• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Lifeline ve východním Středomoří
Počet návštěv: 831

Lifeline ve východním Středomoří

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Další díl nekonečné Řecko – Turecké „migrační” kočkované se odehrál před dvěma dny nedaleko řeckého ostrova Lesbos. Hlavní roli si v něm tentokrát zahrála německá neziskovka.

Loď německé NGO Lifeline se tam totiž pokusila dotlačit do řeckých výsostných vod člun se 40 migranty. Když se jí to moc nedařilo, povolala si na pomoc plavidlo turecké pobřežní stráže. Sedmihodinové strkanice o „gumák” s obohacovateli Evropy se nakonec zúčastnilo celkem 9 lodí…

V posledních měsících jde, bohužel, o běžný, každodenní kolorit východního středomoří. Z rutiny vybočuje jen ta neziskovka. Co je to vlastně za spolek, tihle Lifeline pašeráci, kteří si bohorovně volají na pomoc i tureckou pobřežní stráž? Jde o německou neziskovku MISSION LIFELINE, založenou roku 2016. Na svých stránkách se chlubí, že svou lodí stejného jména, Lifeline, za ty čtyři roky zachránili (a do Evropy přivezli) přes tisíc migrantů.

Jejich loď se plaví pod nizozemskou vlajkou. Přestože se domovská základna spolku nachází v Drážďanech. Důvodem jsou odlišné pohledy Holanďanů a Němců na pojem „rekreační plavidlo”. V Německu je limit pro tuto kategorii stanoven na 25 metrů délky.  V Nizozemsku je to 50 metrů. Proto má téměř 33 metrová Lifeline jako svůj domovský přístav zapsaný Amsterdam. Na kapitány tzv. „rekreačních plavidel” jsou totiž kladeny jiné, mírnější kvalifikační požadavky, než na profesionální, obchodní kapitány velkých lodí. Kteří by svou draze získanou licenci kvůli výlovu a pašování plaváčků rozhodně neriskovali.

Spolek původně působil na trase Libye – Malta. Ale v roce 2018, po brutální srážce se Salviniho odhodláním vymýtit pašeráctví z jižního středomoří, kdy byla jejich loď dlouhodobě internována na Maltě a kapitán soudně popotahován tamtéž, se zjevně rozhodli změnit povětří a zamířili pašovat na východ.

Ale obraťme svou pozornost od lodi k lidem MISSION LIFELINE. O jaké týpky se v případě této NGO jedná, ilustruje nejlépe jeden z článků na jejich stránkách. Ten o „cancel – culture”. Což je pojem, který už, bohužel, zdomácněl i u nás. Jeho princip spočívá v aktivistické cenzuře. V umlčování lidí, jejich mazání ze sociálních sítí a ve snaze o ekonomickou likvidaci celých webů, které se nějak vymezují proti levicově-liberálnímu názoru, oficiálně vládnoucímu Evropě.

O stížnostech na tuto levičáckou praxi, které se (kupodivu) začínají objevovat i v hyperkorektním, zastrašeném Německu, uvedla jedna z Lifelinových aktivistek: „Cancel culture je název nové fráze. Většinou je používán lidmi, kteří si stěžují, že již nemohou šířit ultrakonzervativní, diskriminační a často rasistická prohlášení bez potíží a že jsou za ně někdy bojkotováni …” A dále pokračuje, že lidé jako ona jsou v Německu dehonestováni za své pozitivní postoje vůči uprchlíkům. Ba dokonce jim někteří vyhrožují. Což musí skončit…. Jako by holka z Kliniky, Antify, nebo Pirátské strany vypadla.

Bylo by to na mávnutí ruky nad ujetými levičáky, kdyby tenhle spolek nedisponoval neuvěřitelným finančním zázemím a neomezenou podporou německých politiků. A tahle kombinace představuje extrémní nebezpečí nejen pro Německo, ale i pro celou Evropu, které chce Německo, právě přes podobné „aktivisty” svou politickou vůli vnutit.

Je libo příklad? Tak třeba v břenu letošního roku se parta z Lifeline domluvila se „senátorem spravedlnosti” Berlína (tak se ta funkce oficiálně jmenuje) Dirkem Behrendtem na velice ambiciózním plánu. Že by letecky „evakuovali” 1 500 migrantů z Lesbu do Berlína. Hlavní město, Berlín, poskytne ubytování a další služby, chlapci a dívky z Lifeline domluví a zajistí letecký most Lesbos – Berlín, a už to pojede. Dokonce už měli peníze na první let. Dělalo to 55 000 EUR, které, jak sama neziskovka uvádí, získali během 4 dnů. Jenže jim do toho vpadl „koronáč”….

Na tomto příkladu je téměř v krystalicky čisté podobě vidět nejnovější „modus operandi” pokrokářů. Nebo spíše jejich loutkovodičů. To, co by na celostátní úrovni neprošlo kvůli odporu občanstva (protože i ten nejvěrnější „proevropský” politik chce být znovu zvolen a ví, přes co doma nejede vlak) tak to se protlačí poloutajeně, polosoukromě, jako iniciativa aktivistů a politiků z komunálu. Zejména těch z hlavních měst. Protože metropole, s centrálami nadnárodních firem, bank, s divadly, sídly neziskovek a vysokými školami představují anomálii, která volí nesrovnatelně liberálněji a „progresivněji” než zbytek země. I naše Praha je toho (velice) smutným dokladem.

Liberální starostové přístavních měst v Itálii házeli, svého času, klacky pod nohy Salvinimu. Demokratičtí guvernéři a starostové měst v USA sabotovali a sabotují Trumpova nařízení. Primátoři hlavních měst V 4 se (loni) domluvili s Bruselem na vlastní politice, jdoucí proti politice svých vlád a letos požadují „evropské” financování, jdoucí mimo jejich vlády (a kontrolu parlamentů)… Ve stejném duchu si i v Německu „zemská vláda” Berlína jede svou vlastní migrační politiku. Ať si o tom zbytek země a Evropy myslí cokoli.

Ve zkratce by se tento nový trend dal nazvat „hod vidlemi z komunálu”. Bohužel, lidem do zad.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.08.2020 20:09

Pokud je mi známo,zdejší údajní pravičáci tvrdili,že nacionální socialismus a socialismus jsou levičácké.Nyní tytéž nacionální socialisté dováží migranty do Evropy a polofašistická vláda BDR je podporuje finančně i politicky.To je zřejmě důsledek té "denacifikace",kterou proněmecká pátá kolona hlásá.Jen se žádná nekonala a Gehlen s nacistickou minulostí byl ještě v sedmdesátých letech šéfem spolkové zpravodajské služby.A jak bylo zjištěno,tyto názory se stále více rozšiřují a to i v policii a bundeswehru.Tak je pořád Německo garantem demokracie a svobody v Evropě?Zřejmě jak pro koho!


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...