• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Bude Řecko obětováno v zájmu byznysu?? Ropa a plyn jsou Řecku spíše přítěží.
Počet návštěv: 2797

Bude Řecko obětováno v zájmu byznysu?? Ropa a plyn jsou Řecku spíše přítěží.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Je to již několik let, co jsem psal článek, který rozkrýval podstatu toho, jak se Řecko dostalo do obrovských finančních problémů. Média tenkrát tvrdila, že si Řekové žili nad poměry, že byla falšována ekonomická data atp. Já jsem si dovolil nastínit jiný scénář, jehož styčné body vycházely z informací dvou nejmenovaných tajných služeb. Uběhlo několik let a k mé nelibosti se potvrzuje fakt, že média tenkrát skutečně o Řecku lhala a pozadu nebyl ani Brusel a jeho administrativa.

Co jsem v minulosti napsal??? Psal jsem o tom, že celá ta obrovská dluhová bublina byla proti Řecku vyvolána záměrně západem, aby se dala otevřít cesta k přisvojení si obrovských ložisek ropy a zemního plynu v oblastech ostrovů okolo Řecka a v jeho výsostných vodách. Psal jsem o tom, že Řecko bude záměrně uměle zadluženo do takové míry, aby bylo donuceno své dluhy kompenzovat odprodejem části svého území. Je smolné pro Řecko, že samo o sobě nedisponuje vyspělými těžebními technologiemi, aby bylo schopno tyto energeticky důležité suroviny na svém území těžit. Tento stav je všeobecně znám a bylo jej vůči Řecku zneužito v zájmu nadnárodních společností. Mnoho lidí mi před lety nevěřilo, a tvrdili, že jsem blázen. Kéž by tomu tak tak bylo. Osobně si totiž vůbec nepřeji likvidaci původního Řecka, ale co moje slovo znamená že???

       Velice nedávno přišly z Bruselu velmi důležité zprávy! Věci se opět začaly dávat do pohybu a místopředseda Evropské komise Joseph Borell nastínil záměry EU ve smyslu okleštit území Řecka-lépe řečeno výsostní vody v Egejském moři, kdy jedna jejich část bude Řecku odejmuta a přidělena Turecku. Tento krok není nic jiného, než potupnou zradou EU vůči Řecku. EU si přeje, aby všeho bylo dosaženo cestou dohody, aby následně bylo možné s Řeckem podepsat dohodu o normalizaci vztahů. Jenom trouba by si však nevšiml, že Řecko je ze strany EU sprostě vydíráno a zrazováno a to v zájmu země, která není členským státem EU a navíc podporovala a podporuje Islámský stát, který stále nebyl úplně zničen. Tento postup zdánlivě nemá logiku, ale nemylte se, protože Turecko je členskou zemí NATO a tudíž spojencem USA a USA a jeho hlavní mocenské struktury zase ovládají řídící mechanismy EU. Návaznost tu tedy je a to zcela zásadní. Turecko má zase páky na EU, protože akce její armády na území Sýrie daly do pohybu cca 3 miliony uprchlíků, kdy mnozí z nich vyvolávají napětí u Řeckých hranic. I tento proces byl záměrný a vůbec nešlo o Kurdy jak média tvrdila, ale o to, aby byl intenzivnější tlak na Řecko a jeho hranici pod zástěrkou humanitární krize v oblasti. Tuto však cíleně vyvolalo Turecko s vědomím EU a podporou USA. Nutno také říci, že pozemní akce Turecké armády na Syrském území jsou v rozporu s mezinárodním právem a Turecká armáda je agresorem na území jiného svrchovaného státu.

      Jaké jsou šance Řeků tuto situaci ustát??? Co mohou udělat, aby postupně nepřišli o svoji zemi??? Řecká vláda a národ mají šancí vyklouznout z této smrtící smyčky velmi malé. Uměle a záměrně vytvořené zadlužení Řecka jim velmi zužuje manévrovací prostor. Samozřejmě se mohou bránit se zbraní v ruce, ale pravděpodobně by dopadli stejně jako Muammar Kaddáfí v Libyi. Musejí se tedy spojit s někým silnějším, než je EU a s někým, koho se bojí USA. Tou možností je spojení se v boji s Ruskem. Rusko o Řecký plyn a ropu nestojí-mají svého dost a tak tam je záruka solidnějšího přístupu. Vsadím však své boty, že kdyby USA zjistili jakékoliv náznaky navazování spojenectví s Ruskem, tak by došlo k velmi rychlé vojenské intervenci, neb území Řecka je nejenom bohaté na nerostné suroviny, ale je také územím strategickým z vojenského pohledu.

     Současné postavení Řecka je nezáviděníhodné a vyřešit a ustát tento tlak bude nesnadné. Přístup EU k Řecku je ostudný a zlodějský!! Je smutné, že i Česká republika je členem takového zlodějského a zrádného svazku.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

11.07.2020 19:23

V čí prospěch se měli hloupí občané ČR ptát před referendem o vstupu do EU.Místo toho vesele šli jak telata na porážku a dnes říkají,že si to představovali jinak!Jenže to už je pozdě.Naši předkové měli pravdu ve svém přísloví "když ptáčka lapají,pěkně mu zpívají".Ptáček je lapen a nyní bude poskakovat podle rozkazů Berlína,který je vyhlašuje přes EU v Bruseli.Tenkrát se řídili sloganem politiků,že nemáme jinou možnost a dnes je titíž politici vedou do záhuby.Nemáme jinou možnost.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...