• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Rusko-Turecko: Je po bitvě
Počet návštěv: 2559

Rusko-Turecko: Je po bitvě

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Světová media nám od včerejška přinášejí zprávy, jak se v Moskvě, na setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s tureckým presidentem Recepem Tayyipem Erdoganem dohodlo příměří v Sýrii. Ovšem ty blízké, naše a evropské zdroje, při té příležitosti jednu podstatnou věc tiše obcházejí, a druhou zcela záměrně zamlčují.

Tou první a pro nás méně významnou je naprostý debakl Turecké ofenzívy v oblasti Idlíbu. Turci se musí stáhnout blíž ke své hranici a na další územní zisky si nechat zajít chuť. Za zmínku ta záležitost stojí jen proto, že za pomoc Evropy Turkovi, proti „hnusnému Rusku a Sýrii”, se osobně velice bil George Soros (zde) a současně, jakoby pod jeho taktovkou, i řada „našich” prozápadních politiků.

Tou druhou, podstatnou a pro nás velice důležitou věcí, o které se naše media jaksi nezmiňují je jistá partie dohody mezi Putinem a Erdoganem. Podle jednoho zdroje (zde) měl totiž Erdogan říci, že „… se s Putinem dohodli na pomoci uprchlíkům s návratem do svých domovů.” Do svých domovů. Tedy ne do Evropy. A tento nový vývoj potvrzuje i zajímavý tweet od hranic s Řeckem (zde): Právě když byla před chvílí oznámena dohoda #Turkey #Russia, situace na hranicích #Greece #Edirne se rychle vyřešila. Turecká bezpečnost požádala uprchlíky, aby oblast vyklidili. Bylo jim řečeno, že brány se neotevřou, takže „buď zkuste pašerácké trasy” nebo „se vraťte se domů”….

Takže je po bitvě.

A je proto možné začít causu hodnotit a vyvozovat závěry. Tím prvním a ne až tak důležitým, je další argument proti  nesmyslným, sluníčkářsko-prounijním teoriím, že za migraci muslimských hord do Evropy může Putin. Že kvůli tomu podnikl i tu  „agresí v Sýrii.” Ano, i takové názory lze zaregistrovat… Někteří lidé se holt ještě neprobudili z nekritické lásky k Západu a stále bojují svůj 30 let starý zápas se Sovětským svazem, jiní to dělají za peníze podle osvědčeného mustru „zloděj křičí, chyťte zloděje”. Oběma skupinám není pomoci.

Důležitější je, že se u nás doma opět veřejně a názorně ukázalo, kdo je kdo. Kde kdo stojí a kdo za koho kope. TOPka byla předem jasná. Knížete narychlo probudili, aby zahromoval, jak se stydí za Český národ. Protože nechceme sirotka. A Miroslav Kalousek se vyznal z lásky k muslimům na hranici Řecka tweetem: Uprchlíci na turecko-řeckých hranicích nejsou naši nepřátelé. Jsou to zoufalí lidé, kteří prosí o pomoc. Vím, že je nemůžeme všechny přijmout, ale nesmějí nám být lhostejní. Když se všichni agrobaroni vzdají svých dotací, všechny děti se tam za ty peníze najedí. To zvládneme, ne? (zde).

Další protičeská strana, Piráti, kolem tématu našlapovala o něco opatrněji. Asi proto, že na rozdíl od TOPky má co ztratit. Nicméně vyznění jejich představitelů bylo jednoznačné –  kvóty sice ne, ale… přijímat.

Kdo se však zcela urval z řetězu, byly neziskovky. Ředitel jedné z „nejoblíbenějších”, Organizace pro pomoc uprchlíkům, Martin Rozumek tweetoval: „Řecko na měsíc přestává dodržovat mezinárodní právo. Zavře hranice pro uprchlíky – v rozporu s Ženevskou úmluvou i s Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv. Nepřijatelný krok.”

Nezůstalo však jen u nářku, stížností a „žalování vejš”.  Spolek rozjel také sérii besed na migrační téma se studenty. Například v Plzni. Místní pobočka Organizace pro pomoc uprchlíkům tam uspořádala debatu s názvem „Vytratila se nám lidskost?”. (zde).  Aktivistka Anežka Polášková tam zcela otevřeně agitovala za přijímání a přerozdělování. Doslova mluvila o „potřebě relokace” a nutnosti „přebírat z Řecka jakékoliv typy lidí, kteří mají nárok na mezinárodní ochranu,” které následně. „přesidlovat do dalších států EU…” A podobných „besed se studenty” a další politické agitace mezi dětmi a mládeží proběhlo nepočítaně, v režii nejrůznějších neziskovek.

Takže je po bitvě. Válka však trvá dál a její výsledek je stále na vážkách. Ta bitva u Řecké hranice odhalila naše slabiny a dopřála našim domácím zrádcům další příležitost, aby se zase odkopali. Teď je otázka, co s tím. Proti politickým stranám, které dlouhodobě pracují proti zájmům českého národa lze hlasovat. Prostě jim to v příštích volbách nehodit.

Ovšem co s neziskovkami? Přehlasovat je nelze… Co tedy s entitou, působící zcela zjevně a otevřeně proti zájmům národa, jejíž činnost nelze žádným z demokratických prostředků ovlivnit? Navíc s  entitou chráněnou ze struktur, které mají moc nařizovat naší vládě a vnucovat nám „shora” legislativu, bez ohledu na naše zájmy a naši vůli?

Toto je otázka naší svobody, budoucnosti a snad i existence. Potřebujeme změny legislativy. Hned, už včera bylo pozdě.  Potřebujeme politiky, kteří opět postaví hlas většiny nad názor marginálních skupinek (dobře placených) křiklounů. Potřebujeme zákon FARA !

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

08.03.2020 08:36

Souhlas. Zákon FARA je, u nás zvláště, velice potřebný. Obávám se však, že bývalí zasloužilí svazáci sami sebe domlátili propagandou tak dokonale, že označení cizí agent, potažmo kolaborant proti vlastnímu národu, budou brát jako něco hezkého, chvály hodného. Obdobně, jako když se mladým Pirátům zalíbilo udavačství a tetelí se blahem pokud se jim podaří někoho prásknout. Dokonce si na sítích předávají zkušenosti, dělí se o radostné zážitky z tohoto počínání. A jejich zfetovaný předseda je za tuto "bohulibou" činnost i chválí.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.03.2020 18:31

Že turecká ofenziva v Syrii dříve či později skončí bez výsledku,bylo jasné od začátku.Erdogan Rusku dluží svůj život a politiku.Že o takovém konci nebudou presstituti a "veřejnoprávní" media referovat,bylo také jasné.Ta totiž nemají v popisu práce podávat informace,ale dělat propagandu.Není to sice nic špatného,ale veřejnoprávní media mají poněkud jiné poslání.To mohou jít jejich propagandisté do jiných,tedy soukromých,medií.Pokud se týká neziskovek,jejich nářek se dal očekávat.Právě přišli o možnost vyššího finančního příjmu.Bez výsledků se neplatí!To nedělá ani Soros!Bránit se jejich vlivu je jednoduché.Přestat je financovat z peněz daňových poplatníků a těm,které se starají o cizince a ne o potřebné české občany,uzavřít možnost sídlit na území republiky.Ať si je Soros platí sám!


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy