• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Komu vadí Kurz s Babišem?
Počet návštěv: 1600

Komu vadí Kurz s Babišem?

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Česko a Rakousko působí v posledních  dnech jako státy – dvojčata. Dvě podobně velké, sousedící země střední Evropy, ve kterých teď, jakoby souběžně a na čísi objednávku, probíhá divoký, frontální útok na jejich premiéry. Vedený až podivuhodně shodnými metodami.

V případě našeho Babiše se právě rozjíždí další, už asi padesáté kolo obvinění ze „střetu zájmů”, rozdmychané tentokrát německou (!) europoslankyní Monikou Hohlmeierovou. Na které, jako na povel,  koordinovaně naskakuje jak opozice, tak i „veřejnoprávní média”. Podtextem, který se snaží společnými silami vsunout do veřejného diskurzu je, že Babiš fakt nemůže být premiérem. Protože ostuda v EU. A vůbec, brzy, ale zcela jistě, půjde do tepláků.

Rakouský Kurz je zase obviňován z falešného svědectví. Měl je učinit před lety, před parlamentním výborem, vyšetřujícím causu Ibiza. Což byla, jak se později ukázalo, mediálně-zpravodajská lumpárna a sabotáž, zinscenovaná ke shození jeho předešlé vlády. Akce, ve které dlouhé prsty Německa neviděl jen hluchoněmý slepec.

Další shodou v obou zemích, jak v Rakousku, tak i v Česku, je náhlá a pozoruhodná vynalézavost místních Ústavních soudců, ve vrhání klacků pod nohy místního premiéra. U nás před nedávnem proběhlo známé Rychetského torpédování volebního systému. Když už to začínalo vypadat, že by opozice nemusela zvítězit dost přesvědčivě. A že pak, po volbách, nikdo nesloží silnou akceschopnou vládu? Nevadí. I to může přece být pro někoho bonusem. Samozřejmě, že ne u nás….

V Rakousku zase tamější Ústavní soud (do rekordních tří hodin od podnětu), rozhodl ve prospěch opozice, požadující, že kancléř Kurz musí předat všechny své maily vyšetřovatelům. A nejen ty. Předány musí být také všechny maily jeho spolupracovníků. Z části i s příslušným hardwarem, aby se „vyšetřovatelé” přesvědčili, jestli tam není něco smazaného.

V obou zemích zní také opozice podobným hlasem. Jakoby podle jedněch not. Rakouská  SPÖ volá ústy své předsedkyně Pamely Rendi-Wagnerové: „Úřadující kancléř, který je obžalován a čelí soudu, již nemůže vykonávat své povinnosti a musí nést následky”. Tedy aby sofort odstoupil. Podobně, jako to už léta slyšíme  u nás. Babiš je přece obviněn, tak ať ihned rezignuje. Protože skandál, mezinárodní ostuda… Nicméně ani Kurz, ani Babiš se k odchodu z politiky stále nemají.

Proč zrovna teď pozorujeme tak zuřivý útok právě na Babiše s Kurzem? Odpovědí může být událost, která se stala daleko od Česka a Rakouska. Na pobřeží italského ostrova Lampedusa se za dva dny vylodilo ke dvěma tisícovkám „uprchlíků”. Je teplo, moře už je klidnější, a tak se zase rozjíždí obvyklý, letní byznys pašeráků a neziskovek. Evropská komise zareagovala také obvyklým způsobem. Vydala výzvu, ať si plaváčky laskavě a co nejdřív rozeberou jednotlivé evropské státy .

Odpovědí bylo ticho. I svého času největší vítači, Němci, Francouzi a Španělé byli zticha, jako myšky. Tedy, diplomatickými slovy mluvčího komise: „Evropská komise neobdržela žádné nabídky od členských států, které dosud přijímají migranty z Itálie poté, co o víkendu dorazily stovky lidí lodí na jižní ostrov Lampedusa”. Nedosti na tom. Našly se dva státy Únie, které sebraly takovou dávku drzosti, že řekli veřejně NE. A to bylo právě Rakousko a Česko.  Andrej Babiš, který už v některých kruzích EU nemá moc co ztratit, to řekl na plná ústa: „Absolutní nesmysly, žádné nelegální migranty nikdy nepřijmeme. Tečka.”

Další vzdálenou událostí, která hon na Kurze s Babišem urychlila a zintenzivnila, byla Izraelská odpověď na palestinské rakety, vypálené z Gazy. Solidaritu, s teroristy napadeným státem, si dovolily veřejně vyhlásit (vyvěšením izraelské vlajky) jen tři státy EU. Správně. Česko s Rakouskem a tím třetím bylo Slovinsko. Ostatně tamější premier Janša je také už nějakou dobu v nemilosti. Dlouhodobě propalestinský zbytek EU na tu drzost zíral s otevřenými ústy.


