• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Aby bylo jasno: Kosovo je Srbsko
Počet návštěv: 1237

Aby bylo jasno: Kosovo je Srbsko

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

Srbsko je suverénní stát a Kosovo je součástí Srbska. Odmítáme vydírání Srbska ze strany EU. Srbsko odmítne členství v EU, pokud by bylo nuceno uznat Kosovo.

Po jednání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem to prohlásil minulý týden srbský prezident Aleksandar Vučić, který řekl novinářům doslova: „Pokud si myslíte, že uznáme Kosovo nebo že Kosovo vstoupí do OSN, že nedostaneme nic kromě členství v EU, naše odpověď bude ne.“ Doplnil, že Srbsko čekají těžké časy, v nichž bude země čelit velkým mezinárodním tlakům. Lavrov na tiskové konferenci po jednání uvedl, že Kreml podpoří jen takové řešení kosovské otázky, které bude přijatelné pro Bělehrad a které schválí Rada bezpečnosti OSN, kde má Moskva právo veta.

Hnutí SPD s tímto postojem souhlasí. Je nepřijatelné vyhrožovat ze strany EU suverénnímu státu o jeho zahraničně-politických i vnitrostátních otázkách a případném omezování dotačních programů vyčleněných pro Srbsko v případě jeho členství v EU. Srbsko je suverénní stát a Kosovo je součástí Srbska! Hnutí SPD žádá odvolání uznání Kosova českou vládou.

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.07.2020 18:35

Kosovo je součást Srbska a Albánci tam mají roli německé menšiny za první republiky u nás.Jen za ně bombardovali civilní cíle v Bělehradě,včetně škol,nemocnic,televize a mostů piloti celé západní Evropy a NATO.Nedoučený fašistický hajný nás postavil do role idiotů a politici to nakonec na rozkaz z Washingtonu schválili.Jenom je škoda,že v Ano je spousta lidí,kterým podrobenost cizině vyhovuje.Vládní strana a celá koalice je prošpikována slouhy pro cizinu.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

01.07.2020 07:56

Naprosty souhlas!!

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy