• Pondělí, 13. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Markéta

„Šetřící čtyřka“ odmítla plán Merkelové a Macrona na obnovu EU!
Počet návštěv: 831

„Šetřící čtyřka“ odmítla plán Merkelové a Macrona na obnovu EU!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Rakousko, Nizozemsko, Švédsko a Dánsko odmítly německo-francouzský plán hospodářské obnovy EU po pandemii, uvedla švýcarská televize SRF.

Domnívají se, že zemím postiženým koronavirem by neměla být poskytována bezplatná pomoc jako dotace. Mělo by se jednat o splatné půjčky na dobu dvou let. „Šetřící čtyřka“ rovněž požaduje od zemí-dlužníků provedení reforem.

Program hospodářské obnovy, který plánují zahájit Angela Merkelová a Emmanuel Macron, bude velký, dokonce gigantický. „To nebude fungovat!" uvedly hlavy vlád Rakouska, Nizozemska, Švédska a Dánska. Tyto čtyři země jsou v EU známé také jako „šetřící čtyřka“. Pokud jde o plán německo-francouzské obnovy, tato „šetřící čtyřka“ říká: „Naléhavá pomoc - ano. Dluhová unie - ne.“

Rakouský kancléř Sebastian Kurtz je jedním z členů „šetřící čtyřky“. Nyní stručně a jasně popsal plán, který vytvořil on a jeho sparing partneři.
 
Sebastian Kurz, kancléř Rakouska: „Tato pomoc při epidemii koronaviru by měla být naléhavá, rychlá, intenzivní a rychlá. Nechceme však dluhovou unii ani zadními vrátky vytvoření dluhové unie.“
 
To znamená, že země EU, které jsou koronavirem nejvíce postiženy, by měly mít možnost získat splatnou půjčku na dobu dvou let z nouzového fondu EU. Přičemž v pondělí německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Macron oznámili jiný návrh. Chtějí poskytnout zemím na obnovu 500 miliard eur.

Libération: V Itálii se rozhořela „protievropská nálada“
 
Angela Merkelová, kancléřka Německa: „Ne půjčky, ale rozpočtové peníze pro nejvíce zasažená odvětví a regiony.“
 
Mluví tedy o dotacích, ne půjčkách. Šetrný kancléř (Rakouska) však v rozhovoru s Bild bije na poplach. Dotace podle něj poskytnou dlužným zemím příliš snadný přístup k novým penězům. Podle něj jsou půjčky lepší.
 
Sebastian Kurz „Země, které dříve nedokázaly kontrolovat svůj rozpočet, by měly provést nezbytné reformy. Věřím, že epidemie koronaviru znovu potvrdila přísloví „neplýtvejte a nebude potřeba.“:

Reformy a šetřt je dlouho známým požadavkem. Tento požadavek „šetřící čtyřka“ - Dánsko, Rakousko, Nizozemsko a Švédsko - vyjádřila ještě před epidemií koronaviru na setkání s představiteli EU. Tehdy v únoru na rozpočtovém summitu byla německá kancléřka na jejich straně. Ale teď změnila strany, dodala švýcarská televize.

Je zřejmé, že postoj uvedené čtyřky nepotěší zejména Itálii. Ale i v celku vede k rozkolu Evropské unie po linii severu a jihu a samotných základů unie.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.05.2020 19:43

S rozpory mezi členy EU a hlavně "eurozony" se daly očekávat.To,co vyhovuje jedněm zase nevyhovuje jiným.Rozdíly mezi jednotlivými státy ohledně budoucnosti uhrožují základy politické unie.Když není shoda ekonomická,už nemůže být vůbec shoda politická.Nakonec se řeší problémy států ve prospěch německých bank,jak předvedli politici ve sporu třeba s Řeckem.O totéž se snaží v případě Itálie či Španělska.Hlavně se problémy nesmí dotknout SRN.Tak se dál držte čtvrté německé říše.Ti takové nemyslící lidi potřebují,jako kdysi naše strana a vláda.Ty dnešní vlády jsou totiž naprosto stejné!


 
Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

V poslední době sílí v řadě unijních zemí kritika Evropské unie převážně proto, jak přistoupila k řešení koronavirové pandemie, když tento problém z počátku vůbec neřešila, ba naopak kritizovala některé země za uzavření svých hranic.

 

 Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Poslední dny vzbuzují velké emoce zprávy o francouzském řidiči autobusu Philippe Monguillota, kterého k smrti ubili jacísi čtyři týpci. O původu, barvě kůže, jménech a tak dále dotyčných srabů se média úmyslně nezmiňují, natož aby zveřejnila fotku. Díky tomu naprostá většina normálně uvažujících má jasno, co asi tak byli ti hajzlíci zač. Pochopitelně se nemýlíme.

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

V posledních týdnech je evropsko-americká civilizace sužována demonstracemi proti údajnému rasismu, kdy radikální levicoví a protikřesťanští aktivisté prohlašují, že jsou mluvčími hnutí. Jejich výroky jsou často plné proti-bílého rasismu, nebo se otevřeně proměňují v útok na tradiční hodnoty evropsko-americké civilizace, jako je křesťanství.

Poslední domácí zprávy

Na levácích záleží

Na levácích záleží

Narodil jsem se jako levák. Nemohu za to. A přitom jsem za to celý život trestán. Zažívám diskriminaci na každém kroku. Jako všichni leváci....