• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

       P.C.Roberts: Odmítnutím bezpečnostních záruk Rusku otevřel Washington cestu k válce
Počet návštěv: 585

P.C.Roberts: Odmítnutím bezpečnostních záruk Rusku otevřel Washington cestu k válce

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Jak čtenáři vědí, považuji já osobně washingtonské odmítnutí uklidnit bezpečnostní obavy Ruska za totálně nezodpovědné. Tím, že odmítl poskytnout Rusku bezpečnostní záruky, nesdělil Washington Kremlu vlastně nic jiného než to, že na ruských hranicích zamýšlí umístit nukleární rakety a v někdejších ruských provinciích využit barevné revoluce k destabilizaci Ruské federace. Jinými slovy: Washington prokázal, že USA jsou pro Rusko nepřítelem, ohožujícím samu jeho existenci. Rusko není ovšem ochotno sedět a čekat, až sekera dopadne. Ukrajině zcela jistě nebude dovoleno  stát se členem NATO a Rusko by spíš připojilo Ukrajinu k Rusku, než aby k něčemu takovému došlo. Na Ukrajině nepovolí Rusko žádné americké či NATO raketové základny, a jestliže tam budou, budou zničeny.

Zničeny budou i americké raketové základny v Rumunsku a Polsku. Rusko k tomu použije letadla či rakety, aniž by na území těchto států vstoupilo, a NATO nebude mobilizovat, protože jeho konvenční síly jsou ve srovnání s ruskými příliš slabé na to, aby se ruským armádám postavily na odpor. Rusko by tedy mohlo obsadit východní Evropu dlouho předtím, než by USA k boji zmobilizovaly dostatek sil.
Dříve než použije sílu, rozmístí Rusko pravděpodobně ve vzdálenosti 200 mil od Atlantického pobřeží, stejně jak od pobřeží Pacifiku, nukleární rakety, a to jako výstrahu adresovanou Washingtonu pro případ, že by ho v zájmu zachování tváře napadlo proměnit konvenční akci v nukleární válku. Svou arogancí a stupiditou se tak Washington vystaví porážce, se kterou se bude smiřovat jen velmi obtížně už proto, že ji sám na sebe přivolal.
Putin už nespočetněkrát vyjádřil své zoufalství nad tím, že Washington není ochoten uznat suverénní statut jiných zemí a naučit se společně s nimi žít. Vždyť to jediné, co je potřeba udělat, je demilitarizovat ty země NATO, které lemují hranice Ruska, a přestat přijímat do NATO další a další země.
Je možné, že to, že se tak neděje, vyústí v nukleární válku. Což ovšem v žádném případě není ruský záměr.
Náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško řekl ve středu novinářům, že Rusko a NATO nedokázali zatím nalézt společnou základnu (čili nic, na čem by se shodli - pozn. LM), a středeční rozhovory komentoval takto: „Rozhodnutím NATO byla veškerá spolupráce Ruska a aliance v oblastech společného zájmu pozastavena. Dnes nemáme žádnou sjednocující pozitivní agendu – vůbec žádnou“. Dále řekl, že Západ vyslovil směrem k Rusku „nepřijatelnou hrozbu“, které bude muset ruská vláda čelit.
Jelikož Kreml pro jednání se Západem shledal rozum a diplomacii neužitečnou, není už naděje na vybudování společné evropské bezpečnosti v obraze. Tím, že odmítl ruskou bezpečnot, může idiotský Západ očekávat válku.
Aktualita: Stupidita Washingtonu je neuvěřitelná. Demokratičtí senátoři chtějí uvalit sankce osobně na Putina.  K čemuž mluvčí Kremlu Peskov poznamenal: „Uvalení sankcí proti hlavě státu a vůdci Ruska...je opatřením, které lze srovnat s přerušením vztahů“.
Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.01.2022 22:10

Vedení USA stále ještě není schopné uvěřit,že se válkou nic nevyřeší.Když nechtějí dohodu,budou stát proti Rusku nakonec samy.Evropa už bude v troskách.A pokud by se ve válce postavila Čína na stranu Ruska,přestanou existovat i USA a spolu s nimi celý svět.A o to jim asi jde.Buď budou mít všechno,nebo nebude nic.Záleží na rozumu.USA doufají,že na další válce opět vydělají,jako tomu bylo po skončení 2.světové války.Pravděpodobně by nezbyl nikdo,kdo by pomoc potřeboval a ani ten,kdo by mohl pomáhat.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy