• Neděle, 28. únor 2021
 • Svátek má Rukojmí Lumír

          P.C.Roberts: Global Research se staví na obranu Donalda Trumpa
Počet návštěv: 552

P.C.Roberts: Global Research se staví na obranu Donalda Trumpa

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Global Research (Globální průzkum), je mezinárodně uznávaný web, který hledá pravdu, čímž pomáhá novinářům, kteří do tohoto webu přispívají, držet vládu USA přece jen v jakéms takéms stavu zodpovědnosti. 

A zatímco pohled na prezidenta Trumpa býval na tomto webu v mnoha směrech nepřesný a nejednoznačný, pokus Demokratů zobrazovat jej  nyní jako člověka, který své příznivce vyzval k násilné zteči Kapitolu a proto si zaslouží být podroben procesu impeachmentu, vedl redakci Global Research k jeho jednoznačné a neohrožené obhajobě. V rozsáhlém článku rozebírá Emanuel Pastreich klady a zápory vlády prezidenta Trumpa a dochází k závěru, že Trump byl jediným americkým prezidentem, který projevil odvahu reprezentovat americký lid a odhalit sobecké agendy oligarchů, kteří  Americe vládnou. A jen proto, píše Pastreich, byl Trump zdémonizován a ukradenými volbami odklizen ze scény.
Pastreichův článek zde: https://www.globalresearch.ca/defense-donald-trump/5736651 
Američané , kteří se v důsledku úspěchů USA po Druhé světové válce a s vědomím, že jsou občany země rezervní světové měny, která tak diktuje světu svou vůli, stali ještě bezstarostnějšími a naivnějšími, než byli předtím, nejspíš dnes nechápou, co zamýšlený impeachment Trumpa vůbec znamená. Že útok na Trumpa je vlastně zahaleným útokem na svobodu projevu. Demokraté mají totiž v úmyslu zlikkvidovat jak První, tak i Druhý dodatek Ústavy USA, a tento úmysl je spolu se všemi oficiálními americkými médií řadí do kategorie Domácích nepřátel Spojených států. Avšak namísto nich byl za tohoto nepřítele označen Trump.
Jak? Především zde máme „povstání na Kapitolu“, které ovšem žádným povstáním nebylo. Šlo o předem naplánované překročení hranic pozemku Kapitolu lidmi, které Trump neznal. FBI varovala stráž Kapitolu den před Trumpovým projevem, že pár lidí plánuje narušit běžný chod Kapitolu. K tomuto narušení pak došlo už během Trumpova projevu před Washingtonovým Památníkem a nikoli po něm, a nikoli tedy jako jeho následek. Zde důkaz:
htps://www: .paulcraigroberts.org/2021/02/08/fbi-charges-against-capitol-trespassers-reveal-pre-planning-and-erode https://www-incitement-allegation/ 
Presstitující se špína, která se dnes vydává za média Spojených států, necítí žádnou hanbu, když vydává  lži za pravdu. Toto je její jediné poslání. Tak např. presstitutka, známá jako the Hill, píše, že všechny autority se shodují v názoru, že impeachment může být použit i proti držitelům neveřejného úřadu. Tzn. i proti Trumpovi, i když prezidentský úřad už nezastává.
Což je ovšem do nebe volající lež, která nemá oporu ve skutečnosti, v právním systému a ani v celé ústavní historii. Co na tu nehoráznou lež říkáte vy, levicoví právníci Harvardu? A kdo jsou ty autority, které takovýto nesmysl podporují?
Samozřejmě, tohle nám the Hill nikdy nesdělí. A co k problému říká Alan Dershowitz, nejproslulejší profesor práva na Harvardu?
Jeho názor je krystalicky jednoznačný: Impeachmentu lze využít jen k vyhostění osoby z úřadu a nelze jej tudíž využít retroaktivně vůči osobě, která už v úřadu není:  https://www.wsj.com/articles/no-you-cant-try-an-impeached-former-president-11611167113 
Dershowitz dále uvádí, že právě probíhající proces Trumpova impeachmentu je útokem na První dodatek ústavy a ničím jiným.
Proces impeachmentu Trumpa nicméně v těchto dnech probíhá. A spolu s ním vzchází z popela americké Ústavy totalitní stát.
Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.02.2021 19:27

Ať si to Amíci užijí.Tak dlouho roznášeli "demokracii" po americku po světě,až z toho budou mít těžkou hlavu oni sami.Nezávidím jim,ale ani je nelituji.Musí se s tím poprat sami,bez jakékoliv pomoci.1917 to taky ze začátku vypadalo demokraticky a co z toho nakonec vzešlo!Snad to nenechají dojít tak daleko.


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

  P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy