• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Že by se Trump navrátil? Svět by tu ťafku potřeboval
Počet návštěv: 772

Že by se Trump navrátil? Svět by tu ťafku potřeboval

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Situace je pro Joa Bidena složitá. Možná nejvýstražnější působí jeho neúspěšná a jinak upřímná snaha srazit covid na kolena. USA jsou tak jako za Trumpa i dnes nejhůře postiženou zemí světa čísla srovnání USA- Čína, tedy soupeře, kterého chtějí USA (a vůbec celý tzv. svobodný svět porazit) jsou výmluvná.

Země    Celkový nápad případů Včerejší nápad                                Celkový počet úmrtí      Včerejší počet úmrtí                     

USA                       47, 029, 829                          76, 529                         769, 418                               1, 269

Čína                                97, 314                                71                        4, 636                                        0  

Už jenom tím se ukazuje, který politicko-státní systém je úspěšnější.

Po pouhém roce se rovněž ukazuje, že progresivisticko liberální agenda, se kterou se Jo Biden spojil zčásti netáhne, ba dokonce již odpuzuje.

Ve Virginii měl podle představ prezidenta zvítězit zkušený demokratický guvernér Terry Mc Aulif a Jo Biden si dokonce našel čas dvakrát jej přijet podpořit. Nakonec zvítězil před dvěma měsíci ještě neznámý republikán Glenn Youngkin.

Nuže nastala klasický a pro Ameriku typický obrat politických emocí u voličů. A podle některých pozorovatelů za to nese odpovědnost na naše poměry téměř fanatická podpora LGBT+ .Rozhodl o tom transgender záchodek do kterého  vstoupil nebinární 15 ti letý subjekt oblečený v dívčích šatech a poté zcela binárně a mužsky znásilnil jednu dívku. Spor vygradoval a volby nakonec rozhodovalo téma, kdy demokrat odmítal  právo rodičů mluvit zejména do zejména kritické rasové, kterou demokraté  masivně podporují  a republikán, kterého před dvěma měsíci nikdo neznal, hájil právo rodičů k tomu se vyjadřovat. A tak zvítězil. A zvítězil v atmosféře kdy on i prezident Jo Biden stále donekonečna opakovali, že, že Younkin je poslušný nástroj Trumpa.

Mimochodem hlasovalo se také o reformě policie v Minesapollis, kde si jistě pamatujete, že BLM požadovalo zrušení policie v důsledku zákroku na onoho černocha, tuším, že se jmenoval Loyd. Nálada se ovšem dramaticky změnila a masivní nárůst kriminality způsobil, že a reforma  neprošla.

Otevřeně řečeno, co mě na tom dráždí je davová psychóza, která se vždy z USA line ven. Kolik nenávisti padlo před rokem  na margo Trumpa. Zrušili mu facebook i twitter, distancovali se od něj všichni zahraniční politici. Ale já si  při měnících se náladách s gustem dovedu představit, že by možná opět zvítězil. Republikány bych osobně nikdy nevolil, ale tohle nejsou republikáni, to jsou postupně přetavení trumpisté.

A mimochodem. Dnes mě v autě zaujal rozhovor s Matějem Stropnickým, otevřeně řečeno jediným českým politikem, který dosahuje evropské úrovně,  kdy ač bývalým předsedou Zelených konstatoval v rozhovoru pro Radio Zet, že nejde v Glasgowě o zelenou politiku tlačenou zeleným finančním businessem a ten ji bude tlačit dál, i kdyby její cíle byly chybné, jen aby dostal své peníze.

Tím mi připomněl, že Trump byl mimo jiné ostrým kritikem hurá zelené politiky a za pár let uvidíme, kdo na tom vydělal miliardy a my všichni to musíme zaplatit.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

06.11.2021 18:00

Pane doktore, domnívám se, že se s tím Matějem pletete. Naopak, až na vyjímky, všichni čeští politici dosahují evropské úrovně, která je reprezentovaná takovými mozky jako Lejnová, Jourová, Schwab, Polčák ... Někteří je dokonce daleko převyšují. Namátkou Langšádlová, Stanjura, kdysi nedostižný Laudát, ta mrňavá od Pirátů, ta je také boží, v né poslední řadě Mirka Zděšená ... jéjej, těch máme. Škoda, že se do toho EU parlamentu neprobojoval náš komik Kalousek, nejlépe v době kdy tam tam šéfoval Juncker. Klucí by se vzali za pacičky a společně, ožralí jak prasata by vyrazili ke kecpultu. To by panečku na ten pochod byla podívaná. To by byl marš. Vždyť taky profesor Keller byl perplex z toho kde že se to na pár let octnul. Už se těším na nějakou jeho knihu o těch politicích evropského formátu.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.11.2021 21:40

Řečeno slovy klasika:na všechno pozdě je,vše už je pro--áno.Bidena si sami zvolili a nějaké páky,jak zastavit svůj propad,demokraté určitě mají.Je však otázkou,zda ty páky budou dostatečně silné.Obzvláště v tomto případě,kdy se DS propadá.Nakonec to stejně nemůžeme ovlivnit a můžeme jeno trpně čekat,jak se to vyvrbí.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...