• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

Jen změna vůdce nemůže vyléčit „americké šílenství“!
Počet návštěv: 508

Jen změna vůdce nemůže vyléčit „americké šílenství“!

- Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Krize, která letos zasáhla Spojené státy, se pro ně stala nesnesitelnou zátěží, píše Frankfurter Allgemeine.

Fundament americké společnosti se otřásl a díky působení hlavy Bílého domu Donalda Trumpa a radikálů tmavé a světlé kůže se nestává stabilnějším. Autor článku Klaus-Dieter Frankenberger je zároveň přesvědčen, že k vyřešení situace nestačí pouze změna vůdce země.

Pandemie, masová nezaměstnanost, násilné protesty proti rasismu, policejní brutalita, konflikt s Čínou - k vyřešení každé z těchto krizí by byly zapotřebí všechny síly amerických politiků a společnosti, poukazuje Frankfurter Allgemeine. Dohromady se stali pro zemi nesnesitelnou zátěží, poznamenává autor článku Klaus-Dieter Frankenberger.

Politické a sociální rozdělení ve Spojených státech se prohlubuje a prezident země, v závislosti na jeho náladě a svého ratingu, pouze „přilévá olej do ohně, raději démonizuje, než smířuje“. Není proto divu, že se dnes mnozí dívají na Ameriku s hrůzou, zmatkem a lítostí, konstatuje autor článku.

Lídr černošských protestujících pohrozil „vypálením USA“!

Špatný stav země dokládají záběry z Louisville, pokračuje publikace. Městem  pochodovali černí, těžce ozbrojení demonstranti. A nedaleko od nich se konalo shromáždění ozbrojených aktivistů se světlou kůží. Byli odděleni policejním kordonem. Obě strany daly jasně najevo, že uznávají pouze svá ústavní práva. Z politického, sociálního hlediska i z hlediska modernosti se jedná o „šílenství“, zdůrazňuje Frankenberger.

Základy americké společnosti se otřásají, píše Frankfurter Allgemeine. A pochody ozbrojených radikálů v uniformě se nestane stabilnější. Kdo dokáže smířit občany, vyhladit rozpory a obnovit jednotu? Nový prezident? Ale to je jen začátek. Jen změnou vůdce nelze krizi ve Spojených státech překonat, uzavírá autor.

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.07.2020 19:32

Tato krize doutnala pod povrchem už dlouho.Nyní se to dostalo na povrch a zdejší rabování není žádným protestem.Pokud si černoši myslí,že si něco vymohou násilím,čeká je nemilé překvapení.Všechno to probíhá v místech,kde jsou ve vedení demokraté.Ani oni se nebudou smát.Ale začnou válku,která se vymkne z rukou a skončí zničením planety.Na druhou stranu si nesmí v ČR cizinec dovolit určovat,co si mají zdejší občané myslet a co mají dělat.Pokud je tím zhnusen,tak ať se vrátí tam,odkud přišel.Černoši,stejně jako zdejší romové,označují za rasismus vše,co se jim nelíbí!


 
              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy