• Středa, 08. prosinec 2021
 • Svátek má Rukojmí Květoslava

Merkelová už, za polskými zády, mává bílým praporem
Počet návštěv: 892

Merkelová už, za polskými zády, mává bílým praporem

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

U plotu na Bělorusko-Polské hranici se tísní několik tisíc tak zvaných „uprchlíků”. Převážně mladých mužů vojenského věku z notoricky známých zemí – Iráku, Sýrie, Afghánistánu. Běloruští pohraničníci je vytlačují směrem do Evropské Únie. Do Polska. Vodí je na méně hlídaná místa a dokonce jim poskytují i vybavení a nástroje, na překonání barier. Od speciálních nůžek, na stříhání drátů, až po slzné spreje, k ochromení polských pohraničníků. Stateční Poláci však pořád odolávají a hranici drží. Ale za jejich zády…

Dosluhující kancléřka Angela Merkelová včera volala běloruskému presidentovi Lukašenkovi. O obsahu jejich zhruba padesátiminutovém rozhovoru sdělil mluvčí německé vlády, Steffen Seibert, jen toto: “Premiérka a pan Lukašenko hovořili o obtížné situaci na hranicích Běloruska a Evropské unie – zejména o potřebě humanitární pomoci pro uprchlíky a migranty.”

Co si pod tou „humanitární pomocí” máme představit nám naznačil server Junge Freiheit. Už několik německých měst prý projevilo souhlas s přijetím migrantů z bělorusko-polského pohraničí. Konkrétně  města Giessen, Göttingen a Mnichov. Mluvčí Göttingenu k tomu řekl: “Město Göttingen je v zásadě připraveno přijímat uprchlíky bez ohledu na jejich původ.” Podobně se vyjádřil i mluvčí Giessenu s tím, že již jedná s dalšími obcemi v souvislosti s aliancí “Města bezpečných přístavů”.

Co je to za spolek, tihle Seebrücke, co si říkají Města bezpečných přístavů? Jedná se o uskupení více než 250 německých měst, která mají natolik „progresivní” městské rady, že se rozhodly sabotovat oficiální (už tak vítačskou) politiku spolkové vlády a přijímat více migrantů. Více a ještě více, bez ohledu na původ. Protože humanita… Sáhodlouhý seznam těchto majáků lidskosti a pokroku najdete zde. Přihlásit do spolku se však mohou i další. Jen se musí zavázat k bezbřehému přijímání. A také, samozřejmě, k „….poskytnutí veškerých nezbytných zdrojů pro lidskou péči o příchozí.” K tomu slíbit, že budou usilovně pracovat na „bezpečných vyhlídkách těchto lidí na setrvání (v Německu).”

No ale, jak by si Němci tyhle „dárečky” z Běloruska převzali? I o tom prý byla řeč. Podle Weltu by Bělorusko mohlo přijmout nabídku města Mnichova. Které je v čele oné koalice vítačů, Seebrücke, a k tomu má i veliké mezinárodní letiště. Proto navrhuje, aby „uprchlíky” do Německa přepravila běloruská letecká společnost Belavia. Pokud prý Polsko neposkytne pro jejich pozemní přepravu “humanitární koridor”.

Obraz je tedy následující – Poláci statečně drží hráz naší, evropské civilizace proti barbarům. Brání svou zemi. Tím, zprostředkovaně, i nás. Jednají v souladu s rozumem i platnou legislativou… a zpoza jejich zad mává Merkelová bílým praporem. Jako zrádce, který odemyká obléhatelům hradu zadní branku. Jakoby se rozhodla škodit až do posledka.

Ještě není zcela rozhodnuto, jak tenhle pokus o dopravu dalšího obohacení do Říše dopadne. Německý ministr zahraničí, Heiko Maas, se nechal slyšet, že bude prosazovat návrat migrantů, kteří se nacházejí na bělorusko-polské hranici, do zemí původu. Ale jedno je jisté. V Německu mají stále navrch síly, které chtějí dovést plán „velké výměny” evropského obyvatelstva až do konce. A v těchto dnech dále posilují pozice. Sestavující se vládní koalice Zelených se Socany nevěstí v tomto ohledu nic dobrého….

