• Úterý, 07. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Heřman / Hermína

Lisette Voytko: Japonský lék na chřipku působí i proti koronaviru, oznamují Číňané
Počet návštěv: 482

Lisette Voytko: Japonský lék na chřipku působí i proti koronaviru, oznamují Číňané

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Současně se čtvrteční zprávou o tom, že globální počet obětí koronaviru překročil číslo 200.000, bylo z mnohých pramenů oznámeno, že japonský lék proti chřipce, který v Číně prochází klinickými zkouškami jako možný lék i proti koronaviru, zde účinně pomohl vyléčit řadu nemocných.  

Lék favipiravir se prodává pod značkovým názvem Avigan a byl byl podle Nikkei Asian Review vyvinut japonskou firmou Fujifilm Toyama Chemical v roce 2014.
-Nikkei oznámil, že lék byl ve městech Wu-chan a Schenzen podán v rámci zkoušek 200 nemocným.
-Výsledky podle Nikkei prokázaly, že u nemocných, kterým  byl podán favipiravir, se prokázala nepřítomnost koronaviru v těle už po čtyřech dnech, zatímco u kontrolní skupiny, která lék nepoužila, trvalo toto zotavení 11 dní. Oficiálně to oznámil ředitel Čínského vládního centra biotechnologického vývoje Zhang Xinpin.
-Zhang reportérům na úterní tiskové konferenci dále oznámil, že lék je „naprosto bezpečný a prokazatelně účinný“ a nemá žádné rozpoznatelné vedlejší účinky.
-Akcie firmy Fujifilm v odpověď na tuto informaci, sdělenou světu agenturou Reuters, poskočily o 15 procent.
-Jak oznámil list Guardian, citující japonské ministerstvo zahraničí, klinické zkoušky však prokázaly, že lék není účinný u pacientů s těžkým průběhem nemoci.
Tiskový mluvčí firmy Fujifilm řekl reportérům Nikkei Asian Review, že Fujifilm se čínských klinických zkoušek s favipiravirem neúčastní a v současné době je jen vyhodnocuje. V současnosti existují jisté výhrady proti léku v Japonsku a Jižní Koreji, třebaže Fujifilm lék v Japonsku za účelem klinických zkoušek distribuuje.Výsledky se však očekávají až v průběhu několika měsíců.
 
Z webu Forbes vybral a přeložil Lubomír Man
 
 
 
Shares of Fujifilm spiked over 15% Wednesday in response, Reuters reported, but the company does not expect an earnings impact for the drug, because its Chinese license on the drug’s key ingredient expired in 2019.
Japanese doctors are also testing favipiravir in clinical trials, but the drug was not as effective in patients with more severe symptoms, the Guardian reported, citing the country’s health ministry.
Key background: A Fujifilm spokesperson told Nikkei that the company is not involved in the Chinese clinical trials and is currently evaluating them. In the meantime, there are reservations about favipiravir in Japan and South Korea, although Fujifilm is supplying Japan with the drug for clinical trials there, according to Nikkei, with those results not expected for several months. Studies have shown, Nikkei reported, that the drug can cause fetal deformities and deaths, and can be transferred in semen. And South Korea’s ministry of health and food safety decided not to import the drug after infectious disease experts determined that there was not enough clinical evidence to prove its effectiveness against coronavirus, Nikkei reported, citing the country’s Yonhap news agency. In the meantime, Chinese pharmaceutical Zhejiang Hisun was given the government’s go-ahead to produce a

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.03.2020 19:09

Každý lék je účinný do určité fáze nemoci.Potom už pomoci nedokáže.Snad by i dokázal,ale musel by se užívat v takovém množství,že by to ohrožovalo normální fungování organismu.Je to jen můj názor.


 
        Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Proč tak ostře, ptáte se. Inu to je tak. Přijde mi poněkud hloupé a ubohé, když už člověk neví kudy kam, tak okolo sebe začne kopat a vymýšlet ničím nepodložené návody pro ostatní. Samozřejmě tím myslím záměrné a podotýkám v úvozovkách řízené promořování společnosti!!! Tato bohulibá formulka se velmi lehce může stát smrtící zbraní proti bezbranným lidem v rukách mocipánů. Proto se ptám pane Prymulo-co žerete, že jste tak blbej??? Kdo Vás platí za to, že by se skrze takzvané promořování dalo zbavovat starých a nemocných lidí?? To je Goebbelsovská propaganda a jistě by se to moc líbilo Himmlerovi.

Kdy napsal Martin  Shabu  pravdu ?

Kdy napsal Martin Shabu pravdu ?

V článku z 16. února 2020 „Justiční fakenews z Lidovek“ jsem znectil novináře Martina Shabu za způsob, jakým ve třech článcích z 10.,12. a 14.února 2020 referoval o zahájení trestního řízení proti podezřelým, kteří se pokoušeli z chráněnců spolku  Chamurappi vylákat 20 milionů Kč pod záminkou, že jim zařídí zprošťující rozsudek.

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně nepochybně nepopsatelný zážitek, životní počin, kterým se jim zřejmě vryje hluboko do paměti. Ovšem v jejich nadšení jim může být velkým problémem fakt, že jejich čin nebyl přijat všemi občany se stejným nadšením a uspokojením.

Poslední domácí zprávy

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně...

Předposlední zvonění

Předposlední zvonění

Pod rouškou noci, skoro ještě nezačalo svítat, přikázal jistý starosta jeřábníkům strhnout sochu maršála Koněva. Svině v prasečinci nemají...

Co se nezmění?

Co se nezmění?


Pár lidí možná bude víc naštvaných na EU, ale ta si pojede své bomby dál. Rozpočty jsou naplňovány, poslanci vypláceni, procedury...