• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA
Počet návštěv: 1012

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Samozřejmě, mohli bychom generálovu řeč odsunut stranou jako propagandu. Ale to není tak snadné. Ona totiž obráží sebe ospravedlňující a sobě sloužící a proto též slepou americkou zahraniční politiku, která velmi pravděpodobně míří k válce.
Generál Wolters prohlašuje, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je tvorba míru. Takže válečné hry USA/NATO a vojenské manévry na ruských hranicích jsou tvorbou míru a tedy pravým opakem toho, z čeho má Rusko obavy? Americké začlenění východní Evropy do NATO a podvracení dřívějších součástí Sovětského svazu, jako např. Ukrajiny, nejsou akty agrese? Dvě desetiletí trvající washingtonské války na Středním východě a Severní Afriky také vytvářejí mír a mír vytváří i neustálé americké hrozby Iránu a Číně?
Generál Wolters to tak vidí  a stejně to vidí i současný americký establishment. Ale z pohledu Rusů vyhlíží všechno jinak. Rusko je obkoleseno vojenskými základnami mocnosti, která neustále směrem k Rusku vysílá signály svého nepřátelského postoje, falešných obvinění a nikdy nekončící vlny sankcí. Rusko vidělo, jak byl prezident Trump odstraněn z úřadu, protože vyjádřil svůj úmysl normalizovat vztahy s Ruskem, a každý americký politik, který podporuje dohodu s Ruskem o kontrole zbrojení či o jakémkoli snížení napětí mezi dvěma velmocemi, je okamžitě onalépkován jako ruský agent.
Kreml už nespočetněkrát objasnil, že není ani pro USA a ani pro Evropu žádnou hrozbou a že jediné, o co stojí, jsou normální vztahy mezi zeměmi i velmocemi.
Ale generál Wolters na takovouto snahu odpovídá jednoznačně. "Soupeříme proto, abychom zvítězili".
Vybral a přeložil Lubomír Man

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2021/02/26/americas-absurd-foreign-policy/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.02.2021 19:24

Tento generál potvrzuje,že většina Američanů jsou primitivové.


 
Josef Andrle

Josef Andrle

27.02.2021 09:26

Vsichni normalní lidé jasně vidí,co jsou američané za pakáž.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

27.02.2021 08:58

No, pěkně tomu generálovi ve West Pointu prošplouchli makovici. Naštěstí máme ne méně kvalitně vygumovaný zelený mozek, tentokrát z Vorošilovo akademie, generála Pavla. Můžeme se utěšovat, že když ten náš generál přísahal Jiskřičkám, Pionýrům, Svazákům, socialistickému táboru míru i chlapcům z NATO a čekám, že zanedlouho si střihne přísahu ještě Čínské lidové armádě, tak se snad hoši i s tím Rusem nějak domluví.


 
Negramotný nebo arogantní?

Negramotný nebo arogantní?

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR a bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel publikoval v Právu článek „Důrazná odpověď na agresi, spolupráce doma i ve světě“. Napsal tam doslova toto: „To, že byl útok na sklad ve Vrběticích proveden příslušníky speciální jednotky zpravodajské služby, je fakticky vojenské napadení. ..... to, co se stalo, by mělo sloužit jako vystřízlivění pro řadu našich politiků i občanů.“

Poslední domácí zprávy