• Úterý, 31. březen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kvido

(Po)trefený Hašek perlil a zvracel. Nebo naopak?
Počet návštěv: 1650

(Po)trefený Hašek perlil a zvracel. Nebo naopak?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

 Je pozoruhodné, jak se někteří lepšolidi z kategorie VIP umí, zcela nevědomky,  degradovat na pitomce. Domnívají se totiž, že když se  (v tom lepším případě) jen hanlivě vyjádří (vulgárně se vyjadřují Novotný, Hřebejk, Nový, Navrátil, koloběžka Štěpánová, hvězda Hrzánová a další) na adresu pro několik lidí nepohodlného politika/ků/. Tito „umělci“ nejen z řad herců se totiž  domnívají, že u svých kolegů stoupnou ani ne tak na ceně jako charakterově na významu a zařadí se mezi ty, kteří jsou dnes IN a o kterých si zřejmě myslí, že budou kdysi slavní. Jenže zapomínají, že sláva = polní tráva.

     Jedním z těch, kteří jednu svou slávu zažili, ale tráva mu už notně povadla, je také bývalý reprezentační hokejový brankář Dominik Hašek, alias „Dominátor“. Ten, jak „vytlemeně“ (sorry za ten výraz) vypadá na své fotografii (viz výše), tak stejně „vytlemeně“ ( rozuměj pejorativně) říká naprosto nepřijatelná a urážlivá  slova na adresu premiéra A. Babiše, cituji: „Fuj, hnus, zvracím. Prosím pana estébáka Andreje Babiše, aby se nepřibližoval k mému nejmilovanějšímu sportu, hokeji, kterému jsem zasvětil 40 let svého života. Nechci, aby český ‚národní‘ sport byl jakkoli poskvrněn Vaším jménem. Mimochodem, chyběl jste dnes opět v Parlamentu!“ 

     To je fakt síla, nepřekvapilo by, kdyby to řekl řiťoryjský, pardon řeporyjský starosta Novotný, ale Dominik Hašek se zřejmě v rétorice starosty Novotného shlédnul a snaží se své „hlubokomyslné“ kritické názory reprodukovat jeho stylem. Snad u několika lidí, kteří jej mají stále za hokejovou ikonu, našel za svá slova uznání, ale u většiny slušných lidí jeho popularita hluboko propadla!  Tím se jen potvrzuje jak výše uvedeno, že ve snaze se zviditelnit, v blahé naději, že se jeho popularita na veřejnosti zvýší, se naopak jen totálně ztrapnil a udělal ze sebe pitomce!

     Jedna z reakcí v diskusi na Haškovo vyjádření bylo trefné cituji:  „Kupte si pytlíky na blitky... Mimochodem, tenhle příspěvek taky vyvolává dávení...“ , a korunu tomu nasadil jiný čtenář, který se vyjádřil více než adekvátně:  „V hokejové bráně může stát i tupé hovado, stačí, když mu neprojde puk za záda. Z toho (rozuměj Haškova vyjádření) morální autoritu nevytřískáte….!“  Jenže jak se zdá, pan „Dominátor“ se zřejmě svých expresivních výroků nehodlá vzdát v domnění, že v očích několika svých příznivců přece jen posílil své ego.

   Když se totiž dozvěděl, že je to 96 let, co ve svých 24 letech zemřel významný český básník, člen Literární skupiny a Devětsilu Jiří Wolker, který byl nejnadanějším představitelem proletářské poezie prý neváhal a podíval se na jeho tvorbu. Konkrétně na báseň „Poštovní schránka“ ze sbírky Host do domu, kterou „odborně“ zhodnotil následovně: „Je obdivuhodné, jak o hov*ě dokázal napsat tak neskutečně krásnou báseň,“ rozplýval se bývalý brankář, reprezentant D. Hašek. Nebude ten obdiv třeba proto, že on coby literární ho*no, neumí docenit kvality čtyřiadvacetiletého básníka  Jiřího Wolkera?

      Bylo již zmíněno, že pan Dominik Hašek byl svého času známý a populární hokejový brankář. Post v brance sebou nepochybně nese sebou i jistá rizika, například vmožnosti zasažením puku do některé části těla, ale i do hlavy, který je jistě jeden z nejvážnějších. Kolik jich D. Hašek za své působení v brance dostal, ví jen on sám a nelze vyloučit, že to nezanechalo nějaké následky. Na základě jeho hlubokomyslných výroků vše nasvědčuje tomu, že to přece jen nějaké následky zřejmě zanechalo.

   Není divu, každé povolání sebou nese nejen rizika, ale také následky. Horník má po dlouhodobé práci v dole zaprášené plíce, zedník po létech práce na stavbách revma, záněty karpálů apod., řidič TIRu odrovnaná záda, tenista tenisový loket, hokejista nejčastěji vyražené zuby atd., no a hokejový brankář po mnoha trefách do hlavy nějaký otřes mozku s následky, decentně řečeno, profesionální přitroublostí. Mohu se také mýlit a pan Hašek je či může být zcela zdráv, pak jsou ovšem jeho trapné výroky o to společensky závažnější! U lepšolidí je to však zřejmě standard. 

   Jak se ještě tyto „následky“, jsou-li opodstatněné,  projeví v čase, až se budou prezentovat kandidáti na prezidenta, jen otázka. Zatím pan Hašek na emoční výzvu M. Kalouska odpověděl, že má v tuto chvíli jiné cíle z čehož ovšem nelze zcela vyloučit, že by se případně o post prezidenta nehodlal ucházet. Vzhledem k jeho výše uvedeným výrokům  to  docela reálné je. Nicméně, dovedete si představit, že by pan Dominik Hašek, alias Dominátor, byl prezidentem? Upřímně, Pepu Vyskoče si představit umím, ale Haška? Vyloučeno!

Jiří  B a ť a , 10. února 2020

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.02.2020 18:46

Hašek!Vynikající sportovec a mizerný člověk.Myslí si,že lidé zapomněli na jeho napadení protihráče v bandy hokeji.Blb zůstane blbem i přes některé záblesky geniality ve sportu.Dominik Hašek je zářným případem idiota!


 
Pravidla reinkarnace? Ráno vstát a zakřičet, že věci, které mu právě ukázali lámové, patřily 13. Dalajlámovi a abrakadabra, na světě byl Dalajláma čtrnáctý, oslavující 80. let svého vysvěcení…

Pravidla reinkarnace? Ráno vstát a zakřičet, že věci, které mu právě ukázali lámové, patřily 13. Dalajlámovi a abrakadabra, na světě byl Dalajláma čtrnáctý, oslavující 80. let svého vysvěcení…

Úřady, školy a instituce vlajku Tibetu vyvěšují 10. března jako symbolické připomenutí protičínského povstání v roce 1959, při kterém údajně zahynulo nejméně 80 000 Tibeťanů. Spolek Lungta i v letošním roce v České republice koordinuje kampaň Vlajka pro Tibet…

Kdo je kdo

Kdo je kdo

Rozpor mezi slovy a činy. Zpravidla krizová situace odhalí takové počínání nejen v mezilidských vztazích, ale také ve vztazích mezi státy a spojenci.

 

Poslední domácí zprávy

Kdo je kdo

Kdo je kdo

Rozpor mezi slovy a činy. Zpravidla krizová situace odhalí takové počínání nejen v mezilidských vztazích, ale také ve vztazích mezi státy a...

Infekční snění

Infekční snění

Karanténa doprovázející současnou pandemii zasáhla do životů nás všech. Vytrhla nás ze zaběhaného rytmu našeho bytí a způsobila to, nač...