• Úterý, 04. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Dominik

.C.Roberts: Určili popírači Covidu náš osud?
Počet návštěv: 571

P.C.Roberts: Určili popírači Covidu náš osud?

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Přichází druhá vlna Covidu-19? Některé z amerických států si z pandémie nedělaly těžkou hlavu a uspěchaně odvolaly zákaz vycházení z domu kromě naléhavých případů. 

A dokonce i lidé, kteří hrozbu viru nepodceňovali, měli za to, že než chránit život každého jednostlivého Američana, je důležitější znovu rozjet ekonomiku. Nu a nyní se ukazuje, že spěch byl i v tomto případě špatným rádcem. Včera večer ohlásila Florida 8 533 nově nakažených osob v posledním týdnu, což je nejvyšší týdenní přírůstek na Floridě za celou dobu trvání pandémie. A stát Texas taktéž včera ohlásil, že počet jeho na Covid-l9 hospitalizovaných osob stoupl jen za včerejšek o 6.3 procenta, to je o 2 056 lidí, což je nejvyšší denní přírůstek hospitalizovaných od doby, kdy pandémie v USA vypukla.
Uplyne ještě pár týdnů, než bude možno s určitostí říct, zda tohle už je ona očekávaní druhá vlna, ale jak jeden expert řekl: „Začíná už být příliš pozdě“.
Celkově podlehlo viru v USA již 111 000 lidí.
Překlad: Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.06.2020 19:49

Když se podcenil začátek,tak jsou pozdější snahy o nápravu podstatně míň platné.Nakonec i u nás,kde se začalo od počátku pandemie,se stále nedaří zcela zvládnout situaci.Problémem tothoto národa je fakt,že opozice mnoho mluví a nic nedělá a vláda se snaží něco udělat,ale mlčí.Místo toho přenáší svoje povinnosti na jakousi komisi,která ale nemůže suplovat povinnosti státu,jenom radit.Konat má stát,tedy celá politická rádobyreprezentace.Rozhodování nepřísluší ani ministerstvu.


 
Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Matteo Salvini je hrozbou pro současné držitele moci v Itálii. Vyhrál by totiž volby. A zřejmě je také vyhraje. Proto se ho italský senát snaží diskreditovat a strčit do vězení. Hodila by se nějaká defraudace nebo zneužití veřejných prostředků, nebo tak něco, ale není kde brát. Proto po prozkoumání všech možností přišlo obvinění pro "nezákonné zbavení svobody lidí". Hrozí mu 15 let odnětí svobody.

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Na počátku léta vyvolala kratičký záblesk prchavého zájmu veřejnosti i medií Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019. Záhy však zapadla, zasypána všudypřítomným Covidem a zásadními informacemi o tom, ve kterých turistických destinacích je nezbytná rouška… A to je možná trochu škoda. Pokusme se proto alespoň dodatečně o nápravu a pojďme se na tohle dílko podívat zblízka.

Poslední domácí zprávy

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.

Prapodivné rozsudky

Prapodivné rozsudky

Ve veřejnosti probublává pohoršení nad prapodivnými rozsudky nad provinilci z okraje společnosti, kteří se dostali do vazby nebo byli odsouzeni za...