• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Si Ťin-pching: Rusko a Čína mohou vytvořit alianci, před níž bude NATO bezmocné
Počet návštěv: 20338

Si Ťin-pching: Rusko a Čína mohou vytvořit alianci, před níž bude NATO bezmocné

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

U příležitosti 95. výročí založení Komunistické strany Číny se v Pekingu konalo slavnostní shromáždění, na němž vystoupil vůdce země, generální tajemník ÚV KS Číny, čínský prezident Si Ťin-pching, který prohlásil: za 10 let budeme mít nový světový řád, v němž hlavní slovo bude mít společenství Číny a Ruska. Rusko a Čína mohou vytvořit alianci, před níž bude NATO bezmocné.

Ve svém projevu ke straně, národu a celému světu zdůraznil strategickou nutnost spojenectví mezi Ruskem a Čínou, které podle jeho názoru určí budoucí světový řád, informuje Tichooceánské Rusko, ToRoss. 

"Svět je na pokraji radikálních změn. Vidíme, jak se postupně rozpadá Evropská unie, jak upadá americká ekonomika, to vše skončí novým světovým řádem. Jako dříve to už nikdy, za 10 let budeme mít nový světový řád, v němž hlavní slovo bude mít společenství Číny a Ruska," řekl Si. 

Podle jeho názoru se vztahy Ruska a Čína nemají omezovat ekonomickými vztahy, naše země mohou vytvořit alternativu k NATO. 

"Nyní jsme svědky agresivního působení ze strany USA, a to jak ve vztahu k Rusku, tak i k Číně. Domnívám se, že Rusko a Čína by měly vytvořit alianci, před níž bude NATO bezmocné, což ukončí imperialistické snahy Západu", poznamenal. 

Si Ťin-pching je také přesvědčen, že Čína potřebuje modernizovat svou armádu. 

"Vytvoření armády, která odpovídá mezinárodnímu postavení naší země, je strategický úkol. Musíme spojit hospodářský rozvoj s rozvojem obrany, modernizovat armádu, aby byla moderní a standardizovaná...Musíme všestranně podporovat reformy ve vojenské oblasti, abychom vytvořili armádu, která bude disciplinovaná a schopná vítězit," prohlásil Si Ťin-pching na slavnostním shromáždění u příležitosti 95. výročí založení komunistické strany Číny, uvádí tisková agentura Xinhua.

zdroj : novarepublika.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Ladislav Šimůnek

Ladislav Šimůnek

10.07.2016 07:10

https://www.youtube.com/watch?v=Hu9OVjxdqh4 A není to tak trochu kachna?


 
Jiří Kerner

Jiří Kerner

05.07.2016 09:45

To se dalo čekat. Tam už to dlouho směřovalo. Ještě můžou přibrat Írán. Možná i Indii (tradiční spojenec Ruska a USA vyzbrojují Pákistán). V případě konfliktu se na jejich stranu přidá i Severní Korea. Prostě USA si po vítězství ve studené válce, svojí "inteligentní" politikou, sami vytvořily mocný vojenskoekonomický blok stojící proti němu, jenž má daleko větší sílu (vojenskou, ekonomickou a na obyvatelé daleko početnější) než byla Varšavská smlouva.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

04.07.2016 09:33

Čina půjčila USA dva biliony dolarů. Tím si "předplatila" provokace a válku degenerátů vůči sobě. Pokud půjčím dva biliony zločinecké velmoci, musím počítat s tím, že jsem si dobrovolně sponzoroval své sebezničení. Za dva biliony vypůjčených finančních prostředků se už dá zařídit nějaká ta válčička proti drzým věřitelům. Nebo snad ne?...Mějte se hezky.


 
 Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

Štvanice na podnikatelský klan Zemků pokračuje

V nejbližších dnech stane před soudem Zdeněk Zemek st., zakladatel a šéf holdingu, jenž podlehl vábení státu a pustil se do výstavby fotovoltaických elektráren. Zatížil holding miliardovým úvěrem a jako mnozí jiní byl přinucen zúčastnit se běhu o závod s časem o získání licencí Energetického regulačního úřadu na provozování tří rozestavěných chomutovských fotovoltaických elektráren.  Startovním výstřelem bylo náhlé snížení  výkupní ceny elektřiny z fotovoltaických elektráren v listopadu r. 2010 s účinností od 1. ledna 2011. Snížení bylo likvidační, neboť ohrožovalo způsobilost holdingu splatit úvěr. Tím stát nepřímo navodil nebezpečí jeho krachu. Pokud by holding nedoběhl do cíle včas a stal se nezpůsobilým splácet úvěr, čtyřem tisícovkám zaměstnanců by hrozilo propouštění.

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nejlepší vláda bude ANO s SPD?!

Nemá smysl trápit mozkové buňky konstatováním, že letos jsou volby tak nějak důležitější než tomu bylo dřív. Půlka národa a politického spektra volí Babiše, ta druhá půlka proti němu. Zní to banálně, ve skutečnosti je to ale tvrdá a nekompromisní kalkulace.

Poslední domácí zprávy

Kunktátorova moudrost

Kunktátorova moudrost

Každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán. Toto přísloví jsem si vybavil, když jsem se dověděl, že dohled Vrchního státního...

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku...