• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Zfalšované podpisy na svědectví MOV k ruskému dopingu
Počet návštěv: 886

Zfalšované podpisy na svědectví MOV k ruskému dopingu

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Skandál s dopingem s ruských biatlonistek v Soči před časem zaplňoval západní média. Jenže, jak se ukazuje, celý případ nejen skřípe, ale přímo páchne!

Hlavními důkazy měly být písemná svědectví bývalého ředitele moskevské antidopingové laboratoře Grigorije Rodčenkova a západní tisk si to náležitě vychutnával.

Odborníci německé publikace Der Spiegel potvrdili, že podpis bývalého ředitele moskevské antidopingové laboratoře Grigorije Rodčenkova pod písemným svědectvím o dopingových případech bývalých biatlonistů Olgy Zajcevové, Jany Romanové a Olgy Viluchiny je zfalšován.

V řízení před Rozhodčím soudem pro sport (CAS) Mezinárodní olympijský výbor (MOV) původně předložil devět písemných svědectví od Rodčenkova. Dříve právník ruských atletů Alexej Panič řekl TASS, že nezávislí britští a němečtí odborníci uznali, že podpis Rodčenkova, který jeho právníci předávali prostřednictvím MOV, je nekvalitní podvod.

Podle znaleckého posudku, který poskytl Der Spiegel, jedna digitální forenzní zpráva dospěla k závěru, že stejný Rodčenkovův podpisový vzor byl vložen do dvou různých písemných svědectví. Zbývajících sedm dokumentů bylo podepsáno rukou a pravděpodobně ne Rodčenkovem.

„Když obhajoba vyjádřila pochybnosti o pravosti podpisů v první den slyšení CAS v březnu, MOV předložil nové prohlášení od Rodčenkova do 24 hodin, ale to nevysvětluje, jak se dostaly podpisy do jiných dokumenteů," uvádí článek.

Německá publikace také uvedla, že DNA muže, nalezená při dopingové zkoušce dvojnásobné olympijské šampionky biatlonu Olgy Zajcevové, patří manželovi sportovkyně. Několik důkazů ve švýcarských materiálech, které si Der Spiegel v posledních týdnech prostudoval, nejen potvrzuje nevinu Zajcevové, ale také vyvolávají otázky týkající se celkové důvěryhodnosti vyšetřování spiknutí v Soči.
 
Zajcevová, Romanovová a Viluchinová, ktere ukončili svou profesní kariéru, byli MOV diskvalifikováni na celý život v listopadu 2017 za porušení antidopingových pravidel na olympijských hrách v Soči v roce 2014. Jejich výsledky ve hrách byly zrušeny. Biatlonistky v Soči se staly štafetovými medailistky v štafetovém týmu a s nimi v tomto závodě vystupovala Jekaterina Šumilová. Viluchinová také přišla o druhé místo ve sprintu. Zajcevová, Romanovová a Viluchinová se odvolaly k rozhodčímu soudu pro sport, slyšení se konala začátkem března 2020, rozhodnutí bude oznámeno později.

zdroj:prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

08.07.2020 09:02

Je celkem ocividne, ze cela afera s ruskym dopingem je podvod. Protiruska kampan zacala prave olympiadou v Soci, kdy Rusko bylo obvineno z utlaku homosexualu. Za tou kampani jsou zejmena americti neoconi - byvali trockiste, zakukleni marxiste. Cesti komuniste rusofobum nahravaji.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy