• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

Proč Navalnyj odmítá vypovídat německé policii?
Počet návštěv: 728

Proč Navalnyj odmítá vypovídat německé policii?

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Připusťme, že Západ se svými médii dokonale umí vyvolávat hybridní války. Dnes již klasickým příběhem byla válka proti Iráku pod záminkou, že Saddám Husajn má přichystány zbraně hromadného ničení.

Jiným fakem byla údajná otrava plukovníka Skripala a jeho dcery ze strany Ruska tři dny před triumfálním vítězství Vladimíra Putina v prezidentských volbách a celý západní svět jako poslušné ovce, s výjimkou několika odvážlivců jakým byl Sebastián Kurz z Rakouska, na to šel. 
A teď tu máme otravu Alexeje Navalného, opět novičokem ze strany Putinova Ruska…

To, že asi Navalnyj měl v sobě stopy takové látky je pravděpodobné. Ale nic nenasvědčuje tomu, že ji měl při odletu z Ruska.

Nejsem investigativní novinář a v jistém smyslu vím, že i u nás jednoznačně a stále se bude opakovat, že za to může Putin.

Je ovšem pikantní, že Merkelová i Macron tlačí na Putina, aby věc vysvětlil, ale podle prohlášení časopisu New York Time, při svém v podstatě zázračném uzdravení (a na fotce vypadá skvěle) při komunikaci s německým prokurátorem odmítl vypovídat a navíc prohlásil, že se chce vrátit do Ruska.

Když se podle zpravodajství uváží, že již pět dní je ve stavu, kdy se mu plně vrátila paměť na události před otravou, je absurdní, že nechce vypovídat. Vždyť jak jinak by to mohl natřít ruskému putinovskému režimu, který tak nenávidí.

No takto se těžko může chovat člověk, který byl právě otráven z příkazu prezidenta Putina.

Mimochodem. Je absurdní, že Německo che vysvětlení po Rusku, ale nijak nezareagovalo na žádost ruského prokurátora, aby byla vyslechnuta žena, která s trávila poslední dny před otravou s Navalnym a dokonce po příletu transportního letadla do Německa byla na místo manželky Navalného v sanitce. Po příletu obratem odletěla do Británie.

Asi tak

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.09.2020 19:48

Opět se projevuje primitivnost dekadentního západu.Nedokáže ani vymyslet něco jiného,než co jednou použil.Jen je s podivem,že se chce Navalnyj vrátit do Ruska.Ví,že tam bude v bezpečí před dalším pokusem o jeho vraždu.Měl být totiž trumfem v tažení proti Rusku a Putinovi.A ten nemá nejmenší zájem,aby se Navalnému přihodila nějaká podivná nehoda.A Navalnyj sám to ví,že v Rusku bude ve větším bezpečí.Teď jen záleží na tom,zda mu to bude umožněno.Skripalova dcera se také chtěla do Ruska vrátit a místo toho najednou zmizela(pokud vůbec ještě žije).


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.09.2020 10:37

Jak správně připomíná pan profesor Keller, vždy, když má RF před dokončením velkého projektu (tentokrát jde o plyn z Nord streamu), použije novičok jenom proto, aby se projekt neuskutečnil. Je to chytré! Jenom tak se vyhne smuvním dodávkám, které by jinak muselo plnit. Navíc ohrozí EU nedostatkem plynu. Rusko se tímto rafinovaným způsobem zbavuje svých závazků. O to samé jistě půjde i při rekonstrukci Dukovan. Vhodná oběť se jistě najde. Rekonstrukci potom zrealizuje jiná zahraniční firma, která nemá zkušenost s jadernými elektrárnami sovětského typu. Nastane-li havárie kvůli nekompaktibilním dílům, odstavený "Rosatom" bude mimo hru. Takže nezbývá, než nalézt vhodnou oběť pro otrávení novičokem těsně před výběrovým řízením. Jak rafinované! .....Mějte se hezky.


 
Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...