• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

              P.C.Roberts: Washington nebere ohled na bezpečnostní obavy Ruska
Počet návštěv: 620

P.C.Roberts: Washington nebere ohled na bezpečnostní obavy Ruska

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Je to, jak píše Stephen Lendman: Bidenův režim odmítá ruské bezpečnostní požadavky. Viz:  https://stephenlendman.org/2022/01/11/biden-regime-rejects-russias-security-demands/  A další špatnou zprávou je, že mezi USA a Ruskem nemohou existovat normální a přáteslké vztahy.   

A to ze dvou důvodů:
Jedním je, že roční rozpočet amerického vojenskobezpečnostního komplexu činí jeden bilion, což je tisíc miliard dolarů. Rozpočet takto kolosální, a moc, která kráčí společně s ním, si vyžadují stejně kolosálního nepřítele. A za toho bylo vybráno Rusko. Tak to fungovalo už za Studené války a Američané si během ní zkrátka zvykli hledět na \Rusko jako na svého nepřítele.
Důvodem druhým je víra Washingtonu ve svou světovou hegemonii. Neokonzervativci chrakterizují  USA jako výjimečnou a nepostradatelnou zemi, která má na hegemonii právo. Rusko a též Čína, ale zvláště Rusko, protože to sousedí s americkým evropským impériem, je považováno za překážku této US hegemonie. Nu a jelikož Rusko americké hegemonii překáží, cítí se Washington povinen toto Rusko sankcemi, barevnými revolucemi, démonizováním i jakkoli jinak destabilizovat. A americké raketové základny na ruských hranicích jsou jedním z prostředků, jak (snad) lze prostřednictvím zastrašení americké hegemonie nad Ruskem dosáhnout.
V důsledku těchto faktů je pro Rusko nemožné vyjednat řešení svého bezpečnostního problému. Washington nechce, aby Rusko bylo bezpečné. A tohle je jádro pudla.
Ruské ministerstvo zahraničí po dlouhý čas lhalo samo sobě, když chybně předpokládalo, že jakmile Američané pochopí dobré úmysly Ruska, mohly by být normální vztahy mezi oběma zeměmi ustaveny. Což byl předpoklad toužebný, ale nerealistický.
A tak Washington ponechal Rusku jen dvě možnosti: Může přijat americkou hegemonii, nebo silou či zastrašením odvalit NATO od svých hranic.
Myslím si, že v Kremlu usoudili, že šance na vypuknutí nukleární války bude větší, když se s americkými raketami na svých hranicích smíří, než když podniknou akci, která povede k tomu, že se NATO od hranic Ruska vzdálí. A to tam, kde bylo v roce 1997 a před ním.
Překlad: Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.01.2022 13:08

USA se stále cítí být tím,kdo na válce s Hitlerem vydělal tolik,že může ostatním diktovat.Od Ruska bylo naivní očekávat,že USA budou chtít skutečně jednat.Vždy od nich slyšelo Rusko sliby,které nikdy nebyly splněny.Západ postupuje přesně v Hitlerových kolejích a nejmarkantnější je toto směřování na Německu.Od spojení obou částí a přenesení hlavního města z Bonnu do Berlína se v Německu stále více projevuje odklon od demokracie k totalitě.A protože je ve své politice podporováno ze strany USA,projevuje se to i ve fungování EU.Důležité posty mají obsazeny pouze německými občany(viz Leyden) a rozhodnutí vždy přichází z Berlína.Potom to jenom zazní z Brusele jako rozhodnutí EK.A politici ve vysokých státních funkcích na většině území Evropy si to neuvědomují(viz ministr Bek) a nebo si to uvědomují,ale sami to podporují.To je ta horší realita spolu se snahou,zrušit Benešovy dekrety.Ty jsou už to poslední,co nás brání před novou německou okupací.Ta se zatím provádí přes české politiky.Je to podle scénáře z americké CIA.Jenom hrozí,že ve svém velikášství USA i EU překročí pomyslnou čáru a válka skutečně bude.Výsledkem bude zničená Evropa a další výdělek USA.Skutečným nebezpečím jsou ale USA!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

12.01.2022 09:44

Jen bych pana Robertse trochu poopravil. Američanům jde jen o to, aby nespadli mezi beztvarou hmotu padesáti milionů nuzáků, kteří v jednadvacátím století (!) živoří na potravinových lístcích. Dokonce ani těm pár rodinám co to v Americe "řídí" nejde o nějakou hegmonii. Jim jde, od časů kdy jejich dědy vykopal z Ruska Stalin, jen a jen o zdroje. Ostatní přijde samo. A teď se jim ještě ke všemu přihodilo, nejen že místo zdrojů mají jenom papírky, ale Ruský mužik může stisknout tlačítko a ty jejich luxusní kutlochy smaže z povrchu zemského. Už nemají kam se schovat, kde přežít. Naneštěstí pro nás se obávám, že neustálým křížením mezi sebou zdegenerovali a asi si to nebezpečí pro sebe, tím i pro lidstvo neuvědomují.


 
Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Lahůdková Putinova pokerová hra 2.

Před týdnem tedy 19.1.2022 jsem napsal krátkou napůl odlehčenou glosu pod názvem Lahůdková pokerová hra, ve které jsem nadhodil, že k nadpisu mě přivedla americká agentura Bloomberg, která uvedla, že to co udělal Putin s rozložením sto tisíce svých vojáků u svých hranic s Ukrajinou je skvělým tahem a Putin nemůže nic pokazit, dokud je tam nechá, než mu Zápas splní jeho požadavky a nepohne se ani dopředu, ani do strany, ani vlevo, ani v pravo a nechá tím všechny zainteresované hráče v nejistotě.

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Antiwaxeři v ulicích evropských měst a částí médií…

Zatímco současná zahraničně politická publicistika zcela nepochybně žije úvahami západní mediálně politické propagandy o brzké okupaci Ukrajiny ze strany Ruska, druhá část se soustřeďuje na vývoj a realitu možného prosazování či neprosazování politiky Green Dealu, část publicistiky se věnuje sice menšinového, ale o to agresivnějšího menšinového hnutí antiwaxerů, jako průvodního znaku poněkud dlouhého období covidové pandemie. Pod hesly o svobodě je toto hnutí namířeno proti většině společnosti, která bere zdravotní opatření za potřebná a chce většině vnutit svůj úhel pohledu. U nás se tohoto úkolu ujala SPD, v Rakousku Svobodní či vedle v Německu AFD.

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často hlasuju pro ruzne pitomosti, to už je v Praze taky zvyk.

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...