• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení
Počet návštěv: 716

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Je to nová Kristalll Nacht (Křišťálová noc), třída je zaplněna roztříštěným sklem po celé své délce, ale nejen tam, stopy násilí lze vidět i v jiných částech města, stálo v mailu, na který jsem zíral s myšlenkou, že tedy to neblahé, co se v našich městech, včetně Chicaga, odehrálo před několika týdny a bylo tak děsivé, že to vyhlíželo jako něco, co se už nemůže opakovat, našlo v našem městě své pokračování už v předcházející noci.
Oblékl jsem se a šel jsem se na místo podívat. A tak jsem, tak říkajíc z prvé ruky viděl následky předcházejícího nočního šílení. Připomínalo to obraz surrealistického malíře, něco, co jsem nikoli jen za půlstoletí svého života v Chicagu, ale v celé svém životě nikdy neviděl. Celou obchodní oblast zahrnující nejen Velkolepou míli, ale i blízkou Michiganskou třídu (Michigan Avenue), blokovaly policejní kordony a pro provoz veškerých vozidel byla oblast uzavřena. Uvnitř ní jsem pak  viděl spousty nákladních automobilů, ze kterých právě vystupovali dělníci, aby obchody před dalšimi možnými útoky vandalů chránili, a až kam  jsem dohlédl, zaplnily Michiganskou třídu policejní vozy, jejichž posádky byly zřejmě rozhodnuty zůstat na místě, dokud se situace na místě neuklidní.
List Chicago Tribune k události napsal: Stovky rabujících vzaly Velkolepou míli i další části vnitní části Chicaga útokem, rozbíjely výkladní skříně obchodů, braly z nich všechno,co se dalo unést, a na jednom místě rozpoutaly střelbu s policisty. Podle policejního náčelníka D. Browna byl značný počet vandalů vzat do vazby a 13 policistů bylo v potyčkách s nimi zraněno.
Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.08.2020 20:13

To,co se dějě nyní v USA je jen malininké procento toho,co dělají USA v jiných státech světa.Neznám pojem řízení Boží.Kdyby byl bůh,tak by nikdy nemohl dopustit války,vraždění dětí a mučení nepohodlných osob.Tomu by zabránil,vždyť je to laskavý stařeček,milující své ovečky.Zatím to spíše vypadá,že žádný bůh není a pokud je,tak je to sadista.A k takovému se modlit je hříchem největším.Právě USA se vždy oháněly náboženstvím ruku v ruce s politikou.Jen se jim to v poslední době nějak vymklo z ručiček a teď neví,co mají dělat.Válku s cizími státy dnes vést nemohou a tak se vybíjejí aspoň s válkou uliční.Jen aby to nepřerostlo ve válku občanskou,když bandité používají proti policii střelné zbraně.Pokud by je začaly používat pořádkové síly,byla by to regulérní válka bez vítěze.Prohrály by oboje.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

12.08.2020 10:23

Vidíme skutečnost, ale možná, že nevidíme vzkazy. .....USA se chystaly na válku s RF. Byly činěny takové kroky, že to bylo průkazné chystání se na Blitzkrieg s Ruskem. Tisíce kilometrů hranic s Ruskem obléhají armády NATO a jejch spojenci. Jenom jasná převaha ve zbraňových systémech RF bezprostřední válce s touto slovanskou, jadernou mocností válce zabránila. Vždy, když hrozí nebezpečí katastrofy pro náš svět, je jakýmsi mechanismem, říkejme mu "řízení Boží", spuštěn proces, jenž má válce zabránit. Jaké jsou jeho projevy? Je to destrukce systému, co byl schopen plánovat a provést invazi na ruské území. Autodestrukce takového agresora probíhá i způsobem, jaký právě popisuje S. Lendman. Ono mít ruku na spoušti a zahrávat si s jaderným konfliktem znamená zcela zničit naši planetu. Agresor se tedy musí zaměřit na vnitřní bezpečnost, bez níž nelze vést válečný konflikt. (Rozpad zázemí). Též koronavirus decimoval mariňáky z amerického válečného loďstva. Manévry Defender, které měly probíhat těsně při ruské hranici byly odloženy. Sledujme tedy spíše znamení Boží a vnímejme přes ně realitu. USA začínají mít bezpečnostní problémy. Plánovaná invaze se tak obrací vůči nim. Ano, v USA jsou dnes de facto válečné zóny. Zločinci z Deep State chtěli válku, mají ji mít. Musí si ji užít ve vlastní zemi, před vlastními okny. Naprosto chápu zděšení obyvatel USA z těcho kraválů, jimž nikdo oficiálně nebrání. Jenomže mír můžeme mít pouze tak, že agresor bude zničen jakýmkoliv způsobem. Proto se nedivme. Svět by možná už planul ve válečném, jaderném konfliktu. Vnitřní destruce USA mu, věřme, zabránila. ......Mějte se hezky. ......PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Otevřený dopis

Otevřený dopis

Praha dne 13. 9. 2020 Č.j. 24/2020/9

Vážený pane premiére, vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane předsedo Senátu,...