• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

P.C.Roberts: Stříbrný okraj temného mraku COVIDU-19
Počet návštěv: 696

P.C.Roberts: Stříbrný okraj temného mraku COVIDU-19

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Koronavirus ničí EU, stejně jako usilování této fašistické organizace zadusit v Evropanech jejich etnické povědomí  a pocit příslušnosti ke svým vlastním národům.

 V odpověď na nemilosrdnou pandémii povstávají Italové proti globalizmu a žádají, aby Itálie EU opustila a znovu se stala suverénním národem. Italští vlastenci pálí vlajky EU, všud slyšíte italskou hymnu a na počítačích si lidé pouštějí video s titulem Cisalviamodasoli, což v překladu znamená Zachráníme se sami.
Koronavirus Itálii tvrdě zasáhl. Země dnes zaznamenává největší počet úmrtí na COVID-19 na světě a přesto jsou na ní vymáhány poplatky do EU, jako kdyby se nic nedělo.
Třebaže Spojené stáy zaznamenávají víc onemocnělých COVIDem než Itálie, umírá na něj v Itálii čtyřikrát více lidí než v USA. A je to právě tato devastace, jež v zemi nastoluje otázku po smyslu a hodnotě globalizmu, stejně jako otázku, proč by měla Itálie dále setrvávat v EU, když jí tato v ničem nepomohla, když bylo zemi nejhůř. Nálada proti EU se šíří, v celé zemi, vlajky EU pohlcuje oheň a italští politikové stejně jako prostí občané vyvolávají diskuze o potřebě EU opustit.
Tato frustrace a vztek není  však vlastní jen Itálii. I v dalších zemích Evropské unie je nálada podobná a po Itálii slyšíte stále sílící požadavek opustit EU i v Portugalsku.
Koronavirová pandémie zkrátka rozžehla bezprecedentní krizi myšlenky EU a mezi 27 unijními státy se začíná otevírat obrovská trhlina. Krach porady všech unijních zemí z minulého týdne domluvit se na společném hospodářském postupu proti krizi koronavirem vyvolané vzedmul další vlnu krititiky EU z úst politických vůdců v Itálii, Portugalsku a Španělsku. A minulý čvrtek odmítly Německo, Holandsko a další severoevropské země EU návrh devíti zemí EU na vydání tzv „korona dluhopisů“, které měly dopad koronaviru na krizí v nejvíce postižených zemích zmírnit.
V odpověď na to se rozlobení Italové prostřednictvím twitteru obrátili na své spoluobčany s výzvou pálit unijní vlajky a žádat odchod Itále z EU.


Vybral a přeložil Lubomír Man

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.04.2020 19:54

Jen zástupci České republiky mlčí a přikyvují.Kde by našli takové snadné a bohatě financované živobytí!


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...