• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

  P.C.Roberts: Chápe Rusko, že jedná se šílenci?
Počet návštěv: 849

P.C.Roberts: Chápe Rusko, že jedná se šílenci?

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

V předvečer 10. ledna, to je dne setkání nejvyšších představitelů USA a Ruska, zredukovali americký ministr zahraničí Blinken a nejvyšší představitel NATO Stoltenberg ruské možnosti na pouhé dvě: A to buď se vzdát , nebo použít sílu. Viz: https://www.globalresearch.ca/blinken-stoltenberg-unleash-unprecedented-diktat-ultimatum-russia-following-nato-fm-meeting/5766645.  A jako kdyby jim ani tahle sprostota nebyla dost, obvinil Blinken Putina z toho, že zamýšlí obnovit Sovětský svaz.

Je opravdu těžké pochopit, jak takového hlupáka mohl americký Senát schválit do funkce ministra zahraničí. Protože mít na hlavě všechny problémy všech někdejších států někdejšího Sovětského svazu je opravdu tím posledním, po čem by Kreml mohl toužit. A že tedy to jediné, co Kreml chce, je, aby tyto státy byly nezávislé a aby se nestaly americkými loutkami, vyzrojenými proti Rusku. Viz: https://www.rt.com/russia/545516-russia-us-ukraine-ussr/
Můj náhled na situaci je takový, že Kreml z tak hloupých prohlášení, jaké je ono shora uvedené Blinkenovo a Stoltenbergovo, či ještě hlopějších poznámek z Bílého domu či z amerických médií dospěl k názoru, že Západ jej nebude brát vážně do té doby, dokud se Rusové nevytasí s energickou akcí. Takže v těchto dnech dává Kreml diplomacii poslední možnost, než přistoupí ke zničení vojenských zařízení, jež USA zbudovaly na Ukrajině..
Narazil jsem až teď na zprávu deníku Pravda z 26. listopadu. Uvádí se v ní, že ruské ponorky byly v rámci vyhlášené bojové pohotovosti spěšně vypraveny na moře. Neznamená to ovšem, že by se Kreml chystal provést nukleární útok, ale znamená to, že chce předejít případné washingtonské reakci na to, že se Rusko v obavě před americkým útokem může pohnout směrem k vojenské akci tak, jak to běžně činí Izraelci při svých útocích na území Iráku, Sýrie či Libanonu. Viz: https://english.pravda.ru/news/russia/149739-russian_submarine/ 
Jak už jsem dříve napsal, mají už Rusové washingtonských proradnosti tak akorát dost a nejsou už ochotni snášet i další. A tak se rozhodli, že jedině rozhodná akce z jejich strany má jakousi šanci přivést Washington k vystřízlivení z jeho arogance a k obnovení jeho smyslu pro odpověnost, při nejmenším podobný tomu, který jako poklop nad tím nejhorším spočíval na všech tenzích Studené války. Jestliže však Washington v sobě schopnost k obnovení smyslu pro odpovědnost nenajde, bude Armageddon znovu viset nad námi všemi.
Mé obavy pramení ze skutečnosti, že v Bidenově či ve zdecimovaných důstojnických řadách amerických ozbrojených sil neneleznete člověka, který by měl v sobě aspoň pět centů inteligence.
Lidé, kteří ve svých rukou drží americkou zahraniční politiku, jsou rusofobové až po okraj naplnění iluzí o americké všemohoucností. Navíc pak věří své vlastní propagandě, která jim znemožńuje porozumět postoji Rusů.
Nevím, zda si Kreml dokáže vůbec představit vládu tak šílenou, jakou je vláda americká. Jestliže však nepochopí, že jedná se šílenci, může se situace skutečně vymknout kontrole.


Překlad: Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

11.01.2022 19:21

Budou li americti jestrabi nadale blbnout, tak Rusku nezbude nez ukrajinskou armadu znicit.

Soucasna situace vznikla tim, ze za Trumpa USA posilaly na Ukrajinu utocne zbrane. Nebyl to ani tak Trumo sam jako jestrabi v Republikanske strane, kteri by ho jinak impeachovali. Banderovcum narost hreben a zacali si myslet, ze s Amerikou za zadkem potahnou na Rusko.

Hlavni Putinova chyba je, ze davno neudelal alianci s Cinou. Rusko ma mozna regionalni prevahu, ale je vnimano jako slabsi nez NATO. Nejedna se jen o to, jestli Rusko je silne ale taky o to, jestli silne VYPADA.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.01.2022 19:46

NATO je teroristický spolek idiotů v čele s USA.Stoltenberg jenom žvaní a v případě konfliktu bude zalezlý někde v úkrytu a podělaný strachy.Tito jedinci si stále neuvědomují hrozící nebezpečí.Hlavně se montují do vmitřních záležitostí jiných s odkazem na jejich totalitní "demokracii" a lidská práva,která ovšešm samy tyto státy nedodržují.Mohou vyskakovat,protože mají všude dostatečně silnou pátou kolonu mezi politiky.Jenže skutečnost je vyvede z omylu.Ačkoliv si válku nepřeji,byla by potřeba nějaká válka přímo na území USA,aby tito tupci poznali sami na sobě následky války.Od srandaválky J proti S se tam nebojovalo a proto mají takové silácké řeči.USA jsou přesvědčeny,že vše je od nich daleko a sami vyváznou beze škod na životech a majtku.Bohužel,jiné řešení není!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

10.01.2022 18:09

Obávám se, že je to ještě horší. Kreml jedná se šílenými kretény.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...