• Úterý, 07. duben 2020
 • Svátek má Rukojmí Heřman / Hermína

        P.C.Roberts: Ekonomický dopad koronaviru by mohl být revoluční
Počet návštěv: 501

P.C.Roberts: Ekonomický dopad koronaviru by mohl být revoluční

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Koronavirus a globalizmus nám už brzy udělí životně důležité lekce. Otázkou je, zda budeme umět tyto lekce, které tentokrát nejdou k dobru vládním zájmových skupinám a ideologiím, správně pochopit a využít.

Koronavirus nás poučí o tom, že země bez bezplatné zdravotní péče je znevýhodněna. Miliony Američanů žijí od výplaty k výplatě. Nemají na to, aby si koupili sdružené platby. Nejsou ani pojištění. Což neznamená nic jiného, než že milionům lidí, nakažených koronavirem, se nedostane lékařské péče. A umírání lidí díky takovémuto stavu věcí se dá v jakékoli společnosti snést jen velmi obtížně.
Přerušení podnikových provozů, jako výsledek naší snahy zastavit šíření koronaviru, odepře výplaty milionům Američanů, žijících od výplaty k výplatě. Kde pak tito lidé vezmou peníze na jídlo, ubytování a dopravu? Nemusíte vidět do velkých dálek, abyste na obzoru spatřili hrozivý scénář.
Globalizmus sebral naději mnoha příslušníků střední třídy na lepší mobilitu a živobytí obecně tím, že jejich pracovní příležitosti vyvezl do Asie. Což vše dohromady způsobilo stav, v němž populace, která si dokázal dřív i něco ušetřit, je dnes zadlužena.
Globalizmus zredukoval i možnosti přežití naší společnosti tím, že ji učinil závislou na zboží, vyráběném v cizině, jehož přísun do USA může být ovšem cizími nepokoji kdykoli přerušen. A také když  ji ohrozil svoji zahraniční politikou neshod, vedoucí k sankcím. Anebo když zemi přivedl do stavu, v němž trvale převažuje dovoz nad vývozem, což je konečný výsledek současné praxe vyvážet americké formy do zahraničí.
Spojené státy mají tak dnes nechráněnou populaci a ekonomiku v potížích.
Existuje z tohoto bludného kruhu cesta ven?
Pro mnoho Američanů je znárodnění špinavé slovo, ale nese s sebou mnoho výhod. Národní zdravotní péče dnes dokáže snižovat své výdaje např. tím, že ze svého systému vyřadila možnost vybírat z něj zisky soukromých jedinců či společností. Kdyby se stejnou cestou vydaly i farmaceutické společnosti, mohly by se pak namísto honby za ziskem zaměřit víc na potřeby léčebné. Každý přece ví, že společnost Big Pharma ovlivňuje zdravotní školy a lékařskou praxi ani ne tak, jak by to  vyhovovalo zdraví lidu, ale jak to jde k duhu jejím ziskům. Stanovisko bez předsudků by tedy v této oblasti mohlo učinit mnoho dobrého.
Socialista je další americké sprosté slovo, které se dnes lepí na zvláště na B.Sanderse.
Já sám jsem se socialistou nestal přes noc. Jen prostě nahlas myslím. Jak se může naše ekonomika zvednout ze dna, když jak populace, tak společnosti jsou dušeny zadlužením? Odpuštění dluhů je tedy dnes jedinou cestou, jak se lze z této smrtelné dluhové pasti vymanit. Avšak je možné odpustit dluhy bez znárodnění? Nikdy, pokud by manažeři Wall Streetu a současně i členové „jednoho procenta“ nerozdali všechno, co mají. Tihle pánové zvýšili od roku 2008 své zisky o 95 procent.  Dá se čekat, že se takovéto výnosné živnosti vzdají?
Nahlíženo z této perspektivy existuje tedy už jen jediná možnost. Že je prostě znárodníme.
A co koronavirus?
Ten se buď může stát katalyzátorem naznačené revoluční změny, anebo se jen jako další časovaná bomba uloží do arzenálu.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.03.2020 19:25

Vždyť všechny nynější problémy vychází z americké snahy ovládat svět.Tak je mi srdečně fuk,jakou tam mají zdravotní péči.Nakonec ani tady není bezplatná.Je placena z daní formou zdravotního pojištění.Zadarmo nikde na světě nic není.Ani Know-How ze západu,co nám sliboval pan Klaus.A že nakonec nám zůstalo jen to hov,i to jsme si museli také zaplatit.


 
    Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Proč tak ostře, ptáte se. Inu to je tak. Přijde mi poněkud hloupé a ubohé, když už člověk neví kudy kam, tak okolo sebe začne kopat a vymýšlet ničím nepodložené návody pro ostatní. Samozřejmě tím myslím záměrné a podotýkám v úvozovkách řízené promořování společnosti!!! Tato bohulibá formulka se velmi lehce může stát smrtící zbraní proti bezbranným lidem v rukách mocipánů. Proto se ptám pane Prymulo-co žerete, že jste tak blbej??? Kdo Vás platí za to, že by se skrze takzvané promořování dalo zbavovat starých a nemocných lidí?? To je Goebbelsovská propaganda a jistě by se to moc líbilo Himmlerovi.

Kdy napsal Martin Shabu pravdu ?

Kdy napsal Martin Shabu pravdu ?

V článku z 16. února 2020 „Justiční fakenews z Lidovek“ jsem znectil novináře Martina Shabu za způsob, jakým ve třech článcích z 10.,12. a 14.února 2020 referoval o zahájení trestního řízení proti podezřelým, kteří se pokoušeli z chráněnců spolku  Chamurappi vylákat 20 milionů Kč pod záminkou, že jim zařídí zprošťující rozsudek.

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně nepochybně nepopsatelný zážitek, životní počin, kterým se jim zřejmě vryje hluboko do paměti. Ovšem v jejich nadšení jim může být velkým problémem fakt, že jejich čin nebyl přijat všemi občany se stejným nadšením a uspokojením.

Poslední domácí zprávy

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně...

Předposlední zvonění

Předposlední zvonění

Pod rouškou noci, skoro ještě nezačalo svítat, přikázal jistý starosta jeřábníkům strhnout sochu maršála Koněva. Svině v prasečinci nemají...

Co se nezmění?

Co se nezmění?


Pár lidí možná bude víc naštvaných na EU, ale ta si pojede své bomby dál. Rozpočty jsou naplňovány, poslanci vypláceni, procedury...