• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Další LGBT úchylárna, tentokrát v Maďarsku
Počet návštěv: 1360

Další LGBT úchylárna, tentokrát v Maďarsku

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Pokroková media západní Evropy mají od minulé neděle další důvod k zuřivosti nad neslýchaným zpátečnictvím enfant terrible EU –  Viktora Orbána. Který se, s jinde nevídanou drzostí, opět nešetrně otřel o posvátnou krávu všech novodobých revolucionářů, o LGBT.  Stalo se tak v jeho nedělním vyjádření pro maďarský rozhlas. O co šlo?

Maďarská asociace LGBT vydala pohádkovou knížku pro děti s názvem „Pohádkový svět pro každého”. Nejznámější pohádky, slavné příběhy a legendy jsou v ní převyprávěny „poněkud jinak”. Hlavní hrdinové jsou vykresleni jako příslušníci tzv. „marginalizovaných menšin” (zdravotně postižení, chudí, Romové, LGBT) …). Například v pohádce o Popelce je Popelka lesbičkou. V jiném příběhu zabije zlého draka udatný transgender….

Není divu, že normální občané (v mediích označení jako krajní pravice), požadují stažení „pohádkové” knihy z distribuce a leckde proběhlo i její veřejné pálení. Naprostá většina zahraničních medií ovšem popřává sluchu úplně jiné partě. „Nyní, když strach z migrantů nebo z pandemie již nestačí k mobilizaci voličů, je to komunita LGBTQI, kterou si úřady vybraly jako obětního beránka,” naříká například pro agenturu AFP jistý Tamas Dombos. A agentura jeho slova troubí do světa s vyvalenýma očima  a řečni o pálení knih a fašismu….

Aby bylo jasné, o jakého ptáčka, v případě zmíněného Dombose jde, tak pár detailů – je doktorandem na katedře sociologie a sociální antropologie. Je členem Centra pro politická studia a pracoval na řadě iniciativ CPS, jako například QUING (Quality in Gender + Equality Policies). Je členem představenstva Hatter Society, přední maďarské gay asociace. A třešnička na závěr – víte, jakou univerzitu absolvoval? No jasně, uhodli jste. V roce 2004 získal MA v oboru Sociologie a Sociální Anthropologie na Sorosově  Central European University. Co dodat.

A čím že se to vlastně provinil ten zlotřilý Orbán? Dovoli si pronést větu: „V Maďarsku máme pro homosexualitu zákony, které jsou vysoce tolerantní a trpělivé. Dejte našim dětem pokoj!” A nekompromisně žádal, aby se podobní „aktivisté”, jako ti, co vydali onu „knihu pohádek”  drželi od škol a dětí co nejdále.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.10.2020 19:43

Rozhodnutí Orbána je správné.Útoky na většinu vždy začínají ve školách,aby se zaměřili na malé děti.U nás se to podcenilo a dnes je ve školách nucená výuka o islámu.Prý,aby se děti s ním seznámili,že je to náboženství míru.Asi stejně,jako ta ostatní náboženství v průběhu historie.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...