• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

P.C.Roberts: Jak dlouho je třeba Rusko, Čínu a Irán démonizovat, než se na ně začne střílet?
Počet návštěv: 763

P.C.Roberts: Jak dlouho je třeba Rusko, Čínu a Irán démonizovat, než se na ně začne střílet?

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Okupant Bílého domu Biden a ruský prezident Putin mají za sebou první telefonický rozhovor. Putin v něm zdůraznil, že je v zájmu USA, Ruska a vůbec celého světa, aby se napjaté vztahy mezi Washingtonem a Kremlem normalizovaly. 

Biden k tomuto klíčovému bodu, s výjimkou zmínky o zamýšlené dohodě obnovit Dohodu o snížení počtu strategických zbraní (START), z roku 1991, nic závazného nepoznamenal, a jeho poznámky se nesly spíš v duchu americké protiruské propagandy.
Nu a jestliže si necháme projít hlavou všechny dřívější americko-ruské dohody, které od časů Clintonova režimu vlády USA jednostranně jednu po druhé vypověděly, nebude se nám ani naděje na obnovení dohody START jevit něčím zas až tak moc. Otázkou nejpodstatnější zůstává totiž ona Putinem zmíněná normalizace vztahů mezi supervelmocemi. A uvážíme-li, že Rusko je schopno vymazat Spojené státy z tváře Země, měl by být Washington ohledně dojmu, jaký v Kremlu vyvolává, obezřelejší, než je.
Prezident Putin má samozřejmě pravdu v tom, že normalizace mezi USA a Ruskem je v zájmu obou těchto zemí i celého světa. Ohniska napětí která američtí neokonzervativci mezi dvěma  supervelmocemi vytvořili, nejsou totiž jen překážkou pro vzájemný obchod a vědeckou spolupráci, ale jsou též rizikem možného válečného konfliktu. A zde je nutno podotknout následující: Rusko obelhává samo sebe, jestliže snad má za to, že na straně Washingtonu existuje skutečný zájem o normální vztahy. Ty byly cílem Trumpa, a jen proto, aby tohoto cíle nedosáhl, vyrobil vojenskobezpečnostní komplex USA  lživou aféru Russiagate a navíc ukradl Trumpovi i volby. Tím, že tři roky byl vyšetřován jako cizí agent, nedokázal Trump vztahy s Ruskem normalizovat, protože každý jeho pokus tak učinit by propaganda okamžitě využila jako potvrzení toho, že tímto ruským agentem skutečně je a že prostě jedná v ruském zájmu. Kreml zkrátka  musí pochopit, že americký vojenskobezpečnostní komplex v zájmu ospravedlnění svého rozpočtu a moci Rusko jako nepřítele potřebuje a o normalizaci proto nemůže být z jeho strany ani řeči.
Je tedy zbytečné mluvit o něčem, co se nemůže stát. A Putin by se měl vyhnout čemukoli, co by jej v očích jeho krajanů mohlo poznamenávat jako politika, který je od Američanů ochoten přijímat urážky a falešná obviňování. Rusové prostě chtějí, aby se za Rusko pevně postavil.
Až to udělá, bude Washington opatrnější.
Vybral a přeložil lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.01.2021 19:21

Režim,který se blíží ke svému konci,nějakého nepřítele potřebuje.Jenom musí být zahraniční,aby mohl protivníky obviňovat ze spolupráce s nimi.To není nic nového.Nepřítele potřebovali všichni,kdo měli vůči druhým nějaké nepřátelské úmysly.


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy