• Středa, 26. leden 2022
 • Svátek má Rukojmí Zora

                     P.C.Roberts: Rusko je obklíčeno
Počet návštěv: 974

P.C.Roberts: Rusko je obklíčeno

- Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Zrovna v čase, kdy se Rusko ve věci Ukrajiny postavilo vůči Západu s nebývalou rázností, vyprovokoval Washington v Kazachstánu, ležícím na středoasijské hranici Ruska, protivládní povstání. V těchto dnech není ještě jasné, do jaké míry je zde situace nebezpečná, ale Organizace kolektivní bezpečnosti, skládající se z Ruska, Běloruska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tadžikistátnu a Arménie, už na žádost kazachstánské vlády vyslala do ohrožené oblasti své vojenské jednotky. Ćímž se Rusko ocitlo v ohrožení už na dvou frontách.

Na rozdíl od převratu na Ukrajině, kdy Kremlu jeho přílišné zaujetí pro Olympiádu v Soči zabránilo na situaci adekvátně reagovat, přišla tentokrát jeho reakce na pokus svrhnout kazachstánskou vládu okamžitě.
Hlavní poučení z nastálé situace pro Kreml je pak to, že s ničím si nebude Washington kdy dělat lehčí hlavu, než s bezpečnostními zájmy a obavami Ruska. Jen pár dní předtím, než Biden a Putin mají řešit situaci na Ukrajině, upadá do chaosu další ruská provincie. Hlavní její město hoří a v zemi vládne zmatek. Viz: https://sputniknews.com/20220106/mayhem-in-kazakhstan-police-officers-beheaded-stores-looted-hospitals-surrounded—photo-video-1092064237.html. A v žádném případě se nedá věřit tomu, že   násilí v zemi vybuchlo zdola a spontánně. Stopa CIA je zde  naprosto zřetelná.
Početné někdejší ruské provincie jsou dnes nezávislými státy. Toto oddělení od Ruska znamenalo, že  ruský vliv zde vymizel, ale CIA zůstala. A Kreml, v obavě, že by  snad sám mohl potvrdit západní propagandu o Rusku, do vnitřních věcí svých bývalých provinnií zásadně nezasahoval, ale Washington  to dělal za něj.                                                                                                                                   Dokonce i uvnitř svého vlastního území demonstroval Kreml svoji oddanost demokracii, když povolil Západem financovaným neziskovým organizacím, aby v Rusku vytvářely ohniska opozice proti ruské vládě. 
Nemohu se ubránit podezření, že Washington, aniž by se přitom začervenal, odmítne zaobírat se bezpečnostními obavami Kremlu a dá prostě jeho představitelům na vědomí, že on může vytvořit revoluce typu Maidan ve všech někdejších ruských provinciích, kdy se mu zachce.
Washington chce, aby Ukrajina zůstala hnisající ranou, která eventuelně bude rozřešena buď ruskou intervencí, nebo přijetím Ukrajiny do NATO. V obou těchto případech pak bude vítězem Washington. Ruská invaze na Ukrajinu potvrdí propagandu o ruské hrozbě, visící nad Evropou, a přijetí Ukrajiny do NATO naznačí ruské podřízení se washingtonské hegemonii.
Podle mého názoru bylo strategickým omylem Kremlu, když vsázel na diplomacii a západní dobrou vůli. Ale stalo se tak zřejmě proto, že ruské elity prostě nemohly uvěřit tomu, že jediným zámyslem Washingtonu je v zájmu jeho hegemonie destabilizovat Ruskou federaci.
Otázkou, která zůstává nedořešena, je tedy ta, co může být smyslem pondělního setkání Putina s Bidenem?
Překlad: Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

08.01.2022 16:17

"Početné někdejší ruské provincie jsou dnes nezávislými státy."

Ty nezavisle staty nebyly zadne ruske provincie. Roberts blekota nesmysly.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

07.01.2022 21:37

Bohužel došlo k tomu,že se americká demokracie změnila v terorismus.A je na tom smutné,že má širokou podporu loutkových vlád po celém světě.Jen proto si může dovolit tyto pokusy o destabilizaci ve světě.Jen mám obavy,že se to všechno zvrhne v celosvětový konflikt s použitím ZHN na obou stranách.Lídři v pozadí americké administrativy ztratili kvůli své aroganci pud sebezáchovy.Pokud si dobře vzpomínám,tak Putin to řekl jasně.Další konflikt již bude jaderný.Doplnil to poznámkou-cituji:k čemu by nám byl svět bez Ruska-konec citace.Proto nemám pro podobné akce žádné pochopení!Lidstvo dospělo ke konci své existence a samo se stará o svoji likvidaci.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...