• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Na Ukrajině začalo vyšetřování činností amerických biolaboratoří
Počet návštěv: 1065

Na Ukrajině začalo vyšetřování činností amerických biolaboratoří

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

V úterý bylo zahájeno trestní vyšetřování činnosti amerických biologických laboratoří na Ukrajině, uvedl Viktor Medvedčuk, předseda politické rady „Opoziční platformy - pro život“.

„Přestože jsme v opozici, ne u moci a úřady se snaží skrývat vše, co se v těchto laboratořích děje, přesto jsme je donutili zahájit trestní řízení. A dnes je zahájeno trestní vyšetřování činnosti těchto laboratoří jak v centru, tak v lokalitách,“ uvedl na Mezinárodním mezistranickém kulatém stole parlamentních stran na téma „Bezpečnostní spolupráce během pandemie COVID-19“.

Dříve Medvedčuk a zástupce jeho strany Renat Kuzmin požadovali, aby ukrajinské úřady poskytly informace o amerických biologických laboratořích působících v zemi. Bezpečnostní služba Ukrajiny (SBU) uvedla, že v zemi neexistují žádné zahraniční biologické laboratoře, a naléhala na politiky, aby o tom nešířili „lživé informace“. Později však ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že Spojené státy poskytly technickou pomoc laboratořím na Ukrajině, které byly postaveny dříve a modernizovány v rámci programu zabraňujícího šíření biologických zbraní. Poté pracovní skupina pro komplexní analýzu chování se zvláště nebezpečnými patogeny na Ukrajině doporučila, aby se Rada vlády pro národní bezpečnost a obranu (NSDC) obrátila na kabinet s návrhem na provedení neplánovaného auditu činnosti mikrobiologických institucí. Skutečnost spolupráce s ukrajinskou vládou ohledně laboratorních výzkumů nebezpečných patogenů potvrdilo i americké velvyslanectví v Kyjevě.

Medvedčuk poznamenal, že dosud nebyly pokusy ukrajinských úřadů o uzavření těchto laboratoří úspěšné. Činnost laboratoří podle něj může mít dopad na zdraví obyvatelstva země.

„Všechno, co se v nich vytvoří, je na Ukrajině pro veřejnost tajemstvím a máme podezření, že je to opravdu velmi důležitý bod, který může situaci ovlivnit, a to i zdravotní stav ukrajinských občanů," zdůraznil.

I když toto vyšetřování má vést ukrajinská policie, existují pochybnosti, že se dojde k nějakým zřetelným výsledkům. Na existenci amerických biolaboratoří na Ukrajině a v Gruzii už delší dobu upozorňovalo Rusko, které v této souvislosti vyslovilo silné znepokojení.

zdroj:prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.07.2020 19:56

Zfašizovaná Ukrajina bude vést vyšetřování jen na oko.Není v zájmu jejich vůdců,aby vyšla na povrch pravda o činnosti těchto laboratoří.Americká pomoc pokaždé něco stojí.A co stojí Ukrajinu je tajné!


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy