• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Dudu v rámci plurality potřebujeme. Ale jinak je to rusofóbický bigotní fanatik
Počet návštěv: 513

Dudu v rámci plurality potřebujeme. Ale jinak je to rusofóbický bigotní fanatik

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Čas od času má člověk napsat článek, u kterého jeho známí a stoupenci budou jaksi rozčarováni.

Když jsem dnes pod postem Jaroslava Polanského na jeho fb četl  nadšené hlasy o tom, jak někteří jeho přátelé slastí vzlykají, že zvítězil Duda, protože nechce lízat řiť Číně ani Rusku, a to my jako neumíme, povzdychl jsem si: No právě, je to vůl jako naše opozice.

Jeho návštěva u Trumpa, kde žádal o přesun vojáků na území Polska z Německa, aby mohl být na přední linii kontaktu až nastane válka proti Rusku, je v rámci Evropy naprosto šílená. Jeho totálně bigotní katolicismus, který se vyšturmoval až k nepříčetnosti v boji proti LGBT (je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby), tak aby byl uzákoněn ústavně, je až v této podobě chorobný.

Avšak…

Avšak nad tím vším se  klene problém syndromu Me too, zelené Gerty a Green Dealu a nyní hnutí Black Lives Matter, které postupně zaplavily Západ a podrobily načas lidi svému diktátu. Kdokoliv tvrdil něco jiného byl nepřítel a musí být zničen.

Kulturně vzato tyto davové hysterie přišly z USA. A otevřeně řečeno znásilnily mysli obyvatel bývalého Západu. Najednou všechny ženy, i ty, které by toho nebyly hodné, byly vlastně znásilněny někdy před třiceti lety, najednou politici typu kancléřky Německa si pokorně a trapně nechali nadávat od autistické Grety, že nedělá nic pro boj proti klimatické katastrofě, a v USA, kde demokraté z toho udělali vlajkovou loď své kampaně, heslo Black Lives Matter, a chce vše převrátit a převrací.

Mnohé z toho se přelilo i do Evropy. A západní Evropa v podstatě nadšeně tyto davové psychózy sleduje. Jejich základním rysem je, že svobodu projevu vnímají jen jako svobodu pro své názory a ostatní nemají právo na vyjádření.

I Evropská unie je nakažena až chorobným bacilem netolerance k jiným názorům. Stačí si sem tam pročíst články na Politico. A je to známé heslo každého z autoritativních režimů: Kdo nejde s námi, jde proti nám. Nicméně požadavek jednomyslnosti pro rozhodování klíčových otázek v Evropské radě znovu a znovu vede k potřebě zdůraznit, že jen ti, kteří souhlasí s Německem a Francií mají správné názory a kdo nemá, je zavrženíhodný.

Vládne zde na europarlamentní úrovni koalice lidovců, socialistů, neboli progresistů, a liberálů. A potom  se někteří vymykají, a to politiky i proevropské novináře štve. Neodváží se dosud  na skupinu starých členů, skupinu 4 šetřivých, Nizozemí, Dánska, Rakouska, Švédska, i když  je nejvíce nespokojená s plánem na obnovu, ovšem V-4 je lahůdkové sousto. Pořád tam vítězí nějaké strany, které nelze normálně přiřadit  k hlavnímu proudu a  hlavně myslí… Jo to kdyby v Polsku zvítězil kandidát strany našeho skvělého přítele Donalda Tuska, to by bylo něco jiného.

A V TOM JE PODSTATA. NEZVÍTĚZIL.

Ne že by to změnilo EU. Ale ti, kteří by si přáli větší centralizaci, přece jenom ostrouhali.

Duda je významné, ale jen dílčí setrvání na normálním vyvážení EU a v tomto smyslu, je tato volba prezidenta největší východoevropské země EU důležitá…

Takže z hlediska obecné potřeby plurality názorů je vítězství Andreje Dudy pro vyváženost EU výborná zpráva.

Zkrátka:

Dudu jako prezidenta potřebujeme.  Ale jinak je to rusofóbický  bigotní fanatik.

To jsou absurdity, co?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

13.07.2020 19:53

Nenavistna rusofobni kampan na zapade mj. lici Putina jako strasneho utiskovatele homosexualu. Protiruska kampan zacala olympiadou v Soci, kterou zapadni lidri bojkotovali a jako zaminku si vybrali prave udajny utisk homosexualu. Duda je pravdepodobne mnohem vice anti-gay nez Putin. Ale Polsko potrebuji jako udernou pest proti Rusku, tak bude ticho po pesine.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.07.2020 19:44

Nestalo se nic jiného,než co se stává i v jiných státech.Poláci si zvolili prezidenta navzdory přání českých vlastizrádných presstitutů.Ti po celou dobu vyslovovali přání,aby zvítězil protikandidát.Vydávají přání za skutečnost.O zaměření Polska si musí rozhodovat sami Poláci a žádný kecal z Brusele jim do toho nemá co mluvit.Rusové a Poláci jsou nepřáteli už mnoho století a tak požadavek na umístění americké základny v Polsku je pochopitelný.Zda má někdo nějakou fobii je jeho soukromou věcí a je zcela zřejmé,že jsou Poláci naladěni na stejnou notu.Že odmítají LGBT je pochopitelné a ve své podobě i správné.Jsou to bigotní katolíci a přes katolicismus vlak nejede.Jen jim to při pomoci s přepadením jiných států,viz 1968,nijak nevadí.Polsko je Poláků a poslední vpád na naše území nebyl náhodný,ale zkouška toho,co si mouhou dovolit.A opět vtrhli na naše území a vyháněli české občany.Od Poláků raději dál!


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy