• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Jen změna vůdce nemůže vyléčit „americké šílenství“!
Počet návštěv: 896

Jen změna vůdce nemůže vyléčit „americké šílenství“!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Krize, která letos zasáhla Spojené státy, se pro ně stala nesnesitelnou zátěží, píše Frankfurter Allgemeine.

Fundament americké společnosti se otřásl a díky působení hlavy Bílého domu Donalda Trumpa a radikálů tmavé a světlé kůže se nestává stabilnějším. Autor článku Klaus-Dieter Frankenberger je zároveň přesvědčen, že k vyřešení situace nestačí pouze změna vůdce země.

Pandemie, masová nezaměstnanost, násilné protesty proti rasismu, policejní brutalita, konflikt s Čínou - k vyřešení každé z těchto krizí by byly zapotřebí všechny síly amerických politiků a společnosti, poukazuje Frankfurter Allgemeine. Dohromady se stali pro zemi nesnesitelnou zátěží, poznamenává autor článku Klaus-Dieter Frankenberger.

Politické a sociální rozdělení ve Spojených státech se prohlubuje a prezident země, v závislosti na jeho náladě a svého ratingu, pouze „přilévá olej do ohně, raději démonizuje, než smířuje“. Není proto divu, že se dnes mnozí dívají na Ameriku s hrůzou, zmatkem a lítostí, konstatuje autor článku.

Lídr černošských protestujících pohrozil „vypálením USA“!

Špatný stav země dokládají záběry z Louisville, pokračuje publikace. Městem  pochodovali černí, těžce ozbrojení demonstranti. A nedaleko od nich se konalo shromáždění ozbrojených aktivistů se světlou kůží. Byli odděleni policejním kordonem. Obě strany daly jasně najevo, že uznávají pouze svá ústavní práva. Z politického, sociálního hlediska i z hlediska modernosti se jedná o „šílenství“, zdůrazňuje Frankenberger.

Základy americké společnosti se otřásají, píše Frankfurter Allgemeine. A pochody ozbrojených radikálů v uniformě se nestane stabilnější. Kdo dokáže smířit občany, vyhladit rozpory a obnovit jednotu? Nový prezident? Ale to je jen začátek. Jen změnou vůdce nelze krizi ve Spojených státech překonat, uzavírá autor.

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.07.2020 19:32

Tato krize doutnala pod povrchem už dlouho.Nyní se to dostalo na povrch a zdejší rabování není žádným protestem.Pokud si černoši myslí,že si něco vymohou násilím,čeká je nemilé překvapení.Všechno to probíhá v místech,kde jsou ve vedení demokraté.Ani oni se nebudou smát.Ale začnou válku,která se vymkne z rukou a skončí zničením planety.Na druhou stranu si nesmí v ČR cizinec dovolit určovat,co si mají zdejší občané myslet a co mají dělat.Pokud je tím zhnusen,tak ať se vrátí tam,odkud přišel.Černoši,stejně jako zdejší romové,označují za rasismus vše,co se jim nelíbí!


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...