• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

A je to tady – Turecko chce zrušit víza a obnovit jednání o členství v EU!
Počet návštěv: 3537

A je to tady – Turecko chce zrušit víza a obnovit jednání o členství v EU!

Radek Rozvoral Článek od Radek Rozvoral

Zrušte nám víza a imigranty budeme brát zpět do Turecka. Ano je to přesně tak, jak jsem již několikrát psal, takto přesně zní turecká podmínka ohledně spolupráce s EU při řešení imigrační krize

„Readmisní dohoda a zrušení vízového režimu pro Turky při cestách do EU jsou spojené nádoby.“ Tuto větu ohledně dohody o vracení imigrantů z EU pronesl turecký ministr pro vztahy s Evropskou unií Volkan Bozkir v rozhovoru, který poskytl několika evropským novinářům včetně zpravodaje MF DNES. Ba co více, chtěl by také obnovit jednání ohledně členství Ankary v osmadvacítce, a proto nezapomněl sebevědomě dodat: „Čas hraje pro Turecko. Nepotřebujeme peníze, potřebujeme se cítit s unií v jedné rodině. Každý vztah mezi matkou a synem se vyvíjí, podobně jako se vyvíjí mezi Evropou a Tureckem. Chceme hlavně reálný postup v jednání o našem členství v EU.“

Samozřejmě, že se takovéto chování dalo od Ankary předpokládat. Ta jen využívá neschopnosti a možné zainteresovanosti bruselských politiků na imigrační krizi. Ti za celý rok nedokázali s touto krizí vůbec nic udělat, tedy kromě několika summitů, na kterých se jen tlachalo a hlasovalo o přerozdělování ekonomických imigrantů, kteří se chtějí jen přisát na štědrý sociální systém několika států Evropské unie. Pokud by totiž prchali před válkou, měli by podle mezinárodních dohod požádat o azyl v první bezpečné zemi. Pokud ale pokračují dál, jsou to nelegální ekonomičtí imigranti, kteří porušují zákon.

Turecké vydírání Evropské unie je pro starý kontinent do budoucna obrovským bezpečnostním nebezpečím a vůbec bychom to neměli brát na lehkou váhu, jelikož z historie víme, že se o Evropu jako takovou pokoušelo Turecko několikrát. Tentokrát se to neděje zbraněmi, ale promyšlenou řízenou invazí, kterou má na svědomí pach ropy, zbrojařská lobby a bankovní lichva.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy