• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Armáda islámu umírněnou opozici? No to nemyslíte vážně..
Počet návštěv: 2537

Armáda islámu umírněnou opozici? No to nemyslíte vážně..

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

V Ženevě probíhá jednání o řešení syrského konfliktu. Když čtu, že syrská vláda odmítá jednat s organizací Armáda islámu, tak ji naprosto chápu.

Když čtu, že Armádu islámu USA a spojenci (tedy i ČR) považují za demokratickou opozici, tak mám pocit, že jsem se probral ve třicátém osmém roce, když Velká Británie, USA a Francie mluvili o Hitlerovi jako o muži cti a nás označovali za hrozbu míru v Evropě. Zkrátka, když chcete velkou válku, musíte podporovat svoje lumpy na špinavou práci. Naštěstí na bojišti jim to nevychází. Ruské letectvo je mele každý den a vládní vojáci postupují. Na pohrůžky Turecka Rusové odpověděli přísunem moderních stíhaček Su 35 a dalších baterií protiletadlových střel.

Na Ukrajině se vyhrocuje situace. Přibývá přestřelek a nepodařilo se naplnit, žádný z bodů Minského protokolu. Klíčovým bodem je ústavní status povstaleckých území, který po odsouhlasení s povstalci má zařadit Ukrajina do své ústavy. Status dává povstalcům rozsáhlá práva, včetně práva na vlastní ozbrojené milice. Znamená to konec Ukrajiny jako unitární země a její faktickou federalizaci. Jestli Ukrajina tento bod nenaplní tak nedojde k žádné dohodě. Pokud Minské protokoly padnou, dojde k dalšímu násilí v zemi.

Pan ministr se chvástal, že EU má nástroje jak zkrotit Rusko a pro pana ministra Stropnického jsou Banderovci naši. Protiruská banderovská Ukrajina je politicky sebevražedná myšlenka. Podporovat ji znamená ohrozit bezpečí naší země.

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...