• Sobota, 19. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Michaela

BAJKA O ČASU…
Počet návštěv: 1132

BAJKA O ČASU…

Na VELKÉ SILNICI vedoucí odnikud nikam potkal ČAS spěchajícího ČLOVĚKA. „Proč ten chvat?“ zeptal se ČAS. ČLOVĚK zaťukal na hodinky a řekl: „Za pět minut mám vyzvednout synka ze školky. O půl hodiny později musím vyzvednout manželku, abychom nakoupili a potom…“

    ČAS ho nenechal domluvit, zadíval se na ČLOVĚKA a řekl: „Když jste vynalezli stroje na měření plynutí běhu světa, upletli jste si na sebe bič. Všude to tiká, z věží kostelů bijí zvony každou hodinu, blikají číslice na digitálních displejích a ty, ČLOVĚČE, jsi se stal otrokem toho, co jste rozdělili na vteřiny, minuty, hodiny…

    A já, který odpovídám za dění všeho, co je na planetě ZEMI, jen zoufale zírám, jak se honíte za něčím, co mnohdy nemá ani cenu meteoritu, který shoří dřív, než dopadne na ZEM. Podívej!“ řekl ČAS a mávl rukou kolem. Pustota kolem VELKÉ SILNICE ožila; tráva, stromy, řeky a jezera, všude zvířata, motýli, brouci, plno květů a vůní, nebe se sluncem, teplý vítr a hlasy všeho živého.

   „Toto je ŽIVOT, v němž jsi měl ČLOVĚČE své místo a svou úlohu. Místo toho tříštíš své síly v honbě za něčím, co nemá s krásou ŽIVOTA nic společného. A pokud se nezměníš, tvé místo na ZEMI zůstane prázdné…“

   ČLOVĚK osaměl. Pak mávl rukou a rozeběhl se, protože hodinky na jeho zápěstí odpočítávaly minuty, které mu zbývaly do prvního setkání. A ze všech sil běžel po silnici vedoucí odnikud nikam…

ŠTĚPÁN NEUWIRTH

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

29.03.2019 23:15

Je to napsané hezky a možná i pravdivě. Ale bez kýžené katarze je to bezvýchodné. Připomnělo mi to kdysi publikovanou teorii fekalizmu.


 

29.03.2019 21:21

Co je čas proti Nicotě. Nicota je nadčasová tím, že se vloudila do našich dní. Je všudypřítomná. Dá se identifikovat podle toho, že...pokud konečně bojujeme proti vraždě padesáti muslimů v Christchurch, jaksi zapomínáme na to, že napadení muslimských zemí NATO představovalo statisíce mrtvých poté, co byl tamní, naší civilizaci nevyhovující režim svržen za pomoci bombardování a zničení celé infrastruktury těchto muslimských teritorií. Nikdo nevolal po právech místních občanů, muslimů, nikdo se nepohoršoval nad tím, že zničené země se statisíci mrtvých vyžadují účast a pomoc v katastrofální situaci. Nikdo z těch, kteří si tak "váží" života muslimů, ani nepípnul. Žádné hrozby odnětím svobody pro ty, kteří schvalovali vybombardování a zánik muslimských států v Perském zálivu. To spíše naopak. Kdo se zhrozil nad profesionální likvidací těchto zemí se statisící obětí na lidských životech a protestoval proti barbarství US Army, byl v hledáčku tajných služeb. Na jednu stranu může naše civilizace vraždit statisíce lidských bytostí a nic se neděje, ale vraždu padesáti muslimů a její zpochybnění bereme jako trestný čin. Jsem rád, že plošná likvidace statisíců muslimů v zemích, které jim patřily nebyla trestným činem, pokud je napadly USA. Že je to vlastně v naprostém pořádku. A tak jakékoliv bajky překrývá v současnosti Nicota. Ta nám našeptává do ucha, že zatímco jsou vraždy statisíců muslimů v jejich zemích beztrestné, komentování činu šílence je trestné. I významní advokáti to tak vidí. Celý internet je auf, aby byli označeni a potrestáni viníci. Co kdyby ti, kteří se tak zasazují o čistotu našeho smýšlení odsoudili ty desetitisíce mrtvých, které jsme v jejich zemích zavraždili my, respektive NATO...? Pokud tomu tak není, šíří se Nicota do našich hlav, našeho myšlení. Předznamenává zánik. Civilizace která omluví statisícové vraždy a řízené převraty v muslimských zemích si kope hrob. Je postižená Nicotou, která zcela překrývá logické uvažování. ...Statisíce mrtvých po útocích NATO v muslimských zemích? ...No to je přece v pořádku, to se nic neděje. A tak bajku o civilizaci a lidství převálcovala Nicota. Ta zcela vymývá mozky všem, kdo v Nicotě spatřují svou budoucnost. Nicota ovšem nikomu budoucnost nepřinese .....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Kdoví, jak by dnes vzpomínaly na Dubčeka, který zemřel 7. 11. 1992, Kubišová a Janžurová, nebo již zesnulá antikomunistka Čáslavská, přestože to byl první tajemník ÚV KSČ, resp. právem nejmocnější komunista Československa?

Automobilová nehoda 1. září 1992 na dálnici u Humpolce ukončila 7. listopadu 1992 politickou i životní cestu Alexandera Dubčeka. Řidič luxusního BMW dostal v dešti na problematickém úseku 88. kilometru smyk, nezvládl řízení a proletěl svodidly.

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Halík obdržel kříž za zásluhy o česko-německé smíření, Herman na sjezdu landsmašaftu oslovil německy potomky henleinovců: “Milí přátelé“; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet..

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo. Halík kříž obdržel za zásluhy o česko-německé smíření a angažovanost za spravedlivou občanskou společnost i dialog mezi národy a náboženstvími.

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Prvenství Rusů: Gagarin - první člověk obletěl Zemi- Leonov první ve volném prostoru; Ruští vědci se též potopili na dno jezera Bajkal s více než 1700 druhů rostlin a živočichů; hloubkou 1 637 metrů vytvořili sladkovodní světový rekord…

Ve věku 85 let zemřel 11, října 2019 bývalý sovětský kosmonaut Alexej Leonov, který 18. března 1965 jako první člověk vystoupil do otevřeného kosmu. Informovala o tom ruská média s odvoláním na páteční oznámení Leonovovy spolupracovnice Natalije Filimonovové.

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které  tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Po 9 letech Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku vynesl rozsudek; norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte Bude to precedent v kauze Evy Michalákové, které tak byly odebráni její dva syny v roce 2011?

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku konečně vynesl v říjnu 2019 rozsudek, podle nějž norská sociální služba Barnevernet porušila práva matky a dítěte, když jí ho odebrala a proti její vůli dala k adopci. Znamená to pro Norsko nějaké změny, nebo se přístup Barnevernetu měnit nebude?

Poslední domácí zprávy