• Čtvrtek, 25. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Spontánní demonstrace za osvobození Navalného v režii ambasády USA v Moskvě
Počet návštěv: 854

Spontánní demonstrace za osvobození Navalného v režii ambasády USA v Moskvě

Ivan David Článek od Ivan David

Lze si představit, co by se mohlo stát, kdyby ruské velvyslanectví ve Washingtonu zveřejnilo mapu protestních tras vyznačující, že hlavním bodem bude Kapitol. „Taková směrnice by vedla ke globální hysterii americké politiky, včetně protiruských sloganů, hrozby sankcí a vyhoštění ruských diplomatů,“ uvedla dnes ve svém prohlášení mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová. Protože přesně to udělalo velvyslanectví USA v Moskvě, které oznámilo dobu a místa demonstrací za propuštění Alexeje Navalného ještě předtím, než je oznámil jeho štáb

„Moji američtí kolegové to budou muset vysvětlit na Smolenském náměstí, kde sídlí ruské ministerstvo zahraničí,“ uvedla Zacharová. V pátek vydalo americké velvyslanectví v Rusku nouzové „varovné prohlášení“ o opozičních demonstracích v Rusku na podporu Alexeje Navalného. Velvyslanectví oznámilo trasy a hodiny očekávaných shromáždění ve všech ruských městech a vyzvalo občany USA, aby se „těmto místům vyhýbali“. Ambasáda poznamenala, že v Moskvě „se protestující hodlají shromáždit na Puškinově náměstí kolem 14:00 a pochodovat směrem ke Kremlu“.

Co to bylo - doporučení nebo směrnice? Ani organizátoři demonstrací takové plány neoznámili. Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že tato oznámení budou považována za hrubé zahraniční zásahy do ruských vnitřních záležitostí a následovat bude „silná reakce“. Ruské ministerstvo zahraničí už dříve vyzvalo americké diplomaty v Moskvě, aby řešili své vlastní problémy a nezasahovali do vnitřních záležitostí jiných zemí.

„S nástupem Joe Bidena k moci se diplomaté, dříve poněkud „ukáznění“ během Trumpova prezidentství, ale jmenovaní většinou v systému Clintonová-Obama, „urvali ze řetězu“ a nyní podněcují skrytě i otevřeně protivládní demonstrace v Rusku. A to jsme jen na začátku“, píše řecký server pronews.gr.

Co se samotných demonstrací týče, čísla i zprávy se poněkud rozcházejí. A to včetně počtu účastníků. Protestovalo se ve více městech, nejvíce lidí se sešlo v Moskvě a Petrohradu. Německý Bild píše o statisících, ale pak uvádí, že v Moskvě se na Puškinově náměstí sešlo asi 10 000 lidí. RT píše o tisících. Pravda bude zřejmě někde uprostřed. Všechna shromáždění byla označena za nepovolená a dochází k mnoha zatčením. Podle očitých svědků je většina účastníků ve "stáří" kolem 15 let, protože Navalného „štáb“ svolával účastníky především pomocí sociální sítě tik-tok, jejímiž jsou tito mladí lidé typickými uživateli.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

24.01.2021 19:56

K Vašemu příspěvku lze doplnit, že hon na čarodějnice právě v USA začal. Trumpovi příznivci jsou označeni za Al kajdu a Trump je označen za Usáma bin Ládina. Kulturní revoluce v USA nabírá obrátky. Krom toho se stupňuji vojenské provokace vůči RF i Číně. Většina obyvatelstva USA má zjistit, že je proti novým praktikám NWO zcela bezbranna. Zastrašování obyvatelstva je tak brutální, že ti, kdo by se chtěli postavit na odpor, by byli touto ozbrojenou mocí zcela smeteni. Moc jde nekompromisně cestou ke sevětové válce. Neocony už nic nezastaví... Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2021 19:51

Jenom se využívá neschopnosti mladých používat mozek k myšlení.Nakonec i kdyby bylo ny demonstraci v Moskvě 10 000 lidí,není to ani procento obyvatel Moskvy.Naši novináři svou bystrost projevili už při "otravě" Skripala,když z místa svého bydliště viděli i to,co neviděli britští vyšetřovatelé.To samé z Moskvy.Až do Prahy slyšeli,jak lidé z oken křičí "nechte to dítě".Jejich schopnosti bych skutečně chtěl mít!Presstituti se zkrátka nezapřou ani umrtím dvou lidí v Německu.Ti zemřeli na covid tak rychle,že si ani nestačili zavolat sanitku.Jen podle německých zdrojů oba zemřeli na otravu plynem,unikajícího z plynové karmy.Naši lháři jsou prostě úplní jasnovidci!


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

24.01.2021 19:35

Ja toz Navalnyj. Dostal 28 ostrejch. Zatracenej Putin! Tak se podivejte, jak zachazeji s Juianem Assangem.

https://www.republik.ch/2020/01/31/nils-melzer-about-wikileaks-founder-julian-assange


 
Francie se začíná bránit islámu

Francie se začíná bránit islámu

Pozdě, řeknete. Ovšem. Ale ještě tak dva roky zpátky bych nevěřila, že Frantíci někdy prohlédnou. Že fakticky najdou koule na to se aspoň krapítek ohradit vůči pomalé, nicméně už poměrně pokročilé islamizaci, která v zemi Galského kohouta probíhá.

 Nechceme aktivistický Ústavní soud

Nechceme aktivistický Ústavní soud

Ústavní soud České republiky začíná přitahovat stále větší pozornost. Už to je podivná okolnost, příliš nesvědčící konzervativní pověsti, kterou by měla být nejvyšší ústavní instituce proslulá.

Poslední domácí zprávy