• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Svět je na ostří nože
Počet návštěv: 2386

Svět je na ostří nože

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

Turecko podle mého názoru tragický vstoupilo do konfliktu v Sýrii. 

Rusko provedlo za týden více než 1 800 leteckých útoků proti islamistům v Sýrii. Následkem jsou těžké ztráty islamistů. Syrská armáda postupuje a spojila se s Kurdy. Blíží se úplné osvobození Aleppa (největší město Sýrie). Vládní jednotky jsou vedené ruskými poradci a znovu vycvičené a vyzbrojené novou technikou. Probíhá hysterická reakce USA, EU, Turecka, Saudské Arábie a dalších islámských zemí a samozřejmě prolhaných médií. Doslova vlny rusofóbie.

K břehům Turecka míří lodě NATO. Rusové uzavřeli moře u Sýrie a cvičí zde útoky letadel protilodními raketami. Do Sýrie míří ruské letouny průzkumu, nové MIGy pro syrské piloty a ruské supermoderní Su 35 a Mig 31BN. Demonstrují jasný záměr, nedat se zastrašit a zničit islamisty v Sýrii. Existuje jediný způsob, jak tomu lze zabránit. Turecko, Saudská Arábie a další islámské země musí odhodit naplno masku a poslat své jednotky do Sýrie, aby kryly ústup islamistů. Od skryté agrese přejít k otevřené agresi proti Sýrii.

Nepochybně na straně Sýrie zasáhne Irán a Irák. Posunujeme se k hraně velké války, před kterou varovali papež a patriarcha při svém setkání na Kubě. Turecko žádá podporu NATO. Turecké dělostřelectvo otevřeně podporuje islamisty na severu Sýrie. Nebezpečně se opět vyhrocuje situace na Ukrajině. Ukrajina soustředí vojska na východě a povstalci otevřeně mluví o novém útoku armády na Donbas. Rusko otevřelo v Moskvě zastoupení Kurdů a v Turecku propukly boje mezi Kurdy a tureckou armádou. Na východě Ukrajiny je zformována silná povstalecká armáda. Ruský jižní vojenský okruh je povolán do cvičení a Černomořská flotila je na moři.

Turecko, Saudská Arábie a Ukrajina mají jít lovit ruského medvěda. Poslali je na sebevražednou misi. Medvěd je větší a silnější, než vypadal před pár lety. Především Turecko a Ukrajina to nemusí přežít. Dnes jim nikdo nepomůže - ani ti kdo tuto hru rozehráli. Oni potřebují válku a lidé i národy jsou jim fuk.

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

17.02.2016 09:20

Jednu stranu mince jste vystihl přesně. Ta druhá se nazývá kyberválka. Ta již mezi velmocemi zuří. Co vše se dá zařídit? Lze se "nabourat" do dálkového ovládání dronů a úplně je vyřadit z bojů nebo využít pro své potřeby. Lze přesměrovat let raket vypálených z nepřátelského území. Protože to vše je elekronika řízená na dálku. Tam, kde je nutné dálkové spojení a ovládání, lze ho také účinně zrušit. Děsíme se, že USA vedou válečné konflikty na dálku. Ve svém důsledku je to v případě vypuknutí třetí světové války jejich strategická nevýhoda. Všechna spojení se vzdálenými centry budou narušena. Signály, povely se nedostanou ke svému adresátovi. Budou vysílány falešné údaje sloužící cílům druhé strany konfliktu. Všechny špionážní družice USA byly vyneseny na orbitu za pomoci ruských raket. Rusko disponuje leteckými a kosmickými silami. Rusko má dnes možnost zničit (v případě potřeby) americké šionážní a jiné objekty na oběžných drahách. USA jsou si toho vědomy. Proto vedou komerční války.Ty ovšem stojí spousty lidských životů. Rusko se tomuto způsobu boje již přizpůsobilo. Údery z jeho strany jsou komerčně efektní, protože jsou prezentovány vysoké technologie raketového a leteckého průmyslu. Vše je předkládáno tak, aby zájemci nakupovali co nejvíce těchto technologií a tak z nich plynuly co největší zisky. Osud naší planety mají dnes v rukou ti, kteří se dovdou "nabourat" svými supervýkonnými počítači ke klíčovým hráčům, hrajícím hlavní roli v americkém vojenské, válečné strategii. A to se již stalo. Čína na tomto poli skvěle spolupracuje. Její hackeři se dostanou v podstatě všude. Cíem skupiny kyberberkut je takové přesměrování letu raket protivníka, aby v konečném důsledku dopadly na území toho, kdo je vystřelil. Na tom se intenzivně pracuje. Je vysoce pravděpodobné, že tohoto cíle bylo již dosaženo. ...Mějte se hezky.


 
Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...