• Úterý, 07. duben 2020
 • Svátek má Rukojmí Heřman / Hermína

                    Čína v důsledku viru zostřila svůj pohled
Počet návštěv: 1315

Čína v důsledku viru zostřila svůj pohled

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Mezi nespočetnými geopolitickými důsledky koronaviru je jeden  i plasticky evidentní. A to ten, že Čína pod vlivem tohoto viru zaujala odlišnou pozici, píše Pepe Escobar.

Jak před měsícem oznámil čínský ministr zahraničí Wang Yi na bezpečnostní konfrenci v Mnichově, považuje Peking - a to poprvé od roku 1978, kdy byly spuštěny reformy Den Ksiaopinga -  USA za hrozbu.  
Peking opatrně a krok za krokem formuje příběh o tom, že od počátku koronavirového útoku si čínské vedení bylo vědomo toho, že jde o útok hybridní a že je namířen proti Číně.
Hlavním vodítkem zde byla Ksiaopingova terminologie. Ten totiž prohlásil, že toto je válka. A jako protiútok v této válc musí být zahájena „ válka lidu“, píše Escobar. Takže když plně zamaskovaný Ksiaoping navštívil minulý týden frontovou linii ve Wu-chanu, šlo o jasnou zprávu celému světu o tom, že Čína, s požehnáním vyšších sil ve „válce lidu“ proti KOVIDU-19 vítězí. Nu a Rusko ve svém tahu proti Rijádu, jehož výsledkem byla levnější cena barelu nafty, pomohl odstartovat tak velmi potřebné zotavení čínské ekonomiky. Což je učebnicový příklad toho, jak funguje strategické partnerství.
Ksiaoping označil koronavirus za Ďábla. Nu a v čínském kulturním kontextu jsou ďáblové jen ďáblové bílí. Takže takto je třeba číst Ksiapingovo prohlášení, když odkryjeme kód.
Když Zhao Lijian, mluvčí čínského ministerstva zahraničí, zmínil možnost, že „by to mohla být americká armáda, která zavlekla epidémii do Wu-chanu“, byl to výbuch, vycházející z nejvyššího čínského vedení. Peking už tentokrát nejen vypouštěl zkušební balónek, ale sděloval, že odhazuje rukavice.
Shao byl přitom i naprosto konkrétní, když své obvinění spojil s vojenskými hrami ve Wu.chanu v říjnu 2019, kterých se účastnila 300 členná americká vojenská delegace. Shao přítom zmínil ředitele amerického Centra pro kontrolu chorob a prevence R. Redfielda, který, když byl minulý týden  dotázán, zda byl v USA koronavirus posmrtně zjištěn u některých zemřelých, odpověděl, že „některé z případů byly skutečně takto diagnostikovány“.
Shaovův explozivní závěr tedy je, že KOVID-19 žil v USA už předtím, než byl diagnostikován ve Wu-chanu – což je možno dát do souvislosti i s dokumentovanou neschopností USA testovat a ověřovat rozdíly mezi viry koronaviru a chřipky.
Shao dodal, že vzhledem k tomu, že pozdější genomové modifikace koronaviru v Iránu a v Itálii byly už odvozené, a jak bylo zjištěno, nepatří k oné modifikaci viru, který infikoval Wu-chan, kladou nyní čínská média své otázky otevřeně a poukazují hlavně na logickou souvislost loňského srpnového uzavření „nebezpečné“ vojenské biozbraňové laboratoře ve Fort Derricku s vojenskými hrami ve Wu-chanu a následně i s wu-chanskou epidémií.
Na ty otázky z hloubi USA samozřejmě nikdo neodpovídá.
Bez ohledu na původ viru, který nebyl ještě zcela autoritativně stanoven (o němž však Trump zatvrzele tweetuje jako o „viru čínském“), staví před nás KOVID-19 nesmírně vážné otázky o biopolitice i o bio-teroru.

Z webu the Herland Report přeložil Lubomír Man

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.03.2020 18:59

Možná je to za vlasy přitažená teorie,ale zrovna tak to může být pravdivé.Celá epodemie vypukla po prohlášení USNavy,že ztratila převahu v Jihočínském moři.Jen se dá spekulovat,proč se tak rychle pandemie rozšířila po světě.Odpovědi na takové otázky se ovšem nikdy nedočkáme!


 
    Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Do jisté doby jsem si Vás vážil pane Prymulo. Dnes bych Vás však nejraději přetáhl holí po zádech.

Proč tak ostře, ptáte se. Inu to je tak. Přijde mi poněkud hloupé a ubohé, když už člověk neví kudy kam, tak okolo sebe začne kopat a vymýšlet ničím nepodložené návody pro ostatní. Samozřejmě tím myslím záměrné a podotýkám v úvozovkách řízené promořování společnosti!!! Tato bohulibá formulka se velmi lehce může stát smrtící zbraní proti bezbranným lidem v rukách mocipánů. Proto se ptám pane Prymulo-co žerete, že jste tak blbej??? Kdo Vás platí za to, že by se skrze takzvané promořování dalo zbavovat starých a nemocných lidí?? To je Goebbelsovská propaganda a jistě by se to moc líbilo Himmlerovi.

Kdy napsal Martin Shabu pravdu ?

Kdy napsal Martin Shabu pravdu ?

V článku z 16. února 2020 „Justiční fakenews z Lidovek“ jsem znectil novináře Martina Shabu za způsob, jakým ve třech článcích z 10.,12. a 14.února 2020 referoval o zahájení trestního řízení proti podezřelým, kteří se pokoušeli z chráněnců spolku  Chamurappi vylákat 20 milionů Kč pod záminkou, že jim zařídí zprošťující rozsudek.

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně nepochybně nepopsatelný zážitek, životní počin, kterým se jim zřejmě vryje hluboko do paměti. Ovšem v jejich nadšení jim může být velkým problémem fakt, že jejich čin nebyl přijat všemi občany se stejným nadšením a uspokojením.

Poslední domácí zprávy

Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně...

Předposlední zvonění

Předposlední zvonění

Pod rouškou noci, skoro ještě nezačalo svítat, přikázal jistý starosta jeřábníkům strhnout sochu maršála Koněva. Svině v prasečinci nemají...

Co se nezmění?

Co se nezmění?


Pár lidí možná bude víc naštvaných na EU, ale ta si pojede své bomby dál. Rozpočty jsou naplňovány, poslanci vypláceni, procedury...