 

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.11.2021 14:17

Myslím,že Merkel křivdíte,pane Vylíčile.Stojím na tom slově Belavia.Je to skutečně běloruská společnost,ale má zákaz letu nad EU.Z toho vyvozuji,že Belavia je naloží a nebude smět do Mnichova letět.Tím se zbaví Německo dvou problémů.Nápor ustane,Němci si podrží status zvací země a migranti zůstanou na krku Bělorusku.Pomoci mohou jen jisté neziskovky a to ještě není jisté.Musí získat povolení svého náčelníka Sorose.Pokud vypadneme ze čtvrté německé říše,tak ať se s těmi migranty zalknou.Jen bude znovu potřeba zadrátovat hranice a v provozu nechat pouze oficiální přechody a ne že si sem může přijít volně negr,znásilnit dívku a divit se,čím že se to vlastně provinil.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

17.11.2021 09:03

Pane Vylíčile, převádění inženýrů, vědců, lékařů, konstruktérů, u konstruktérů zbraní hromadného ničení nám to dokonce ukazovala všechna média, co to na tuty měla ověřené, aby nevypouštěla dezinformace, tak všichni tito migranti, jak se zdá, jsou předmětem zdravého konkurenčního boje převaděčů, u kterých určitě jednotlivé vlády sledují placení daní, a proto to vyřeší neviditelná ruka trhu. Snad byste nevěřil takovým kravinám, jako že na dodávkách běžného materiálu do EU, je to třeba v takové Francii, Itálii ... vládami podporováno, to samé o tři sta kilometrů dál v Maďarsku a o dalších pět set kiláků výš by ten vzdělaný materiál nikdo nevítal, nebo dokonce jim bránil v přepravě ? To by bylo snad jen kvůli neplacení daní, nebo strachem, aby nám ti klucí umounění nezmrzli. Zkrátka, myslím si, až na Polské hranice dorazí ti co mají zaplacenou koncesi, jako Člověk v tísni, Amnesty International, bohulibé neziskovky strejdy Sorose a další sebranka co si hezky platíme - půjde přechod jako po másle. Jen aby se neobjevily Bílé přilby. Ty jak z udělání jsou vždycky tam, kde pšoukne nějaká chemikálie.


 
Politické nálady se budou vracet…

Politické nálady se budou vracet…

Ty proběhlé volby byly tragédií, protože nastolily proti vůli voličů ANO,SPD a hlavně propadlých hlasů ČSSD a KSČM odpudivou panskou suitu, která nám bezprizorním 60 % dává najevo, že tu budou vládnout hlava nehlava i s vědomím toho, že budou muset být vystřídáni.

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

Věřte nám a ne nějakým „falešným prorokům“!

České Ministerstvo zdravotnictví, dnes v čele s Adamem Vojtěchem, spolu s vládní rétorikou se hodně snažení o narativ, v němž by „vyjevilo národu jedinou pravdy“ o Covidu-19 a vakcinaci, tedy očkování. Je značně usilovná, ale bohužel také nepravdivá, nemorální, značně zavádějící.

Nenechme si vzít další Vánoce!

Nenechme si vzít další Vánoce!

Co nezničili proislámští aktivisté a eurohujeři, chtějí zničit připosraní covidhysterici. Ministr v demisi Vojtěch zcela vážně vyzývá, ať si nepouštíme domů Mikuláše s andělem a s čertem. Nedávno také nesmyslně vláda zakázala vánoční trhy s programem, punčem a vánoční družnou atmosférou.

 Konečně blog, kery neni o koroně

Konečně blog, kery neni o koroně

Tuž sem si řikal, že už je čas nepsat o tych cypovinach, kere nam vladni propaganda tlači, trošku se od teho oprostit a bavit se tak nějak normalně tajak ve svobodnych dobach, kdy zme všeci občani měli stejna prava.

Poslední domácí zprávy

                                Ministr školství

Ministr školství

Myslím ne toho ještě fungujícího, ale toho, co teprve přijde. Toho, který čím méně vlastní to, zač by mohl být ctěn i uznán, tím...