• Čtvrtek, 26. listopad 2020
  • Svátek má Rukojmí Artur

Novinky z italské migrační fronty
Počet návštěv: 825

Novinky z italské migrační fronty

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Po povzbudivých zprávách z Řecka, zprostředkovaných nám europoslancem Ivanem Davidem, o vyšetřování a obvinění příslušníků tamějších proimigračních neziskovek, přichází další pozitivní signály, tentokrát z Itálie.

Přístavní úřady v Palermu tam zabránily vyplout „záchranné” lodi Sea-Watch 4.  Jedná se o jedno z několika plavidel německé nevládní organizace Sea Watch, pořízených k výlovu migrantů u Libyjského pobřeží a jejich následné dopravě do Evropy, na jehož provozu se podílí také německá protestantská církev (EKD) a Lékaři bez hranic (MSF).

Loď v přístavu Palermo kotvila od začátku září, kdy přivezla „zachráněné uprchlíky”, přeložila je na karanténní plavidlo a sama se též podrobila čtrnáctidenní karanténě, kvůli Covidu – 19. Po jejím ukončení se chystala zase do práce.

Čáru přes rozpočet jí však udělali úředníci z Palerma, kteří provedli na lodi důkladnou prohlídku. Podle údajů rozhořčených záchranářů trvala celých 11 hodin. A výsledek poctivého nasazení palermských odborníků se nakonec dostavil. Byly nalezeny takové závady, že vylučují opětné vyplutí Sea-Watch 4 na moře.

Pobouřená ředitelka Lékařů bez hranic pro pátrání a záchranu Ellen van der Velden to komentovala slovy, že: „Inspekce plavidel nevládních organizací se staly způsobem, jak zablokovat pátrací a záchranné úsilí. Jakmile záchranná loď vpluje do italského přístavu, je podrobena zdlouhavé a horlivé inspekci, dokud nejsou nalezeny alespoň nepatrné nesrovnalosti…”

Zajímavější, než tenhle vcelku očekávatelný nářek manažerky, které Italové kazí kšeft, je jedna její drobná, nenápadná poznámečka. Že se totiž Sea-Watch 4 stála už pátou lodí nevládních organizací zablokovanou italskými přístavními orgány za posledních pět měsíců… Zkrátka vypadá to, že italští úředníci se v poslední době vrhli do práce s vervou, odpovědností a (na Itálii) nevšedním nasazením.

Doufejme, že jim ten elán vydrží, protože je co nevidět čeká další šichta. Na moři u Palerma už totiž nějakou dobu stojí další „záchranná” loď, Open Arms, provozovaná stejnojmennou španělskou neziskovkou. Na palubě má 278 migrantů. Sto čtyřiceti z nich už daly italské úřady povolení, přestoupit na karanténní plavidlo GNV Allegra. O zbytku se jedná.

Ve čtvrtek z ní přes palubu skočilo cca 70 migrantů a pokusilo se do Palerma doplavat. Netradiční, ovšem na této lodi nikterak výjimečná událost. Spíše běžný folklor. O dva dny dříve se tam o totéž pokusilo 10 migrantů, kteří v záchranných vestách přeskočili zábradlí a snažili se doplavat na břeh. Ne, nebojte se, všichni byli zachráněni. Tihle, i ti čtvrteční. Lehké podezření, že se může jednat o další, obehraný pokus o citové vydírání skrze spřátelená média, ovšem může vzbuzovat fakt, že z této lodi už do moře u Sicilských břehů skočili nějací „zoufalí” uprchlíci loni.

Každopádně je takové plavidlo potřeba důkladně probrat. Hned, jakmile zakotví v Palermu. Jestli má odpovídající vybavení, jestli kapacita záchodů či umyvadel odpovídá počtu přepravovaných, jak je to s přípravou stravy…. Prostě rozjet tu drobnou, mravenčí šikanózní mašinerii, kterou úřednictvo jakékoli země tak skvěle ovládá. Když má zájem, nebo rozkaz. Protože není-li, po odstranění Salviniho politická vůle na nejvyšších místech, stejně dobře ji může nahradit úřední šiml na stupni nejnižším. Když se dobře použije. Nějaký vhodný předpis se vždycky najde…

Tak jen tak dál a nepolevujte v úsilí, stateční Palermané!

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

25.09.2020 20:55

Při vší skromnosti zapomínáme na sebe. Neboť co se týče imigrantů, jsme na světové špičce. Sžili jsme se se statisíci Ukrajinci, statisíci Slováky, desetitisíci Vietnamci i Číňany. Není snad oboru, kde by nepracovali Ukrajinci. Denně otevřené obchody Vietnamců co nedrží polední pauzu jsou samozřejmostí. Je obrovská chyba tímto faktem neargumentovat. Vždyť každý sedmý pracovník v našem státě není Čech. I já žiju se Slovenkou. Nějak zaomínáme na to, tuto skutečnost EU vpálit přímo mezi oči. Vždyť jsme nejvstřícnější zemí na evropském kontinentu! Jenom tento fakt nedovedeme prodat. Je přece naprosto mimo mísu, když argumentujeme tím, že jsme hranice uprchlíkům uzavřeli, když přesně pravý opak je pravdou. To skutečně nikdo nedokáže říct v EU, že máme pracovní místa obsazena statisíci běženci, co u nás hledají a našli lepší bytí? V čem je problém? To jsme tak stydliví nebo nám realita nic neříká. Nebo jsme si těch všech cizinců, jež potkáváme na každém kroku pro svou nevšímavost nezaregistrovali? Že by se právě s fakty nedalo v Bruselu argumentovat? Ale, ale....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

25.09.2020 18:50

Naděje, že se svět nezbláznil úplně? Po demostracích pro přijetí uprchlíků zní tohle jako rajská hudba! :-)


 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.09.2020 18:33

Tak je to správné a tak to má být.Němci se považují za vládce Evropy,díky různým podporovatelům německých plánů,kteří si neuvědomují následky svého jednání.A německá vláda i EK o této situaci musí vědět.Přesto se snaží dovézt co nejvíc "inženýrů a doktorů" z řad afrických analfabetů.A všichni mlčí a radují se,když někdo proti tomu vede boj a nepodpoří ho.Kde asi operuje ochránce evropských hranic,zvaný Frontex?Zřejmě u ruských hranic a na ochranu Evropy před zničením s--e!Hlavně že dostávají penízky od občanů evropských států.


 
Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Každým dnes se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA.

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Jsem hrdý, ale nesmírně vytočený Čech. Jsem pragmatik a netvořím si vlastní názor podle mediokracie. Nehodnotím politický subjekt podle toho, jak se onálepkuje, nebo jak jej onálepkují media, ale podle programu a toho, jak jej plní. Pokud někdo fandí třeba senilnímu levičákovi Bidenovi, který si plete děti a vnoučata, mazlí se s holčičkama a ani neví, kam kandiduje a na mítingu tvrdí že do Kongresu, je to jeho věc. Nicméně, je tedy levičák, což je také jeho věc. Moje věc zase je, že si od něj nenechám kecat do života.

Poslední domácí zprávy