• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

Němci už taky udělali ze svých černochů Afroněmce
Počet návštěv: 730

Němci už taky udělali ze svých černochů Afroněmce

Petr Mach Článek od Petr Mach

Všichni asi vědí, že Amerika už od konce minulého století z důvodů politické korektnosti razí pro americké černochy termín Afroameričan (African American).

Tato politická korektnost už pronikla i do němčiny a v sousedním Německu média o místních černoších hovoří jako o Afroněmcích (Afrodeutsche). Budeme mít také Afročechy?
Veřejnoprávní německá tisková agentura Deutsche Welle píše o „Afroněmci“ Mosesu Pölkingovi. Ten se cítí uražen, když jezdí kolem nápisu stanice metra v Berlíně nazvané Chaloupka strýčka Toma (Onkel Toms Hütte).

Název stanice metra otevřené v roce 1929 odkazuje na někdejší restauraci pojmenovanou podle populárního amerického románu z poloviny 19. století. Je to tedy podobné, jako když se třeba autobusové nádraží Na Knížecí jmenuje podle někdejší hospody. Ironií je, že román Chaloupka strýčka Toma se vehementně stavěl (stejně jako jeho autorka) za lidská práva a za zrušení otroctví a svojí popularitou významně ke zrušení otroctví přispěl.

Panu Pölkingovi ale vadí, že hlavní postava románu byla submisivní. „Uráží mě to. Vždy když jedu kolem, cítím se sklíčeně,“ říká a organizuje petici za přejmenování stanice. Název přilehlé ulice Onkel Tom Strasse nyní někdo postříkal rudou barvou.

Pan Pölking je 22letý rodilý Berlíňan, jeden z jeho rodičů pochází z Kamerunu a on svoji kamerunskou půlku genů považuje za tak důležitou, že se považuje za Afroněmce a vede politický boj za přejmenování nevinného názvu stanice.

Používání politického termínu Afroněmec německými veřejnoprávními médii i směšná kauza pana Pölkinga jsou smutným obrázkem vývoje německé společnosti, která se začíná štěpit na kmenovém principu.

Pokud bude ideologie politické korektnosti a multikulturalismu nadále postupovat i do české společnosti (jakože postupuje), termíny znějící nepatřičně a zbytečně proniknou za pár let i do češtiny. Je možné, že i naše média budou za pět let psát o Afročeších.

Dokud lidí černošského původu bude v Česku málo a dokud si nebudou vytvářet svoji subkulturu, nikoho ani je samotné nenapadne o sobě mluvit jako o Afročeších. Jazyk se samozřejmě vyvíjí, ale nový termín vzniká, až když ho někdo potřebuje k pojmenování nového pojmu.

Pro Čechy jsou lidé černošského původu žijící v České republice zajímaví asi tak stejně jako blondýny a brunetky. Proto o nich můžeme dál mluvit jako o černoších s malým písmenem „č“ (když to dává v kontextu smysl) nebo dál nebudeme barvu kůže nijak zmiňovat (když to v kontextu žádný smysl nedává).

Měli bychom se vyvarovat toho, aby jazyk, kterým mluvíme, přetvářela ideologie, a podsouvala nám tak nějaké nové „správné“ myšlení, jak to ostatně popsal George Orwell ve svém románu 1984.

Petr Mach
Petr Mach - ekonom a politik. Poslanec Evropského parlamentu, předseda Svobodných.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.08.2020 20:01

Podsouvání té správné pravdy a správné myšlení mají na starosti lidé typu Fendrych,Mitrofanov a další presstituti,kteří ve svých článcích lžou a pravdu překrucují k obrazu svému.Nenechte se mýlit,černochů v tomto státě pomalu,ale jistě přibývá a pokud s tím národ nic neudělá,tak na tom bude stejně,jako celá slavná EU,vedená Berlínem.Z poválečné demokracie v Německu se dnes vyklubal stejný záměr,jako měl Hitler.Cesi mít kratky pamjet,ony už sapomenout nemecký uniforma!Nezapomněli!Jen prodejná pátá kolona presstitutů a politiků se o to snaží.Kdysi jsme sousedili s Nacistickem,podle jejich výkladu.Na demolici Evropy se podílelo 99,9% německých občanů.Řeči o hodných Němcích jsou jenom řeči.Ti,co byli proti Hitlerovi,byli už v koncentračních táborech a nebo po smrti.Jen se naše pátá kolona snaží německou vinu převést na někoho jiného.Třeba na zlé a nenávistné Čechy,to je také jeden ze způsobů,jak sejmout vinu za vyvolání války ze samotných Němců!


 
Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...