• Pondělí, 25. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Miloš

Amerika se vrací ke svým kořenům: bez krve a občanské války to nepůjde
Počet návštěv: 836

Amerika se vrací ke svým kořenům: bez krve a občanské války to nepůjde

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Ne že bych se chtěl chlubit tím, jak jsem prozíravý, ale připomínám, že vzápětí po výsledcích prezidentských amerických voleb jsem již v listopadu minulého roku napsal sérii tří článků pod názvem „Půjde to bez krve? Těžko…“.

Dovozoval jsem, cituji, „že  je naprosto vzdálené předpokládané budoucnosti, že proběhlé americké volby skončí něčím tak banálním, jako že jeden republikán uzná svou porážku a stane se prezidentem demokrat. …To banální a trochu nudné střídání je vyloučeno především proto, že Donald Trump rozhodně nebyl republikánem, protože odmítal všechna ustálená pravidla této strany. Proto mohl být například podporován i mnou bývalým socialistou, kterého s ním spojoval odpor k agresivním válkám, které USA, demokraté či republikáni organizovaly společně a nerozdílně a které přivodily milióny obětí i zhroucených států. Proto mně s ním spojoval odpor k NATO, která bylo nástrojem tohoto agresivního imperialismu a ze kterého málem při první účasti vystoupil. Proto mně s ním spojovala potřeba spolupráce s Ruskem, která by ve druhém období už zcela jistě nastala“ a dodával jsem: „ I proto si myslím, že to se v USA děje je, možná i v důsledku bouří proti vlastní historii, kdy se Biden  sebemrskačsky   postavil do čela hnutí Black Lives Matter a progresivistických liberálů v té či oné podobě, bude hledat opověď na výzvy občanské války, která fakticky vytvořila dnešní USA a rozpory jen narostly.“

Momentálně všichni západní politici jsou zděšeni a pohoršeni tím, co se stalo včera v Kapitolu. Je to samozřejmě úlitba nově nastupujícímu prezidentovi, ale možná je to i úlek z toho, že se modlí k něčemu, co si žádný respekt nezaslouží.

Je to země neskutečně rozdělená za čtyři roky nenávisti šířené demokraty, liberálními médii a agresivními členy BLM, po kterých přichází přirozená, byť nepěkná reakce ze strany stoupenců dnes již pomalu bývalého prezidenta Trumpa.

Občanská válka započala už v předchozím volebním období a může pokračovat i nyní.  

Krev tekla a zřejmě zase bude téct.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

08.01.2021 19:34

Jenom se ukazuje,že demokracie po vzoru USA je nefunkční.Zároveň se na povrch dostává skutečnost,že USA nejsou tak homogenní,jak namlouvají sobě a celému světu.Pro české rektální analisty ze senátu a většiny politických partají jsou vzorem.Je to stejné,jako za bolšánů,kdy jediná pravda se brala v Moskvě.Dnes se část politické scény tlačí do řiti Bruseli a další část Washingtonu.V obou případných zaměření se prokazatelně politici řídili a řídí řvoucími,jednostranně zaměřenými primitivy.


 
Inženýrky dětských osudů z OSPODU škodí dětem i matce

Inženýrky dětských osudů z OSPODU škodí dětem i matce

Mezi lidem obecným je hojně rozšířená pověra, že nejdůležitější osobou ve výchově dítěte je matka, jejíž lásku nic nenahradí. Je to ale pouze pověra, kterou vyvracejí úvahy a postupy některých inženýrek dětských osudů z oddělení sociálně právní ochrany dětí (dále jen OSPOD). Vyvedly mě z mylné víry v platnost pověry, když jsem se zapletl do jejich sporu s matkou samoživitelkou tří kouzelných dětí ve věku 5-9-14 let.

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by nás otočil zpátky ke svobodě. Je lepší si to přiznat a zařídit se podle toho.

Poslední domácí zprávy

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...