• Středa, 27. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Ingrid

Vlastní gól sociálních sítí
Počet návštěv: 605

Vlastní gól sociálních sítí

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Polský premiér Mateusz Morawiecki v úterý prohlásil, že korporace sociálních médií nesmějí cenzurovat názory, které nesdílejí, a vyzval k přijetí nových předpisů, které by upravovaly používání Facebooku, Twitteru a Instagramu v Evropské unii.

„My v Polsku,” uvedl později na svém Facebooku, „jsme žili v zemi, ve které platila cenzura. Velký bratr nám nařizoval, jak máme žít, co si máme myslet a cítit. Proto s takovým znepokojením sledujeme všechny pokusy omezit svobodu.” A dodal, že Evropské únii navrhne zavést přísnou, zákonnou regulaci zmiňovaných síťových gigantů

Sympatický, ale beznadějný hlas volajícího na poušti, mávne smutně rukou většina běžných čtenářů.  Všichni přece vědí, že tyhle „sociální platformy”   jenom snaživě plní zadání globalistů, světovládných firem a nadnárodních organizací. Jak nejlépe to dokážou. Stejně, jako celá ta Únie. A že díky tomu jsou také nedotknutelné. Nekritizovatelné, nezdanitelné. Jakou šanci proto může mít nějaký polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro, který byl pověřen, aby vypracoval návrhy takového nařízení?

Kupodivu, ne malou. Brutální „odpojení” stále ještě úřadujícího presidenta Trumpa, otřáslo evropskými elitami víc, než by se na první pohled zdálo. Ne tedy, že by Trumpovi či jeho politice fandili. Ne, že by ho nechtěli potopit. Totální výmaz milionů jeho příznivců je jim už úplně šumafuk. Ale… byl to přece jen president velmoci. Někdo. Jeden z nich. Pregnantně to vyjádřil Thierry Breton, jeden z klíčových komisařů EU, ve svém rozhovoru s Politico: „skutečnost, že nějaký ředitel firmy může vytáhnout zástrčku mikrofonu presidentu Spojených států, a to bez jakékoli kontroly, je nepřijatelná”.

Všeobecné, nespokojené mumlání v Bruselu dosáhlo v posledních dnech takové úrovně, že se o něm musela zmínit i oficiální hlásná trouba Únie, server EUractiv. Je samozřejmé, že volání zelených europoslankyň, nebo takového Manfreda Webera, předsedy skupiny EPP po „regulaci sítí”, nemá ten samý směr a význam, jako slova Mateusze Morawieckieho. Spíš naopak. Ale otvírá se tu okno příležitosti k veliké, evropské bitvě o svobodu slova, omezení svévole sítí, o postavení různých udavačů a ellfů a konec konců i o možné navýšení síly národní legislativy.

Nastávající zápas se nás týká víc, než si myslíme. Jednak máme v Bruselu to své nešťastné „želízko v ohni”. Věru Jourovou, toho času místopředsedkyni Evropské komise a komisařku pro hodnoty a transparentnost. Způsob, jakým se postaví k regulacím sítí, může premieru Babišovi, který ji tam vyslal, prohrát volby. Bude-li totiž, jako doposud, hájit spíše zájmy elit, korporací, multikulturních a genderových aktivistů, může být tím posledním stéblem slámy, které zlomí velbloudovi hřbet. A co je ještě horší, podle jejího postoje bude posuzována (státy V4) celá Česká republika a její spolehlivost a hodnota jako spojence proti zlovůli Bruselu.

Za druhé pak, docela silně přihořívá. Progresivisté, opilí vítězstvím v Americe, se chystají uštědřit svobodě slova poslední úder. Jestliže za pár dní, na Bidenově inauguraci vystřelí nějaký najatý pitomec z Antify (nebo jiný Marius van der Lubbe či Lee Harvey Osvald) třeba jen ze špuntovky, budou zavedeny takové zákony o podpoře terorismu, hate speech a fake news, že se z toho nevzpamatujeme. A ti starší z nás, co pamatují vyhazování z práce za poslech Svobodné Evropy, budou na tu dobu vzpomínat se slzou v oku a svým vnoučatům vyprávět stařecké zkazky o šťastné, bezstarostné době svého mládí.

A tak se ptejme politiků. Proč se nepřidají k Polákům? Proč hlasitě nevolají po zákonné regulaci? Která by jasně stanovila, co už si firma, jakkoli velká, nesmí dovolit? Navzdory ječícím lidskoprávníkům, neziskovkám, elfům a bonzákům všeho druhu. Protože velké, nadnárodní sociální platformy si právě vstřelily parádní vlastní gól. Okno příležitostí je tak na chvíli otevřeno. Ale nebude to trvat dlouho. Možná máme poslední příležitost.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.01.2021 19:53

Jourovou sice vyslal do Brusele Babiš,ale ona už od té doby není členkou ANO.To jí jenom posloužilo k nástupu na vysoký post německého spolku.A přidat se k Polákům také není moc dobrý nápad.Jejich politická elita patří do skupiny zrádných "přátel".Podporu by požadovali,ale svoji podporu jen tak neposkytují.Neví,jak se situace změní a co by mohlo následovat.Naši politici zase jsou zalezlí v bruselských,nebo washingtonských rektech a to jim nedovolí jednat jinak,než podle příkazů ze zahraničí.Nakonec ta hloupá mladá generace tyto aktivity,jako je omezení svobody,dokonce vítá!Stačí jenom prohlášení studentů o gender na UK v Praze a jsme doma.Díky těmto jelimanům je budoucnost národa velice temná.Já už ji mám za sebou a oni to nikdy nepochopí.Jejich inteligence na to nemá,jsou to stádní typ lidí a takoví jsou potřeba pro budoucí vládce,nemyslící a jednající.


 
Musím tentokrát EU pochválit

Musím tentokrát EU pochválit

Je tragické žít v realitě, když člověk přináleží k multinacionálnímu politickému uskupení a to ho postupně stále zklamává. Poslední roky dělala EU jednu fatální hloupost za druhou. Šířila nenávist, světové napětí, prosazovala metody diktátu. Pro ty, kteří při vstupu do EU vcelku důvodně viděli i pozitiva to bylo hořké zklamání a pro ty, kteří od počátku byli proti EU vzrostly touhy po vystoupení.

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...