• Úterý, 29. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Michal

Armáda islámu umírněnou opozici? No to nemyslíte vážně..
Počet návštěv: 2229

Armáda islámu umírněnou opozici? No to nemyslíte vážně..

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

V Ženevě probíhá jednání o řešení syrského konfliktu. Když čtu, že syrská vláda odmítá jednat s organizací Armáda islámu, tak ji naprosto chápu.

Když čtu, že Armádu islámu USA a spojenci (tedy i ČR) považují za demokratickou opozici, tak mám pocit, že jsem se probral ve třicátém osmém roce, když Velká Británie, USA a Francie mluvili o Hitlerovi jako o muži cti a nás označovali za hrozbu míru v Evropě. Zkrátka, když chcete velkou válku, musíte podporovat svoje lumpy na špinavou práci. Naštěstí na bojišti jim to nevychází. Ruské letectvo je mele každý den a vládní vojáci postupují. Na pohrůžky Turecka Rusové odpověděli přísunem moderních stíhaček Su 35 a dalších baterií protiletadlových střel.

Na Ukrajině se vyhrocuje situace. Přibývá přestřelek a nepodařilo se naplnit, žádný z bodů Minského protokolu. Klíčovým bodem je ústavní status povstaleckých území, který po odsouhlasení s povstalci má zařadit Ukrajina do své ústavy. Status dává povstalcům rozsáhlá práva, včetně práva na vlastní ozbrojené milice. Znamená to konec Ukrajiny jako unitární země a její faktickou federalizaci. Jestli Ukrajina tento bod nenaplní tak nedojde k žádné dohodě. Pokud Minské protokoly padnou, dojde k dalšímu násilí v zemi.

Pan ministr se chvástal, že EU má nástroje jak zkrotit Rusko a pro pana ministra Stropnického jsou Banderovci naši. Protiruská banderovská Ukrajina je politicky sebevražedná myšlenka. Podporovat ji znamená ohrozit bezpečí naší země.

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

Poslední domácí zprávy

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj

Blíží se volby a s tím spojena agresivita některých politických uskupení, která hrají nikoliv o „své“, ale o „naše“ peníze. Jen pro...