A teď zkusme zapátrat, komu by taková politika, jakou v obou zmíněných případech předvádí Rakousko s Českou republikou, mohla být solí v očích. Natolik, aby podnikl nějaká opatření. Tak třeba… Co takhle Německo? O tom, že je tato země „motorem” migrační politiky EU, pochybuje asi jen málokdo. Že z velké části financuje neziskovky, provádějící „záchranné operace” u Libyjského pobřeží, se také všeobecně ví. A že se velice, dlouhodobě a usilovně  snaží rozprostřít dovezené afromuslimy co nejrovnoměrněji po celé EU, to po návrzích různých „reforem azylového systému” taky nezapře.

Tahle politika, zvolna směřující k „výměně obyvatelstva” a eurochalífátu, se pochopitelně vůbec neslučuje s podporou Izraele. Na který mají přemnozí „hosté kancléřky Merkelové” jaksi pifku. Už z domova. A právě jim, novým Němcům a občanům první kategorie, se přece musí cesty umetat a ve všem vyhovět. Navíc pak nejsou tito „hosté” ve své většině nijak zatíženi prací, a proto, kdykoli jsou s něčím nespokojeni, mohou svolat virvál a násilné akce kdekoli, v kteroukoli denní hodinu. Proto je praktická politika Německa tak výrazně promuslimská, propalestinská a protiizraelská.

U Německa mají, obě sledované země, Rakousko s Českem, také další vroubky. Tentokrát každá země jiný. Kancléř Kurz je „příliš populární”. Jeho konzervativní a přitom kultivovaná politika nebezpečně táhne. Podle německých zdrojů „…je v permanentním sporu s Angelou Merkelovou, ale mnoho středoevropských konzervativců ho považuje za politický vzor, který začínají napodobovat”. Navíc se objevují náznaky, že by mohl kandidovat na šéfa Evropské komise, po německé Uršule,  a hravě zvítězit…

Babiš zase (byť z části proti své vůli) uvrtal Nemecko do veliké nepříjemnosti. Kvůli „blbým českým Vrběticím” je teď v ohrožení zásadní, strategický projekt Německa – Nord Stream II. Plán, který měl definitivně zajistit vedoucí a zcela neotřesitelné postavení Německa. Nad Evropou. Plán dlouhodobě, pečlivě budovaný, teď už ve finále…. A do toho přijdou Češi s požadavkem jakési solidarity a s vyhlašováním nepřátelství Rusku. Zrovna teď, když z druhé strany, a dost nevybíravě, tlačí Biden. Teď, v cílové rovince!

Že je podobná myšlenka hloupost? Spekulace? Navíc za vlasy přitažená? No tak si vzpomeňte na pád Salviniho vlády. Krátce před ním zachytily mikrofony (neplánovaně) v Davosu hovor kancléřky Merkelové s předsedou italské vlády Contem. Se šéfem té vlády, v níž byl „škůdce” Salvini ministrem vnitra. „Všechno ohledně migrace řeší Salvini. On všechno zavírá. Není žádný protest. Já mám jiný přístup” šeptal tam Conte. A pak deklaroval připravenost k přijetí migrantských žen a dětí a jejich dopravu letadlem do Německa. „Angelo, neboj se, jsem velmi odhodlaný,” zakončil.

Zkuste se podívat na paralelní hon na Kurze s Babišem tohoto úhlu pohledu. A pak se zamyslet, komu asi tak říká pane „naše” Česká televize. Za koho kope větší část „naší” opozice (jmenovitě Piráti, STAN, TOP a část KDU). No a následně můžete pohlédnout i směrem k Ústavnímu soudu…

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2021 12:29

Pan Vylíčil zde popisuje současný stav a zároveň to prokládá svými názory.Já nejsem příznivec Palestinců,ale ani Izraele.Celý nynější problém vznikl nuceným vysídlením Palestinců z jejich domů s cílem nasadit tam židy.Pak izraelská policie omezovala vstup na Chrámovou horu.Při protestech zabila několik lidí a potom už to nešlo zastavit.Jinak politika Izraele napomáhá přesídlování muslimů do Evropy.Jen to nikdo nechce vidět.Já zase nesouhlasím s absolutní podporou Izraele.Muslimové a židé jsou stejní.Ti si nemají co vyčítat.Nebo snad pan Vylíčil schvaluje počínání Izraele,kdy po telefonickém upozornění odstřelí dům v Palestině?Vrbětice jsou dílo CIA s Koudelkou v čele.Reakce politiků jen ukázala,že stát nemá kontrolu nad svým územím.Na tom je založeno všechno.Když nikdo nemá zodpovědnost,tak to jinak dopadnout nemůže.Účast ruských agentů na Vrběticích není dost dobře možná.Celé provedení je vyloženě amatérské a to není úroveň ruských tajných služeb.


 
Jan  Kučera

Jan Kučera

19.05.2021 00:13

Je mi líto, ale v případě Blbiše jsem ochoten do jisté míry překousnout jeho konflikt zájmů i když s velkými rozpaky. Ale ta zrůdnost s Vrběticemi ho deklasuje na naprostého idiota, nebo, což je ještě horší. na hajzla podřízeného zájmům proti naší republice.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy