• Úterý, 31. březen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kvido

Rusko a Čína pomohly Itálii dříve než Evropané!
Počet návštěv: 518

Rusko a Čína pomohly Itálii dříve než Evropané!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Evropská média jsou zaskočena pomocí Ruska Číny koronavirem ztrápené Itálii a zvláště, že obě země reálně konaly, na rozdíl od EU a NATO.

Projevy solidarity a vzájemné pomoci mezi evropskými zeměmi v boji proti koronaviru jsou nyní poměrně řídké, konstatoval novinář německých novin Frankfurter Allgemeine.

Rusko a Čína přišly na pomoc Itálii rychleji, než někteří partneři EU - a pravděpodobně budou Italové o těchto zemích v budoucnu přemýšlet lépe, než dříve. Autor se naopak domnívá, že vztahy s partnery EU se mohou zhoršovat.

Jak nezištní jsou Evropané? Tuto otázku položil korespondent německých novin Frankfurter Allgemeine Klaus-Dieter Frankenberger. Podle něj Čína a Rusko reagují na obtížnou situaci v Evropě rychleji, než některé země EU. Navíc pomáhají - a to bude mít důsledky.

Úřady německého Stuttgartu se rozhodly přijmout do lékařské péče nejzávažněji nemocné pacienty s koronavirem z Alsaska, protože v Německu existuje vybavení nezbytné pro udržení života. Je to vynikající znamení spolupráce bez hranic v dobách krize a potřeb, uvedl autor článku.

Díky tomuto rozhodnutí nebudou muset být pacienti přepravováni vojenskými letadly do jihozápadní Francie - budou muset provést pouze relativně krátkou a případně záchrannou cestu přes Rýn.

To je dobré znamení, protože stále existuje jen málo takových projevů dobrého sousedství, zdůraznily německé noviny. Ve skutečnosti jsou Evropané více sobečtí, než slíbili, že budou v projevech a dohodách o partnerství, konstatoval s lítostí novinář. Ti, kteří dostali pomoc ze zahraničí, si to pravděpodobně s vděčností zapamatují, když epidemie ustoupí.

To platí také pro Itálii, která těžce utrpěla virem COVID-19. Dodávky zdravotnického vybavení z Číny již dorazily do země. Nyní se uvádí, že bylo vysláno osm mobilních týmů s virology a lékaři z Ruska. Vzhledem k tomu, že mnozí Italové se na pozadí hrůzných statistik úmrtnosti již cítí opuštěni svými evropskými partnery, včetně pomoci od Německa, čínská a ruská pomoc určitě nebude podceňována, konstatovat autor.

Podle jeho názoru bylo s touto pomocí doručeno politické poselství: s evropskou pomocí jedné ze zakládajících zemí EU a NATO, ve které nemocnice nebyly schopny dlouhodobě čelit zvláště postiženým regionům a není tam dostatek zdravotnického personálu, to nevypadá dobře, zatímco „komunistická Čína a autoritářská vláda Ruska“ již reagovaly na situaci Italů.

Bez ohledu na to, zda Moskva a Peking samy nabídly pomoc, nebo byly o to požádáni, se vztahy Italovů k oběma zemím, které je podpořily, pravděpodobně změní k lepšímu. A přístup Itálie k „starým“ partnerům se může také změnit, ale už ne tak pozitivně, varuje Frankfurter Allgemeine.

zdro:prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.03.2020 19:11

Solidarita mez státy EU je na mizivé úrovni.Začalo to Německo zabavováním zdravotnického materiálu druhých států a pokračovalo to rozkrádáním zásilek,které končily v rukách soukromých osob.Jen u nás to bylo v Lovosicích a Prostějově.Máme být na co hrdí!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

24.03.2020 16:46

Tady jasne vidite, jak Putin rozvraci Evropskou Unii.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

24.03.2020 12:45

Sakra, sakra. Často se mi to nestává, ale musím se omluvit. Předpokládal jsem totiž, že včera z Ruska vypravení doktoři dorazí do Itálie až tak za pět let. A oni už jsou tam i s vybavením. Vycházel jsem z toho, že Bakalovic pohůnci (staročeský tvar, nově novináři) už v 2014 roce psali o tom jak na nás jedou ruské tanky a že prý nás Putin chce zachvátit. Tanky jsou furt na cestě, ale pro nás je už šest let pozorně sleduje nějaký Fendrych. Do nedavna mu se sledovačkou přímo z Moskvy pomáhal takový oteklej, věčně přiožralej jouda. (ten už dokonce někde u hranic viděl od těch tanků rozježděný pole, tak z něj raději udělali na oblasti ředitele CT ) No a každý týden nám tito dva vejlupci v Bakalovo mediích podávají zprávu - že už brzy.


 
Pravidla reinkarnace? Ráno vstát a zakřičet, že věci, které mu právě ukázali lámové, patřily 13. Dalajlámovi a abrakadabra, na světě byl Dalajláma čtrnáctý, oslavující 80. let svého vysvěcení…

Pravidla reinkarnace? Ráno vstát a zakřičet, že věci, které mu právě ukázali lámové, patřily 13. Dalajlámovi a abrakadabra, na světě byl Dalajláma čtrnáctý, oslavující 80. let svého vysvěcení…

Úřady, školy a instituce vlajku Tibetu vyvěšují 10. března jako symbolické připomenutí protičínského povstání v roce 1959, při kterém údajně zahynulo nejméně 80 000 Tibeťanů. Spolek Lungta i v letošním roce v České republice koordinuje kampaň Vlajka pro Tibet…

Kdo je kdo

Kdo je kdo

Rozpor mezi slovy a činy. Zpravidla krizová situace odhalí takové počínání nejen v mezilidských vztazích, ale také ve vztazích mezi státy a spojenci.

 

Poslední domácí zprávy

Kdo je kdo

Kdo je kdo

Rozpor mezi slovy a činy. Zpravidla krizová situace odhalí takové počínání nejen v mezilidských vztazích, ale také ve vztazích mezi státy a...

Infekční snění

Infekční snění

Karanténa doprovázející současnou pandemii zasáhla do životů nás všech. Vytrhla nás ze zaběhaného rytmu našeho bytí a způsobila to, nač...