• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

 P.C.Roberts: Washingtonu vládne šílenství
Počet návštěv: 575

P.C.Roberts: Washingtonu vládne šílenství

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Úvodní poznámky náměstkyně amerického ministra zahraničí Viktorie Nulandové, přednesené v úvodu její přátelské „tiskové konference“ se správně zkrocenými americkými „novináři“, odhaluje nereálný svět, ve kterém Washington žije.

Rusové řekli Washingtonu tak jasně, jak to jen lze říct, že expanze NATO k jejich hranicím v rámci stávajích skutečností, jakými jsou zamýšlené přijetí Ukrajiny do NATO, neochota Ukrajiny řídit se Minskými dohodami, masívní dodávky amerických zbraní na Ukrajinu a neustálé další provokace a urážky, přivodila stav, kdy se Rusko přestává cítit zabezpečeno pokud jde o samotnou svoji existenci a není ochotno snášet i nadále napětí a nejistotu, vytvořenou nepřátelskou politikou USA a NATO. Rusko otevřeně prohlásilo, že pokud Západ nebude spolupracovat na odstranění hrozeb ruské bezpečnosti, odstraní tyto hrozby s neblahými následky pro Západ Rusko samo. 
Toto je jasná a čestná řeč.
Ale nikdo ve Washingtonu a v NATO ji nepopřál sluchu.
Victoria Nulandová je ďábelskou neokonzervativní válečnou štváčkou, v čemž se ovšem nijak neodlišuje od dalších obluzených bláznů ve Washingtonu. USA se nedokáží vypořádat s nejvážnějším problémem dneška, protože se staly obětí své vlastní protiruské propagandy. A shora zmíněné úvodní poznámky Nulandové nereálný svět, v němž tvůrci americké politiky žijí, jen potvrzuje:
NÁMĚSTKYNĚ MINISTRA ZAHRANIČÍ NULANDOVÁ: Děkuji vám, dobré odpoledne všem. 
Tento týden je, jak všichni víte, velmi důležitý. Probíhají tři díly diplomatických jednání, Včera to byl dialog o americko-ruské strategické stabilitě, zítra to bude jednání Ruské rady a NATO, a ve čtvrtek stálé zasedání výboru Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Všechna tato jednání mají za cíl vyřešit cestou diplomacie krizi, kterou Rusko vyvolalo pro Ukrajinu, pro evropskou bezpečnost a pro globální stabilitu.
Takže předtím, než se pustím do diplomatického merita věcí, zopakujme si, jak jsme se sem dostali.
Je to Rusko, které tuto krizi vytvořilo.
Je to Rusko, které shromáždilo 100 000 vojáků na hranicích s Ukrajinou.
Je to Rusko, které připravilo mezinárodní sabotáž, destabilizaci a možnosti svést na Ukrajinu akce vedené pod falešnou vlajkou.
Je to Rusko, které chrlí dezinformace a lži o Ukrajině, o Spojených státech a o NATO v zájmu toho, aby své vlastní akce ospravedlnilo.
Tyto i další poznámky Nulandové představují balíček lží a pokusů vyhnout se podstatě problémů. Problémem není tzv. invaze Ukrajiny. Problémem je, zda Washington uzná, že jeho raketové základny na Ukrajině představují hrozbu pro ruskou bezpečnost.
Rusko v roce 2014 Ukrajinu nenapadlo. Učinil to Washington, když svrhl demokraticky zvolenou vládu a na její místo posadil americký a vůči Rusku nepřátelský stát. Jedním z hlavních cílů washingtonského puče na Ukrajině bylo zbavit Rusko jeho námořní základny na Černém moři, čemuž Rusko předešlo přijetím 97 procetního kladného hlasování občanů Krymu o tom, že se chtějí vrátit do Ruska, jehož součástí Krym po tři staletí byl.
Jestliže náměstkyně amerického ministra zahraničí se cítí být bezpečna,  když stojí nejen před před americkými, ale i před světovými médií a zahrnuje je zřejmými a do očí bijícími lžemi, pak máme v ruce neklamný důkaz o tom, že Washington žije v umělém světě, který si sám pro sebe a pro svoji víru vytvořil. Takže jeho střet se světem skutečným jej bude hodně bolet.


Překlad: Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

16.01.2022 16:05

Ano Ameriku a tím i svět, řídí zdegenerovaní šílenci. Ale nejsou to ti co pan Roberts zmiňuje, ani ti co nadávají, vytvářejí lži, zamlčují fakta ... ti jsou jen infantilní hloupí slouhové. Snad mimo těch politiků, kteří chtěli řídit, ale byli včas zavražděni.
Pro pana Kavana zdola * ono všichni američtí Kaganové a jejich příbuzní po světě, v Rusku, Kaganovič alias Turčinov na Ukrajině ... - nebezpečná cháska.


 
miro miro

miro miro

16.01.2022 14:04

Doporučuji poslechnout :
https://rutube.ru/video/ecc83cacf3927fd0db59778cd81b329f/


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

15.01.2022 16:05

Victora Nulandova je manzelkou prominentniho neocona Roberta Kagana. Kagan zalozil Project for the New American Century. Clenem byl mj. Paul Wolfowitz, autor Wolfowitzovy doktriny: „Naším prvním cílem je zabránit opětovnému objevení se nového rivala, ať už na území bývalého Sovětského svazu nebo jinde ..." Jinymi slovy, cilem je znicit Rusko.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy