• Čtvrtek, 26. listopad 2020
  • Svátek má Rukojmí Artur

Důvody úspěchu ČLR v boji proti pandemii
Počet návštěv: 555

Důvody úspěchu ČLR v boji proti pandemii

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Zatímco v Evropě zuří druhá vlna pandemie, Čína se postupně vrací k normálnímu životu, píše německá televize N-TV.

Opravdu porazil Peking pandemii? Jak uvádí článek, současnou situaci s virem v Číně vysvětluje dlouhá a přísná karanténa ve Wu-chanu, masové testy a pokračující preventivní opatření. Odborníci se zároveň domnívají, že ČLR stále není imunní vůči druhé vlně a jediným spolehlivým východiskem bude vývoj účinné vakcíny.

V počáteční fázi pandemie koronavirů se celý svět díval s obavami na Čínu, píše N-TV: fotografie přeplněných nemocnic a úzkostných lidí ve Wu-chanu se rozletěly po celé planetě.

Nyní se však situace změnila, konstatuje televize. Zatímco v Evropě je každý den zjištěno téměř 200 000 nových infekcí, v Číně je počet nových případů extrémně malý - a většina z nich se dováží ze zahraničí. Alespoň to říkají oficiální čísla. Podařilo se tedy ČLR porazit pandemi

Nedávným testem byl zlatý týden začátkem října, píše N-TV - osm víkendů, během nichž stovky milionů Číňanů cestovaly za atrakcemi a zábavou. Mnoho odborníků věřilo, že omezení pohybu uložená po vypuknutí Wuhan pomohla zvládnout pandemii. Po zlatém týdnu však žádné nové ohnisko nenastalo. Jen ve městě Čching-tao bylo zaznamenáno 13 nových případů. Poté čínské úřady testovaly v Čching-tao 10 milionů lidí za čtyři dny.

N-TV připomíná, že poté, co čínské úřady začátkem roku ztratily kontrolu nad šířením viru, byla ve městě Wu-chan zavedena karanténa, která trvala 76 dní. Obyvatelé mohli opustit své domovy pouze za nákupy nebo pokud to bylo nezbytně nutné. Město bylo možné opustit až po předložení potřebných dokumentů.

V dubnu byla karanténa zrušena, ale Čína zůstává ve střehu. Všichni návštěvníci musí projít dvoutýdenní karanténou. Mezinárodní lety jsou nadále značně omezené. Mnoho občanů stále nosí masky a teploty se kontrolují na většině veřejných míst. Kromě toho je v ČLR spuštěna speciální mobilní aplikace, která ukazuje, zda daná osoba může být zdrojem infekce.
Jak článek uvádí, tvrdá vládní opatření pomohla čínské ekonomice. V období od července do září vzrostl HDP ČLR ve srovnání s předchozím rokem o 5%.

Odborníci poznamenávají, že vzhledem k 90 000 nakaženým na 1,4 miliardy obyvatel se Čína může obávat nové vlny epidemie. Jedinou skutečnou cestou ze situace by proto měl být vývoj účinné vakcíny. V této oblasti Čína také vede, píše N-TV: podle oficiálních údajů již byly stovky tisíc přístavních dělníků, lékařů a dalších ohrožených osob očkováno experimentální vakcínou. Čína dosud nemá oficiálně schválenou vakcínu, ale úřady věří, že se objeví do konce roku.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.10.2020 19:36

Všude se vychází z oficiálních údajů.Nikdo nebere na vědomí,že se všechno může nacházet ve stadiu lží.Oficiální statistiky budou vždy sledovat vládní politiku a lze ji zveřejnit podle svých potřeb.Politici vždy občanům lhali a nelze jejich údaje brát za bernou minci.Co řekl Churchill ví všichni.Jinak ještě k oněm "odborníkům" ohledně vakcíny.Vývoj vakcíny není záležitostí půl roku a není ani levnou záležitostí.Vývojáři budou vyvíjet i v případě úspěchu,protože na tom vydělají.Tak se těšte na vakcínu.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

26.10.2020 16:46

Lidi by meli pochopit, ze jedine alternativy nejsou

zavreni zeme vs. stadni imunita

Zemi lze uzavrit docasne, az virus zmizi. Ale je treba jit dusledne po tom. Na ty cinske barevne kody na mobilu evropske mozkovny mozna vubec nemaji. Aplikaci a metodu bylo ovsem mozno jednoduse importovat. Tomu ovsem zabranuje narizeni z Washingtonu, ze s (postideologickou) Cinou se ma vest studena valka.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Každým dnes se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA.

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Jsem hrdý, ale nesmírně vytočený Čech. Jsem pragmatik a netvořím si vlastní názor podle mediokracie. Nehodnotím politický subjekt podle toho, jak se onálepkuje, nebo jak jej onálepkují media, ale podle programu a toho, jak jej plní. Pokud někdo fandí třeba senilnímu levičákovi Bidenovi, který si plete děti a vnoučata, mazlí se s holčičkama a ani neví, kam kandiduje a na mítingu tvrdí že do Kongresu, je to jeho věc. Nicméně, je tedy levičák, což je také jeho věc. Moje věc zase je, že si od něj nenechám kecat do života.

Poslední domácí zprávy