• Čtvrtek, 26. listopad 2020
  • Svátek má Rukojmí Artur

Další LGBT úchylárna, tentokrát v Maďarsku
Počet návštěv: 938

Další LGBT úchylárna, tentokrát v Maďarsku

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Pokroková media západní Evropy mají od minulé neděle další důvod k zuřivosti nad neslýchaným zpátečnictvím enfant terrible EU –  Viktora Orbána. Který se, s jinde nevídanou drzostí, opět nešetrně otřel o posvátnou krávu všech novodobých revolucionářů, o LGBT.  Stalo se tak v jeho nedělním vyjádření pro maďarský rozhlas. O co šlo?

Maďarská asociace LGBT vydala pohádkovou knížku pro děti s názvem „Pohádkový svět pro každého”. Nejznámější pohádky, slavné příběhy a legendy jsou v ní převyprávěny „poněkud jinak”. Hlavní hrdinové jsou vykresleni jako příslušníci tzv. „marginalizovaných menšin” (zdravotně postižení, chudí, Romové, LGBT) …). Například v pohádce o Popelce je Popelka lesbičkou. V jiném příběhu zabije zlého draka udatný transgender….

Není divu, že normální občané (v mediích označení jako krajní pravice), požadují stažení „pohádkové” knihy z distribuce a leckde proběhlo i její veřejné pálení. Naprostá většina zahraničních medií ovšem popřává sluchu úplně jiné partě. „Nyní, když strach z migrantů nebo z pandemie již nestačí k mobilizaci voličů, je to komunita LGBTQI, kterou si úřady vybraly jako obětního beránka,” naříká například pro agenturu AFP jistý Tamas Dombos. A agentura jeho slova troubí do světa s vyvalenýma očima  a řečni o pálení knih a fašismu….

Aby bylo jasné, o jakého ptáčka, v případě zmíněného Dombose jde, tak pár detailů – je doktorandem na katedře sociologie a sociální antropologie. Je členem Centra pro politická studia a pracoval na řadě iniciativ CPS, jako například QUING (Quality in Gender + Equality Policies). Je členem představenstva Hatter Society, přední maďarské gay asociace. A třešnička na závěr – víte, jakou univerzitu absolvoval? No jasně, uhodli jste. V roce 2004 získal MA v oboru Sociologie a Sociální Anthropologie na Sorosově  Central European University. Co dodat.

A čím že se to vlastně provinil ten zlotřilý Orbán? Dovoli si pronést větu: „V Maďarsku máme pro homosexualitu zákony, které jsou vysoce tolerantní a trpělivé. Dejte našim dětem pokoj!” A nekompromisně žádal, aby se podobní „aktivisté”, jako ti, co vydali onu „knihu pohádek”  drželi od škol a dětí co nejdále.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.10.2020 19:43

Rozhodnutí Orbána je správné.Útoky na většinu vždy začínají ve školách,aby se zaměřili na malé děti.U nás se to podcenilo a dnes je ve školách nucená výuka o islámu.Prý,aby se děti s ním seznámili,že je to náboženství míru.Asi stejně,jako ta ostatní náboženství v průběhu historie.


 
Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Každým dnes se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA.

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Jsem hrdý, ale nesmírně vytočený Čech. Jsem pragmatik a netvořím si vlastní názor podle mediokracie. Nehodnotím politický subjekt podle toho, jak se onálepkuje, nebo jak jej onálepkují media, ale podle programu a toho, jak jej plní. Pokud někdo fandí třeba senilnímu levičákovi Bidenovi, který si plete děti a vnoučata, mazlí se s holčičkama a ani neví, kam kandiduje a na mítingu tvrdí že do Kongresu, je to jeho věc. Nicméně, je tedy levičák, což je také jeho věc. Moje věc zase je, že si od něj nenechám kecat do života.

Poslední domácí zprávy