• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Glen Greenwald: Domácí válka proti teroru je zde
Počet návštěv: 687

Glen Greenwald: Domácí válka proti teroru je zde

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

ŽÁDNÉHO ROZVAŽOVÁNÍ NENÍ TŘEBA - TI, KDO UŽ MOC MAJÍ, JI ŽÁDAJÍ - JEDINOU OTÁZKOU JE, NA JAK SILNOU OPOZICÍ TATO MOC NARAZÍ

Poslední dva týdny proběhly jako vlna vydávání nových domácích policejních pravomocí i rétoriky ve jménu „boje proti terorizmu“, který je přesnou kopií nejhorších výstřelků první války proti teroru, zahájené před 20 roky. Tento trend nevykazuje jediný náznak toho, že by spolu s tím, jak se vzdalujeme od nepokojů před Kapitolem ze 6. ledna t.r., oslaboval. Opak je pravdou: ten trend stále sílí.
Jsme svědky toho, jak se z monopolů Silicon Valley (světové centrum počítačového průmyslu), valí záplava výzev k agresivnějšímu policejnímu dohledu nad vyjadřováním lidí. Viditelně zmilitarizovaný Washington D.C. od nového prezidenta a jeho spojenců požaduje nový domácí protiteroristický návrh zákona, zaměřený proti členům Kongresu, proti občanům, proti „pobuřování“, proti „zradě“ a proti „terorizmu“, což vše je poháněno radikálním nadužíváním dvou výrazů, kterými jsou „podněcování“ a „násilí“, a je doprovázeno výzvami, aby občané více spolupracovali s FBI ve smyslu hesla: pokud něco uvidíš, tak něco řekni. Společně s tím pak kráčejí požadavky na nový systém domácího dohledu a špízování.
Někteří z poctivějších navrhovatelú této  nové domácí války proti teroru otevřeně přiznávají, že ji chtějí modelovat podle protiteroristcké války první. Jeden z reportérů deníku  New York Times napsal, že bývalý zpravodajský pracovník v pořadu Hodina zpravodajství na televizi PBS řekl, že USA by podle vzoru Komise pro 11. září měly uvažovat o zřízení Komise proti domácímu extrémizmu, ve které by se některé ze zkušeností z boje proti Al-Khaida aplikovaly zde doma. A generál McChrystal, který léta sloužil jako náčelník velitelství Spojených speciálních  operací v Iráku a byl též nejvyšším velitelem spojeneckých sil v Afghánistánu, v interview na Yahoo News takto otevřeně přirovnal právě zahajovanou válku domácí k protiteroristické válce před 20 lety:
  Podobnou dynamiku ve vývoji Al-Khaida jsem skutečně pozoroval v Iráku kde celá generace mladých rozlobených Arabů s nejistou budoucností následovala mocného vůdce, který jim sliboval, že je přivede do lepšího světa, a naplnil je ideologií, jež ospravedlňovala násílí. Totéž se dnes odehrává v Americe...Mám za to že my jsme v tomto radikalizačním procesu ještě mnohem dál a čelíme mnohem těžšímu problému, než si většina Američanů uvědomuje.
Výzvy k pokračování teroru v domácí verzi a doplněné o návrhy na zavedení cenzury a udávání  nejsou omezeny jen na výkřiky osob, které ať tak či onak náležejí do hlubokého státu. Deník Wall Street Journal např. oznamuje, že Joe Biden už ohlásil svůj plán upřednostnit VYDÁNÍ ZÁKONA PROTI DOMÁCÍMU TERORIZMU a současně též naléhá na to, aby v Bílém domě nově fungoval úředník, pověřený dohledem na boj proti ideologicky inspirovaným extrémistům, který bude disponovat dostatečnými  finančními prostředky, aby se svého úkolu mohl s úspěchem zhostit.
Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2021 19:41

Každý režim musí mít nepřítele,aby mohl omezovat druhé pod záštitou lepšího života.Když dotyční neposlouchají,tak se donutí násilím.Sice se toho nedočkám,ale i na ekoteroristy jednou dojde,protože každá revoluce nakonec začné požírat své propagátory.V USA to dovedou provést dokonale.Jen by si to měli nechat pro tu svou "demokracii" a ostatní nechat na pokoji.Dřív,nebo později,to všechno skončí a nebude to veselé.


 
Pepa  Jozef

Pepa Jozef

24.01.2021 13:59

Je možné, že, z toho, co se děje, může člověku tanout na mysli, že to co je kolem nás není demokracie?
Že to je obyčejná rvačka o životní prostředky a urputná snaha být co nejblíže ke zdroji?
Že Rusko je nepřítel proto, že nechce své přírodní bohatství dát v šanc predátorům?

A taky, není divné, že poslední historické období bylo zlikvidováno,
či podstatně redukováno hodně slovanských národů?
A generál Šándor teď někde mluvil o holocaustu.
Ale, proč si nikdo nevšimne dlouhodobé likvidace slovanů a zabírání jejich území, různými, nyní už i občas sofistikovanými formami?
Teď se tomu říká volný obchod a šíření demokracie. Snad "demagracie".

Rád si (nám) nechám věci vysvětlit.
Ale zatím všechna vysvětlování těchto věcí bylo mlčení, bláboly a demagogie, případně nadávky.


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy