• Sobota, 05. prosinec 2020
 • Svátek má Rukojmí Jitka

             P.C.Roberts: Americký styl – profit je víc než zdraví
Počet návštěv: 633

P.C.Roberts: Americký styl – profit je víc než zdraví

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Lék remdesivir získal úřední oprávnění od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), ale Světová zdravotnická organizace (WHO), jej označila za neúčinný.

Už od vypuknutí pandémie, způsobené Covidem-19, prokázaly desítky nových studií účinnost hydroxychlorochinu a jeho prvního bratránka chlorochinu proti Covidu-19. Tyto studie proběhly v Číně, Francii, Saudské Arábii, Itálii, Indii, New Yorku a Michiganu. Důkazy prospěšnosti hydroxychlorochinu pro pacienty Covidem-19 nakažené však narazily. Představovaly totiž existenciální hrozbu pro léky proti téže nemoci, vyráběné firmou Gilead.

Podle federálního zákona léčba novým lékem nemůže získat úřední oprávnění, jestliže FDA už předtím poskytl toto oprávnění jinému léku proti téže nemoci. Takže: Kdyby byl býval  hydroxychlorochin  uznán jako lék proti Covidu-19 účinný, Gilead a další společnosti, vyrábějící léky a vakcíny proti Covidu-19, by už pro své výrobky úřední oprávnění FDA získat nemohly. A nemohly by si tudíž přijít ani na své miliardové zisky z jejich prodeje.

Jak v časopise OmniJournal napsal Dr. James Todaro: Pravděpodobně žádná společnost nezískala z blokace  hydroxchlorochinu tolik, jako Gilead.

Webový panel amerického Národního ústavu zdraví NIH-COVID stále ještě lékařům doporučuje podávání remdesiviru některým z hospitalizovaných pacientů. Od počátku pandémie 81 procent lidí, kteří za tímto panelem stojí, bralo od Gileadu peníze. Až do nynějška, pochopitelně, panel NIH-COVID nová data WHO o neúčinnosti remdesiviru nezveřejnil.

Překlad: Lubomír Man

 

 

 

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.10.2020 18:57

Typicky americké.K tomu není třeba nic dodávat.Teď by se měly ostatní státy na jejich lék razdvatři (nechci být sprostý),ať se s ním udáví.Místo zisku prodělek a budou spokojeni.


 
Josh Ommi

Josh Ommi

25.10.2020 14:43

Boj_proti Covid-19 jest jenom jen tak, jakoby... Ockovaci serum proti Covidu-19 existuje. Ma ho Cina a Rusko. Staci se zeptat, jestli... Jenom "Zapad" se nechce ani zeptat...natoz pouzit... To by z toho mely zisk Cina a Rusko a to nejde. Radeji at lidi umiraji...


 
Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Boj proti dezinformacím o Covidu-19, ale poněkud jinak.

Boj proti dezinformacím o Covidu-19, ale poněkud jinak.

Experti varují, že dezinformace o covidu-19 se mezi Čechy šíří stále více. Samotná Evropská unie ústy české eurokomisařky Věry Jourové už v červnu důrazně varovala, že s nimi členské státy musejí bojovat, jinak to ohrozí lidské životy. EU ve svém prohlášení nezvykle otevřeně ukázala na Rusko a Čínu jako záměrné podněcovatele a šiřitele lží o koronaviru. To je úvodní sloupek k pojednání o boji proti dezinfromacím, jak byl uveden na portálu Aktuálně.cz, které se prý v České republice velmi rozmáhají.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...