• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Stephen Lendman: Západní média jsou agenty Velkého bratra
Počet návštěv: 542

Stephen Lendman: Západní média jsou agenty Velkého bratra

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Deník the New York Times ( NYT), nikdy nezmešká příležitost ke zmeškání příležitosti vyslovit pravdu. Pravda je pojmem, který NYT už dávno opustil a obětoval jej službě mocným. V současnosti však NYT nachází nové způsoby, jak se zneuctit.  

Jeho výzva, adresovaná Ministerstvu Pravdy, vedeném „carem skutečnosti“ zní zlověstně a přesně tak, jak to George Orwell popsal v románu 1984, který už dnes, bohužel, není žádnou fikcí:
„Ministerstvo míru se zabývá válkou, ministerstvo pravdy lžemi, ministerstvo lásky mučením a ministerstvo hojnosti hladověním“.
„Tyto protimluvy nejsou náhodné a jejich původ nelze hledat v obvyklé licoměrnosti“.
„Jsou záměrným provozováním dvojího myšlení“.
Společně se zavedeným masovým špehováním a novořečí, jak je Velký bratr zavedl, dbá ministerstvo především o kontrolu a řízení informací s tím, že eliminuje vše, co by se s těmito řízenými informacemi mohlo dostat do rozporu, a pro své cíle vědomě využívá paměťových děr lidského myšlení.
The New York Times a ostatní americká velká média toto vše dnes v nejvyšší míře využívají – a stávají se tak součástmi kolektivního ministerstva pravdy.
Tím, že zveřejňují výhradně jen oficiální narativní hlediska a názory a alternativní hlediska a názory naopak vyřazují, svobodná a otevřená vyjádření z jejich zpravodajství logicky vymizela.
V románu 1984 se „nechtěný materiál“ svrhával do  „paměťových děr, v jejichž obrovských pecích se stal kořistí plamenů,“ psal Orwell a dodával: „Působily zde řídící mozky, které všechno toto úsilí koordinovaly a určovaly hlavní linie politiky, která mimo jiného zdůrazňovala, aby jistý fragment minulosti zůstal zachován. Ovšem s tím, že jedna jeho část bude zfalšovaná a druhá kompletně vymazána“.
V současných USA a na Západě vůbec není žádných paměťových děr, pecí a žádného ceremoniálního pálení knih zapotřebí. Velká média v partnerství s ďábelskými úředníky vlády cenzurují a eliminují všechny pravdivé informace, zvláště pak ty důležité, které by měl znát každý. A to, co NYT nedávno označil za americkou „krizi skutečnosti“ míří k ještě tužší státem sponzorované cenzuře, než jaká zde dnes už je. Co je nazýváno „metlou výmyslů, lží a deziluzí“, není ničím jiným než zdrcující pravdou o amerických imperiálních válkách, o ukradených volbách, o nepřehlédnutelně psychicky narušeném Bidenovi, neschopném sloužit v jakékoli veřejné službě, o protitrumpovském šestém lednu na Kapitolu, zorganizovaném pod falešnou vlajkou atd.
A to, co NYT nazývá „zavádějícími domněnkami“, jsou neoddiskutovatelná fakta, která by měl znát každý. Jsou to:
„Národní krize skutečnosti“ opravdu existuje, a to jako důsledek součinnosti velké vlády s velkými  médií -  jakým je např. NYT – sloužícími výlučně privilegovaným zájmům na úkor zájmů většiny.
Totalitní řízení amerického policejního státu se nalézá na rychlé skluzavce, mířící k otevřené tyranii.
USA už nejsou otevřené, svobodné a férové.
Vláda tvrdé linie je smrtelným nebezpečím pro obyčejné lidi – pro jejich zdraví, bezpečnost, pohodu a základní svobody, jichž jsou tito obyčejní lidé postupně zbavováni.
Americká válka proti terorizmu a hněv na obyčejné lidi, od kterých se vyžaduje, aby sloužili privilegovaným zájmům.
Amerika přestala být zemí bezpečnou a vhodnou pro život většiny svých občanů.


Z webu Global Research vybral a přeložil Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

07.02.2021 20:55

Autor clanku ma pravdu. Ale to, co je nevyrcene, je jeste dulezitejsi nez to, co je vyrcene. Pricinou te situace v clanku popsane je "kapitalismus"? Je tedy nutne vratit se do socialismu, neni-liz pravda? Jenze on ten "socialismus" delal prave to, co je v clanku popsane jenom zpusobem 10x horsim. To je treba pripomenout tem, co jsou raneni slepotou.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

07.02.2021 20:53

Pane Majevsky, dnesni USA ovladaji Evropu (a Cesko) pomoci transatlantickych organizaci, neprimeho podplaceni, neziskovek, vydirani.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.02.2021 19:36

Problémem není cenzura,jak ji provádějí v USA.Problémem je,že z neznámého důvodu totéž činí i jinde podle vzoru USA.Jen je mi záhadou,proč se všichni tak horlivě snaží vyhovět všem debilitám,které se v USA objeví a plně je zavádějí.To už je skutečně na pováženou.Ostatní asi jsou koloniemi USA a musí poslouchat,byť je to v rozporu se zájmy těch,jimž mají sloužit ku prospěchu.Jedná se zkrátka pouze o koryta a voličům to pravděpodobně nevadí.


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy