• Pondělí, 13. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Markéta

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!
Počet návštěv: 714

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Současně byly pandemií koronavirů vážně postiženy největší ekonomiky Evropské unie (Itálie, Francie, Španělsko), takže dostanou část plateb z fondu.

Podle plánu Francie a Německa budou nejchudší evropské země nést břemeno obnovy EU po pandemii coronavirus, uvádí The Daily Express s odvoláním na novou analýzu a pod titulkem „Ostuda Evropské unie“.

Publikace připomíná, že francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová vzít si půjčku 500 miliard eur na mezinárodních trzích, aby je poskytli jako granty a půjčky členským státům EU. V rámci svého projektu se evropské země zavazují k úplnému zaplacení finanční pomoci, která bude vyplacena průmyslovým odvětvím a regionům, které byly touto pandemií nejvíce zasaženy.
 
Podle studie Centra pro evropský ekonomický výzkum však mohou být nejchudší evropské země největšími dárci. Podle jednoho z předpokladů může tedy Polsko věnovat fondu 10,4 miliard eur, protože v porovnání s největšími ekonomikami EU bude méně recesí trpět. Zároveń se očekává, že země jako Francie, Španělsko, Řecko a Irsko budou více zasaženy důsledky koronaviry, takže dostanou velké částky z fondu obnovy.
 
Podle britských novin platí, že podle modelu, který bere v úvahu pokles HDP, zaplatí více než Polsko jen největší ekonomika EU – ta německá: očekává se, že do fondu vloží 23,45 miliard eur. Itálie, třetí ekonomika EU, obdrží finanční pomoc ve výši 25,8 miliard eur, Španělsko obdrží 13,73 miliard eur, zatímco se Francie, která se řadí na druhé místo v ekonomice, obohatí o 10,67 miliardy eur. Takzvaná „šetřící čtyřka“ (Dánsko, Rakousko, Švédsko a Nizozemsko), která se veřejně postavila proti francouzsko-německému plánu, bude fond rovněž financovat podle podmínek dohody, zatímco z Rumunska a České republiky se očekávají miliony eur.
 
„Fond obnovy nakonec nepomůže vyřešit vážné finanční problémy Itálie a Řecka," uvedl autor studie, profesor Friedrich Heinemann. Podle něj z ekonomického hlediska plynou peníze z východní Evropy na jih, protože na jihu je recese cítit obzvláště hluboce, ale z politického hlediska vznikne „významný odpor“ a z dlouhodobého hlediska nebudou výhody fondu „zřejmé“. Přičemž Madrid varoval, že by odmítl fond podpory ve formě půjčky, protože by na Španělsko a Itálii uvalil většinu dluhů, dodává The Daily Express.

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Karel Cuchal

Karel Cuchal

28.05.2020 06:46

Nevím proč nadále se tomuto spolku říká EU když je to spolek německo-francouzských novodobých otrokářů?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.05.2020 19:05

Tak příznivci EU tady vidí,jak se SRN a Francie staví k členům EU.A to se ještě snaží ty chudé z východní a Střední Evropy ještě víc okrást.Tak komu vlastně členství v EU prospívá?Nakonec jste se do EU drali a tak si užijte výhody členství ve čtvrté říši Německa!


 
Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

V poslední době sílí v řadě unijních zemí kritika Evropské unie převážně proto, jak přistoupila k řešení koronavirové pandemie, když tento problém z počátku vůbec neřešila, ba naopak kritizovala některé země za uzavření svých hranic.

 

 Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Poslední dny vzbuzují velké emoce zprávy o francouzském řidiči autobusu Philippe Monguillota, kterého k smrti ubili jacísi čtyři týpci. O původu, barvě kůže, jménech a tak dále dotyčných srabů se média úmyslně nezmiňují, natož aby zveřejnila fotku. Díky tomu naprostá většina normálně uvažujících má jasno, co asi tak byli ti hajzlíci zač. Pochopitelně se nemýlíme.

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

V posledních týdnech je evropsko-americká civilizace sužována demonstracemi proti údajnému rasismu, kdy radikální levicoví a protikřesťanští aktivisté prohlašují, že jsou mluvčími hnutí. Jejich výroky jsou často plné proti-bílého rasismu, nebo se otevřeně proměňují v útok na tradiční hodnoty evropsko-americké civilizace, jako je křesťanství.

Poslední domácí zprávy

Na levácích záleží

Na levácích záleží

Narodil jsem se jako levák. Nemohu za to. A přitom jsem za to celý život trestán. Zažívám diskriminaci na každém kroku. Jako všichni leváci....