• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Ropná válka Moskvy a Rijádu vyvolává velké obavy USA!
Počet návštěv: 446

Ropná válka Moskvy a Rijádu vyvolává velké obavy USA!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Jedním z témat, které nedají spát americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi, je ropná válka mezi Ruskem a Saúdskou Arábií, píše The Hill.

V současné době je však možné jen hádat, jak se ropná válka odehraje a kdy skončí, publikace však předpovídá těžké časy pro globální ekonomiku.

„Musíme projít velmi obtížnými dvěma týdny," řekl americký prezident Donald Trump ohledně šíření koronaviru. Podle The Hill však těžké časy čekají globální ekonomiku.

Pozornost amerického vůdce je také přikována k cenovému konfliktu mezi Saúdskou Arábií a Ruskem. Na tiskové konferenci v úterý řekl šéf Bílého domu, že mluvil s korunním princem Mohammedem bin Salmanem a prezidentem Vladimirem Putinem.
 
Podle Trumpa Rijád a Moskva jednají a „pokud je to nutné, osobně se k těmto jednáním mohou připojit v pravý čas“.

Hlavním znepokojením je možnost zničení amerického ropného průmyslu, stručně objasňuje list.
 
Podle amerického vůdce Saúdská Arábie a Rusko „zešíllely“. Ačkoli lze tuto formulaci jen stěží nazvat diplomatickou, a je docela možné, že se to Moskvě a Rijádu nebude líbit, zcela přesně zohledňují pohled mnoha energetických analytiků ohledně původu krize.
 
Současně ve Washingtonu kladou na Rijád vinu za rozpory ohledně cen ropy. Zejména to byl korunní princ království, kterého americký ministr zahraaničí Mike Pompeo vyzval k „uklidnění světových energetických a finančních trhů, zatímco svět čelí vážné ekonomické nejistotě“.

Hill poznamenává, že nějakou dobu v USA posuzovali „alianci se Saúdskou Arábií za účelem řízení globálního trhu s ropou“. Publikace se domnívá, že Kongres by pravděpodobně nepodpořil tento návrh, ale mohl by se stát pákou nátlaku na Rijád ve snaze přesvědčit království, aby samo snížilo těžbu ropy.
 
Navíc Kreml vyvrátil slova prezidenta Trumpa o jednáních. A přestože je obtížné posoudit, jak a kdy bude konflikt vyřešen, epidemie koronaviru nepřišla v ten nejvhodnější čas.

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.04.2020 20:12

Cenová válka mezi Ruskem a Saudskou Arábií vyvolává chmury na čele amerického vedení.Stejné způsoby svého jednání USA však podporuje. Pokud by na této "válce" USA prodělaly,mohlo by je to donutit skoncovat se svými vojenskými základnami na cizím území a s pobytem USArmy v cizině.Už jenom to by bylo ku prospěchu celého světa.Chřestění šavličkami ještě nikdy nic dobrého nepřineslo!


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...