• Pondělí, 30. listopad 2020
  • Svátek má Rukojmí Ondřej

Google se stává monopolem a veřejným nepřítelem!
Počet návštěv: 435

Google se stává monopolem a veřejným nepřítelem!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Americké ministerstvo spravedlnosti podalo žalobu na společnost Google a obvinilo IT gigant z porušování antimonopolních zákonů.

Jedná se o největší protimonopolní soudní spor ve Spojených státech za poslední desetiletí. Evropská komise dříve rovněž vznesla podobné obvinění vůči společnosti Google a uložila pokuty v řádu miliard dolarů, uvádí Euronews.

Od symbolu ztělesněného amerického snu po nepřítele státu: tato vzdálenost byla kratší, než si mnozí mysleli. Americké ministerstvo spravedlnosti v úterý podalo občanskoprávní žalobu na společnost Google.

Gigant IT podle úřadů „způsobuje vážné poškození konkurence na online stránkách“. Vyšetřování podle náměstka generálního prokurátora Jeffa Rosena začalo před rokem a půl. Brífing se konal ve formátu telekonference.

Jeff Rosen, náměstek generálního prokurátora USA: „Google byl jediným kontaktním místem pro vytváření sítí. Jeho vyhledávač rozšířil svá reklamní chapadla. Nikdo nepochybuje o úspěchu prohlížeče v prvních letech jeho formování a vývoje. Ale pak - čím dál, tím více - se z Google stává monopolista, jehož metody práce začaly poškozovat volnou konkurenci.“

Právníci zjistili, že Google utrácí miliardy dolarů ročně, aby zajistil, že v gadgetech uživatelů bude jejich výchozí prohlížeč obsažen v softwaru každého zařízení - včetně samozřejmě mobilních telefonů.

Elinor Fox, profesor jurisprudence na Newyorské univerzitě: „V žalobě se uvádí, že obětem (a jedná se o koncové uživatele) byl odepřen přístup k jiným prohlížečům stejně vhodných konkurentů - to znamená, že Google záměrně zbavil uživatele práva zvolit si nebo jej zúžil. Tento nevyslovený monopol zase vedl k tomu, že se snížila kvalita vyhledávače a dalších služeb samotného Google a naopak vzrostlo množství reklamy. Všechny tyto obvinění však bude těžké prokázat.“
Google odpověděl na tvrzení ministerstva spravedlnosti na Twitteru tím, že dokument obsahuje řadu nedostatků a nepřesností a nijak nepomáhá spotřebitelům. Podle vedení společnosti Google však tento krok zvýší ceny telefonů a zkomplikuje přístup k službám, které uživatelé vyžadují.

Evropská komise vznesla podobné obvinění vůči společnosti Google a uložila miliardové pokuty. Před dvěma týdny francouzský odvolací soud potvrdil, že společnost je povinna sdílet výnosy s reklamními agenturami, pokud umístí své reklamy do prohlížeče.

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

22.10.2020 22:01

Jenom " Gůgl " ?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.10.2020 19:57

Neměli to nechat rozrůst.Opět s křížkem po funuse.


 
Úvaha o volbách v příštím roce

Úvaha o volbách v příštím roce

Povolební martyrium ve Spojených státech asi nejen ve mně vyvolalo potřebu se zamyslet nad institucí voleb, zejména pak v demokratických státech. Ukazuje se totiž, že záležitosti zdánlivě technického charakteru mohou původní účel pošramotit, ne-li přímo zdiskreditovat.

Takže lapidárně

Takže lapidárně

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou více profitovat, ale i ti, kteří méně. Politika se děje přes peněženky, a tak jako získal na svou stranu důchodce, může počítat s podporou zaměstnanců. Ví také, že ČSSD a KSČM prakticky již melou z posledního a zcela rozhodně nevypadají, že by se chtěly zapojit do dalších bojů. Prohrávají ostatně jedny volby za druhýma. A jsou vyčerpané.

Poslední domácí zprávy

Takže lapidárně

Takže lapidárně

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou...