• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Děkanka americké univerzity napsala, že záleží na každém životě. Byla vyhozena…
Počet návštěv: 572

Děkanka americké univerzity napsala, že záleží na každém životě. Byla vyhozena…

Josef Nožička Článek od Josef Nožička

Nechcete-li v USA přijít o zaměstnání, musíte si mimo jiné dát dobrý pozor na to, jak se veřejně vyjadřujete k protestnímu hnutí Black Lives Matter.

Vlna protirasistických protestů, kterou odstartovala na konci května smrt Afroameričana George Floyda po nepřiměřeném policejním zákroku, stále neutichá, a kromě USA se rozšířila i do řady jiných zemí světa. Protesty jsou však často spojeny jak s násilím v podobě útoků na policisty či rozbíjením a rabováním obchodů, ale i s mnoha absurditami. Mezi ty patří zejména strhávání a poškozování soch či pomníků historicky významných osobností, na kterých organizátoři protestů shledali rasistickou či koloniální minulost. V USA tak byly například zcela nesmyslně strženy sochy objevitele Ameriky Kryštofa Kolumba či někdejšího amerického prezidenta Thomase Jeffersona, v Londýně pak byla poškozena socha významného britského premiéra Winstona Churchilla.

Za naprostou absurditu, spojenou s těmito událostmi, pak považuji i čerstvý případ vyhazovu americké děkanky Leslie Neal-Boylanové. Jak je popsáno zde, děkanka ošetřovatelského oboru na University of Massachusetts dostala výpověď kvůli tomu, že se ve svém emailu údajně urážlivě vyjádřila vůči hnutí Black Lives Matter. Pokud se ovšem někdo domnívá, že děkanka toto hnutí označila za rasistické (jak to například učinil před několika dny český prezident Miloš Zeman), tak se hluboce mýlí. Neal-Boylanová naopak v emailu, adresovanému komunitě ošetřovatelských škol, vyjádřila znepokojení ohledně násilí vůči lidem tmavé pleti. Dodala ovšem, že by nemělo platit pouze to, že záleží na životech černošských občanů („Black Lives Matter“), ale že záleží na každém životě („Everyone‘s Lives Matter“).

Děkanka byla přitom vedením univerzity propuštěna, aniž by dostala prostor vyjádřit se k interpretaci svého emailu. A jak je dále v článku na Echo24 napsáno, její případ není v současném USA ojedinělý. Výpověď nedávno dostala i ředitelka střední školy v americkém Vermontu poté, co napsala na Facebook: „To, že všude nenosím transparent Black Lives Matter, by nemělo znamenat, že jsem rasistka.“

Člověku se až nechce věřit tomu, že něco takového je v dnešní době možné v zemi, která je nám mnohými dávána za vzor demokracie, mezi jejíž největší výdobytky by měla patřit i svoboda slova. Zvlášť absurdní mi pak přijde, že jak univerzitní děkanka, tak i ředitelka střední školy nikoho neurazily a o tom, že by se snad dopustily nějakého rasového projevu, nemůže být ani řeč. Pouze se snažily přívržencům hnutí Black Lives Matter taktně sdělit, že je v dnešní době důležité bojovat nejenom za práva černochů, ale i bělochů, Asiatů či Indiánů.

Kauza americké děkanky pak působí zvlášť kontroverzně s nedávno medializovaným případem profesorky Priyamvady Gopalové z britské univerzity v Cambridgi, která napsala na Twitter, že „na životě bílých nezáleží.“ Byť tento výrok nebyl myšlen doslovně, profesorka indického původu za něj sklidila vlnu kritiky. Vedení cambridžské univerzity se však za ni postavilo s tím, že univerzita hájí právo akademiků vyjadřovat své názory, a naopak profesorku povýšilo (viz odkaz zde).

Asi nebudu jediný, koho při čtení zpráv tohoto typu občas napadne otázka: je dnešní svět opravdu ještě v pořádku? Případně: kde až tahle hyperkorektnost jednou skončí?

