• Neděle, 24. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Milena

Polský předseda vlády M. Morawiecki Merkelové: „Nezrušíme veto - nebudeme prodávat naši nezávislost“
Počet návštěv: 834

Polský předseda vlády M. Morawiecki Merkelové: „Nezrušíme veto - nebudeme prodávat naši nezávislost“

Ivan David Článek od Ivan David

Polský premiér Mateusz Morawiecki v telekonferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou znovu potvrdil své rozhodnutí vetovat rozpočet EU, pokud Brusel bude trvat na tom, aby Polsko požádalo o otevření hranic pro přistěhovalce, manželství osob stejného pohlaví, adopce dětí páry stejného pohlaví, atd.

„Polsko je připraveno vetovat, pokud nenajdeme řešení, které je dobré pro celou EU, nejen pro některé její členy. Polsko pevně trvá na tom, že předpisy EU musí být v souladu s jejími smlouvami a rozhodnutími Rady Evropy a musí zaručovat právní bezpečnost a nezávislost naší země.
Navrhovaný mechanismus nezaručuje právní jistotu, jeho kritéria jsou velmi obecná a jsou náchylná k velmi širokému výkladu..." „Vysvětlil jsem kancléřce, že Polsko očekává, že problém bude dále zpracován, aby bylo možné co nejdříve najít řešení,“ napsal, když sdílel jejich rozhovor na Facebooku.

Minulý týden Polsko a Maďarsko zablokovaly rozhodnutí o rozpočtu EU na protest proti plánovanému novému mechanismu EU v případě porušení právního státu, konkrétně otevření hranic migrantům z Asie a Afriky, uznání manželství osob stejného pohlaví, adopce dětí páry osob stejného pohlaví, atd. A to vše bude posuzováno nevládními organizacemi!

Tento krok zablokoval výplaty z balíčku 1,8 bilionu EUR, který také zahrnuje finanční pomoc ve výši až 750 miliard EUR na řešení krize s Covid-19.
Zachovali si však svou nezávislost a důstojnost.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.11.2020 19:43

Na rozdíl od českých občanů nejsou ochotni prodat sami sebe.Jenom naši vlezprdelníci dělají to,co jim nařídí Berlín zprostředkovatelně přes úředníky z Brusele.Naši jsou v hlubokém předklonu ještě doma na letišti,aby byli pochváleni Bruselí.


 
        Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Nejsem sice příznivcem nějakého násilí, ale po pravdě řečeno, když je zlost, není ctnost. Platí to tak v běžném životě, ale i v politice. Spousta lidí, ale i politiků si o poslance Volného otřelo hubu. Já to neudělám. Spíše jeho postup kvituji, neboť všechny ty šlejšky, co mají plnou hubu demokracie a slibů si do vlastní huby ani nevidí. Možná byste řekli, že flákanec není také demokratický, ale jeho užitím lze jisté formy demokracie dosáhnout-alespoň dočasně. Co však tady žvaním o demokracii??? K té máme ještě hodně daleko všude na světě.                                                                                       

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

nevíme, nakolik je vám známo, že jistá skupina lidí (počet osob není blíže znám) založila nové občanské hnutí Senioři 21. (informace, viz příloha). My, ale i mnoho našich přátel jsme tuto iniciativu přivítali, proto jsme také projevili zájem se do hnutí zapojit s cílem pomoci řešit jak situaci nás, lidí staršího věku, tj. seniorů, tak také řešit mnohé další, nemálo závažné celospolečenské problémy. Protože ve sdělení o založení hnutí Senioři 21 je rovněž výzva k zapojení se do činnosti hnutí, my jsme se zapojili formou vyjádření svých názorů k dalšímu vývoji hnutí a realizace jeho programu.

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

Poslední domácí zprávy