• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Příští debata Trump-Biden bude s vypnutými mikrofony
Počet návštěv: 433

Příští debata Trump-Biden bude s vypnutými mikrofony

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Organizátoři debaty doufají, že se vyhnou kakofonii, která vládla během prvního televizního duelu mezi dvěma prezidentskými kandidáty.

Během druhé debaty naplánované na čtvrtek 22. října budou mikrofony Donalda Trumpa a Joe Bidena vypnuty, pokud soupeři nebudou mít slovo, aby se zabránilo kakofonii, která vládla během prvního televizního duelu mezi dvěma prezidentskými kandidáty 29. září,  oznámila komise odpovědná za tyto debaty.

Demokratický kandidát Joe Biden, stejně jako americký prezident a republikánský kandidát Donald Trump, budou mít dvě minuty na zodpovězení otázek moderátora, který povede  debatu a během této doby bude ztlumen mikrofon toho, kdo má poslouchat. Jakmile oba kandidáti využijí tyto dvě minuty, bude možná otevřená diskuse, tentokrát s neztlumenými  oběma mikrofony.

„Komise si přeje, aby uchazeči respektovali řečnickou dobu soupeře, což urychlí veřejnou debatu ve prospěch diváků,“ uvedla komise v tiskové zprávě.

Během své první debaty Donald Trump přerušil svého demokratického rivala 71krát, ten ho podle zpravodajského webu Axios přerušil pouze 22krát. Biden byl z toho rozčilen  až do té míry, že vykřikl bouřlivě na moderátora: „Umlčíte ho, člověče?!“.

Debata z 29.září by se měla zapsat do historie jako  „Hororový film“, „nejhorší debata v historii“, „fiasko“, „shitshow“ (bordel) ... Taková byla slova komentátorů k popisu této kakofonie, ze které nevznikla skutečná debata o myšlenkách.

Bill Stepien, manažer kampaně Donalda Trumpa na toto rozhodnutí důrazně zareagoval. „Prezident Trump má zájem debatovat s Joe Bidenem, bez změn na poslední chvíli, které rozhodl zaujatý výbor, při pokusu o poslední pokus poskytnout výhodu svému oblíbenému kandidátovi,“ uvedl ve svém prohlášení.

Podle Billa Stepiena má prezident Trump v úmyslu diskutovat o záležitostech Huntera Bidena, syna Joe Bidena, jak to nyní dělá pravidelně, dva týdny před volbami. „Pokud se zúčastněná média nezeptají Joe Bidena na tyto otázky, tak prezident ano, a pro Bidena nebude úniku," řekl.

The New York Times ve svých sloupcích také uvedl, jak se tým republikánského kandidáta snažil do konce ovlivnit témata diskutovaná během této debaty. Zatímco organizátoři naplánovali šest témat (pandemie Covid-19, rodina, rasová otázka, změna klimatu, národní bezpečnost a „vedení“), republikánský tábor žádal, aby hlavním tématem večera byla  zahraniční politika, bezpochyby tak chce zdůraznit nedávné úspěchy amerického prezidenta v této oblasti, jako je sblížení mezi Izraelem a monarchiemi v Perském zálivu nebo nedávné propuštění několika amerických rukojmích.

„Zúčastním se debaty,  ale je velmi nespravedlivé, že změnili témata, a je velmi nespravedlivé, že opět máme moderátora, který není nestranný,“ komentoval americký prezident.

Ve čtvrtek 15. října měli tito dva kandidáti znovu debatovat, ale výbor uspořádal virtuální debatu poté, co byl prezident pozitivně testován na koronavirus, tento formát, ale Donald Trump okamžitě odmítl. Oba muži poté uspořádali samostatná setkání vysílaná na konkurenčních televizních kanálech. Rozprava naplánovaná na čtvrtek bude poslední mezi oběma muži před volbami 3. listopadu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.10.2020 19:35

Tyto předvolební debaty mají význam asi jen v USA,kde jsou na ně zvyklí.U nás se nedaří,protože se podobná debata o čemkoliv zvrhne v hádku.A tak v našich poměrech je nepřínosná.Američané je sledují a mnohdy se rozhodují podle nich.U nás to neplatí.U nás platí heslo "sliby se slibují a blázni se radují".Nebo se dá použít slogan "slibem nezarmoutíš".Já mám k tomu ještě dodatek:nikdo ti tolik nedá,kolik já ti slíbím.A to je pravý přístup politiků k národu.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...