 

Josef Nožička
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.07.2020 19:02

Ta profesorka Gopalová svůj výrok myslela přesně tak,jak se vyjádřila.Že na
životě bílých nezáleží.Nevidím nejmenší důvod její slova zlehčovat,že to nemyslela doslovně.Myslela a podpořila rabování pod heslem Black Lives matter.Kdo ji omlouvá,podporuje teroristy stejně,jako ona,jen se to na rozdíl od ní bojí vyslovit veřejně.Na korektnost tady všichni pochcípají a v tomto státě obzvlášť.Tady se poslouchají rozkazy z ciziny,zájmy národa se nepodporují.Jedním z protagonistů poslušnosti cizině je Kalousek,který je přes své vzdělání zcela ve vleku fašistického nedoučeného hajného.Proto stále prosazuje zájmy cizích mocností a cizích občanů.


 

03.07.2020 18:18

Vždy, za každých okolností by mělo platit, že parazit má vlastnost nezahubit svého hostitele. To proto, aby sám nezanikl s jeho smrtí. V americké společnosti právě probíhá proces degenerace. Bílí degeneráti útočí společně s černochy na samu podstatu tamní civilizace. Vedou boj proti všem, kdo pracují a dodnes neměli zájem, ani snahu ničit společnost, jíž přinášeli, jako daňoví poplatníci, zisk, prosperitu. Za zády pracujících lidí se odehrálo divadlo, kdy je jim vnucena role účastníků na této hře degenerátů. Lidé práce jsou tak nuceni se postarat o svou bezpečnost se zbraní v ruce. Postavit se zlu. Na mnohých místech USA probíhají pogromy s násilím na bělošském obyvatelstvu. Dá se konstatovat, že tamní civilizace se blíží k definitivnímu konci. Tím je rozklad a rozpad. Celospolečenský marasmus se nezlepší. Ten, kdo má jistotu, že je společností sponzorován a chráněn, chce stále víc. Nespokojí se s ničím jiným, než že převezme moc a zadupe do země všechny ty, kteří ho sponzorovali. Scestná ideologie už funguje. Objasnila pracujícím občanům, co sponzorovali svým zdaněním i tamní nepřizpůsobivé, že ti, jež žili ze státních dotací (z jejich daní) mají větší pravomoce a privilegia, než ti, co je ze svého zdanění živí. Tento trend ostatně probíhá ve více zemích světa současně. !Mám být vděčen a klanět se tomu, (líbat mu nohy) koho osobně živím! Nemělo by to být opačně...? Tlak není vyvíjen na ty, co žijí na úkor společnosti, ale paradoxně naopak. Živitelům hrozí tresty odnětí svobody za to, když požadují, aby ti, kteří se nechají živit, šli do práce. Tato absurdita má prokazatelně svůj zrod v (ne)ziskovkách. Tam pracují lidé, kteří prosazují práva nemakačenků na úkor těch, kdo jim ze svých daní poskytují obživu. Je mi přes sedmdesát let a stále chodím do práce a vážím si jí. Samozřejmě zdaňuji a mám takovou představu, že by naše společné zdanění mělo sloužit ku prospěchu, rozvoji naší společnosti. Trápí mě, když vidím, že celá řada lidí nemá základní pracovní návyky a já, spolu s dalšími pracujícími, na jejich živobytí vydělávám. Dopracovali jsme to tak daleko, že jakákoliv kritika tohoto neblahého stavu ohrožuje toho, kdo by chtěl prosadit, aby se lidé živili poctivou prací. Pokud v naší společnosti jsou živly, které prosazují nadřazenost pro ty, jež živíme, jsou to jasné příznaky degenerace společnosti. Pro všechny musí platit Komenského nabádání: Uč se synu moudrým býti! Mělo by být každému též jasné, že heslo "Kdo nepracuje, ať nejí!" Toto heslo není od věci. ....Naši společnost trápí mnohem víc neduhů, ale o nich až příště. Čekám přihrávku na smeč.....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy